Смешни случки от учителските години!

  • 6 687
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 917
Баба ми имала едно момченце (вече 45 годишен мъж Laughing) дето всеки ден я занимавало с разни случки от семейството: "Другарко, вчера си купихме маса за кухнята", "Другарко, мама си купи три рокли от "Валентина"" и баба ми вече въобще не го слушала и само отговаряла "Добре, Веско, браво!"
Един ден Веско дошъл и казал "Другарко, пък баба умря" И баба ми пак: "Добре, Веско, браво!", при което Веско  #Crazy "Как добре, ма, другарко, баба умря!" и ревнал


Другия случай е циганче в класа й и настоятелно вдига ръка да го изпитат на дъската и задава въпроса: "Другарко, да го извадя ли отпред?" Joy В превод: да изляза ли отпред

# 16
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз съм с предучилищна и начална педагогика...с 4 години стаж...и много весели случки...Започнах работа в една детска градина - 23-годишна...ми не е малко, ама децата, нали са си сладури, не им се виждам ГОСПОЖА, като другите...и едно сладурче се изцепва: "Госпожо, како.../малкото ми име/" Joy

# 17
  • Мнения: 1 959
Аз току-що завършила Университета, врагът-12-ти клас.
Влизам за поредния час, заварвам борба кой да седне на първия чин.
Бре, викам си много ученолюбиви станали..
Разплитам случая и умирам от срам - бюрото отпред нямало цяла дъска.
Аз не съм забелязала и по цял час си кръстосвам спокойно крака,
обичам и да подпъхвам единия под дупето, мисля си, че съм си скрита  Confused
А ходех само с поли... Сраааамммм...
Добре, че една колежка скоро се появи с една супер прозрачна блуза и
темата за нейните зърна измести моето бельо от дневен ред..

Петре, защо си си написал името ПетАр на тетрадката?
Ох, госпожо, вашата явно е била последна и съм се изморил...

Една колежка ми разправяше как в зората на демокрацията,
при прехода от другарко на госпожо имало големи изцепки.
Най-съм се смяла на Господарке и Принцесо  Crazy

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Преподавам на горен курс хигиена на храненето. Темите към края на годината вече са за хранителни отравяния, болести и т. н. Учебникът с нагледни картинки на тении, глисти и подобни неща. Както и да е, свършва годината и получавам букет с картичка от учениците- " За най-милата госпожа по най-гнусния предмет. От 11 "в" клас." Joy

Друга по-скоро трагична, отколкото комична случка.
Аз- за първи ден на работа, имам практика по технология на кулинарната продукция- цели 4 часа. Обаче учениците още нямат здравни книжки, учебната кухня не е подготвена и няма продукти, не готвим нищо. Говорихме, писахме,ама 4 часа - как да им ги запълня до край, нямам опит никакъв- без стаж съм. newsm78 Учениците са 12-класници. Един момък пуфти, скучно му е. Аз отказвам да ги пусна по-рано, преди края на учебните занятия и той се изцепва:
"Госпоо, до кога ша висим тука като изпразнен мъжки полов орган?"
При което аз  Shocked Shocked Shocked. А той вика- " е, кво ме гледате, културно се изразих-  можех да кажа, като изпразнен х.й ."
Е тука вече загубих и ума и дума...

В час по Основи на туризма- питам едно ромче какво е туризъм, а то отговаря- "Хора, който идва от друга държава."

Контролно по Финанси- труден материал, трудни въпроси. Един ученик писал две-три изречения и отдолу добавил както си му е реда с червен химикал- Среден (3) и оставил място за подписа ми. ooooh!

Не помня вече в кой час, но беше в 11 клас преподавам аз урока, един ученик особено внимателно слуша, пише, гледа ме . Аз съответно като преподавам гледам него, обяснявам му внимателно. Викам си- ето един поне проявява нужното внимание.Накрая задавам въпрос,за да видя какво са разбрали. Той вдига ръка и казва- " Госпожо, другият път си сложете пола до глезените,защото ние тук все пак не сме от желязо" Whistling А аз не бях с къса пола- беше до коленете. Simple Smile

Има много иснтерсни случки,ама сега не се сещам повече. 

П.П Ох, сетих се как за зла моя участ се наложи да влизам в класа на моя син и първите часове той се опита да се направи на интересен и ми викаше "госпожо-майко".

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много са. Ето една - Виктор - шестокласник много обичаше гущерчета и ги носеше в училище, слагаше ги в джобовете си. Дневниците се носят от учениците, когато отиват от кабинет в кабинет. Отварят го аз, усещам нещо между страниците и си мисля, че колега е забравих химикалка, но .........ужас - гущерче!!!! Така се уплаших и скочих, а после всички се смяхме много.

Подобна случка имах и аз, само че от 12-класник (акълът му като на 6-класник явно). Идва в класната стая и с бързи движения ми натиква нещо право в лицето с думите: "Вижте".  А аз само се усмихнах и казах : "Я, какво хубаво гущерче". Аз ги обичам, не ме е страх от тях. А той, горкият, много разочарован казва - "Ъ, не се уплашихте" Joy

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 20:19 от Джемма

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам смешни случки или поне не помня. Детските прекъсвания не ги слагам в графа смешно, опитвам(х) се да ги разбера.
Включих се за да помоля Смехорана да си оправи първия постинг. Дано да е случайна грешката. И аз греша, но "й" все още знам кога се пише.

Учители бивши и настоящи, хайде да споделим някой смешни случки от учителските години. Като бивша учителка започвам първа.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт