Момичета помогнете ми с идея за подарък за корбан

  • 34 202
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Бутилка хубаво вино и бонбониера.

# 16
  • Мнения: 183
Аз също мисля, че икона е подходящ подарък Peace.Ако носи името на някой светия, може осветена икона на въпросния светец. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 016
Поводът изисква подарък.

 Задължително подаръка трябва да е лично за нея, а не нещо домакинско например.

# 18
  • Мнения: 1 447
И ако е икона би било добре да бъде осветена.

# 19
# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ние правехме агне за здраве на малката, миналата година.
В интерес на истината никой не носеше подарък.
Бяхме поканили доста гости.
Според мен и с курбана е същото.Не се подаряват подаръци, важното е да отидеш за здравето на този който си го е нарекъл.

# 21
  • Мнения: 4 585
Даващият курбан благодари на Бога, че е жив все още. Курбанът е жертвоприношение
на Бога, и Бог е ухажваният този ден, Бог е център на внимание, не домакина. Какъв подарък?!

# 22
  • Мнения: 13 512
На курбан не се кани, а се прави такъв и се раздава.
това е! И подарък не се носи.

# 23
  • Мнения: 163
бЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ЗА ИДЕИТЕ ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ Grinning

# 24
  • Мнения: 625
На курбан СЕ НОСИ ПОДАРЪК(бельо,козметика...).Аз също съм подарявала икона. Peace

# 25
  • Мнения: 1 187
НЕ СЕ НОСИ ПОДАРЪК! Попитай в царквата и ще ти кажат. На курбан се раздава, без да очакваш нещо - за здраве или защото си се зарекъл. Ако някой ти подари нещо, курбанът не се зачита.

# 26
  • Мнения: 3 016
НЕ СЕ НОСИ ПОДАРЪК! Попитай в царквата и ще ти кажат. На курбан се раздава, без да очакваш нещо - за здраве или защото си се зарекъл. Ако някой ти подари нещо, курбанът не се зачита.

Защо да не се зачита ???Какво общо има подаръка с това ,че си заколил животно и си го дал на Господ като курбан вместо теб. Курбана се прави в чест на Бога ,че не е взел теб , помогнал ти е в дадения момент.

# 27
  • Мнения: 4 585

Опетах се да обясня два три пъти, пробвам за последно.
Представи си, у вас идва красив младеж, да те иска за жена. Носи на майка ти пръстен с диамант, а на теб - китка. Как е, а?
Бог получава жертвоприношение, затова, че те е пожалил, бдял над теб в критичен момент.
А ти защо получаваш подарък? Затова, че си карала с превишена скорост? Затова, че си дарила на Бог, очакваш отплата подарък? Не ти ли е достатъчно дето си жива?

# 28
  • вкъщи
  • Мнения: 704
курбан се прави за здраве и не се носи нищо.Важно да почетеш човека който го дава като отидеш.Абсолютно нищо не се носи . Naughty

# 29
  • Мнения: 1 187

Опетах се да обясня два три пъти, пробвам за последно.
Представи си, у вас идва красив младеж, да те иска за жена. Носи на майка ти пръстен с диамант, а на теб - китка. Как е, а?
Бог получава жертвоприношение, затова, че те е пожалил, бдял над теб в критичен момент.
А ти защо получаваш подарък? Затова, че си карала с превишена скорост? Затова, че си дарила на Бог, очакваш отплата подарък? Не ти ли е достатъчно дето си жива?
  202uu Да това обяснение е наистина по-ясно и от моето.
P.S. Пак казвам, попитай в църква и ще видиш, че не се носи

Общи условия

Активация на акаунт