При изписване на бебето??????

  • 15 014
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Искам да се консултирам с всички мами дали след изписването от родилното събрахте гости вкъщи?? Притесняваме това, че живееме в гарсионера и ще сме в една стая с бебето и при изписването, ако събирам гости ще трябва те да са в пряк контакт с бебето. А мисля, че не е желателно. Вие какво смятате??

# 1
  • Мнения: 4 111
И аз мисля, че е нежелателно. Ще ви влязат в положението. И да не влязат - няма значение, все пак това е бебе!!! По-важно е от софрата. Леко раждане и здраво бебче!

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Не. И ние сме в гарсониера, пък и правехме ремонт.
Последното, което ти трябва, са много хора на гости. Многото хора вдигат шум, дават противоречиви съвети и после ще трябва да чистиш поне 2 дни - а ще имаш нужда от почивка, защото малките бебета се будят и искат да ядат и нощем.
Имаш нужда да останеш с бебето и да свиквате един с друг.
Ако мислиш, че родата ще се засегне, след изписването щастливите баби и дядовци да ги канят у тях или на ресторант.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 683
Ние не живеем в гарсионера и пак не съм събирала гости. Когато ни изписаха в епикризата изрично пишеше да се избягва контакт с много хора първите дни. В крайна сметка бебето ми е най-важно.
Да не говорим, че бях секцио и имах нужда от почивка, а не гости.

# 4
  • Мнения: 101
Прави сте, ама понеже съм чувала, че било хубаво да се почерпи за здравето на бебето, та затова питам. А иначе най- важно е то да е добре, без много шум около него.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 915
Няма нужда от гости  Peace След изписването вкъщи дойдоха само бабите.

# 6
  • Мнения: 4 335
Само семеиството ми беше в кьщи,доидоха на изписването и след това у дома.Бебето си беше в отделна стая. Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 763
Не! Не съм организирала специално  събиране на много хора около бебето нито при изписването, нито на 40 дни.  След изписването вкъщи дойдоха само майка ми и баща ми.

# 8
  • Мнения: 2 950
И аз мисля, че е нежелателно. Ще ви влязат в положението. И да не влязат - няма значение, все пак това е бебе!!! По-важно е от софрата. Леко раждане и здраво бебче!
newsm10

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Въпреки, че не бяхме в  гарсониера не сме събирали никой.Свеки дойде да види бебето и това беше (майка ми е в чужбина)

# 10
  • София
  • Мнения: 12 543
Искам да се консултирам с всички мами дали след изписването от родилното събрахте гости вкъщи?? Притесняваме това, че живееме в гарсионера и ще сме в една стая с бебето и при изписването, ако събирам гости ще трябва те да са в пряк контакт с бебето. А мисля, че не е желателно. Вие какво смятате??

НЕ! Абсолютно и категорично съм против такива простотии. Раждах със секцио и нямах нито нерви, нито желание да се занимавам с тълпи роднини. Даже от родилното ни взеха с Кало само мама и мъжа ми. Взехме си едно такси и се прибрахме у дома. Също живея в гарсониера и не смятам за нормално в момент, когато определено не се чувствам комфортно да събирам сульо и пульо да яде и пие, докато аз просто искам да си легна.

# 11
  • Мнения: 62
Не е нужно да каните гости.
Нас когато ни изписаха, единствено си мечтаех да си легна на мой то си легло а не да посрещам гости. Плюс това бях секцио и въобще не ми е било до много хора.
Има време всички да видят мъник.  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 683
Прави сте, ама понеже съм чувала, че било хубаво да се почерпи за здравето на бебето, та затова питам. А иначе най- важно е то да е добре, без много шум около него.

Вие ще почерпите, но не сега. После има кръщенки, погачи и прочее, който иска да почерпи ще намери начин когато си починеш от раждането и бебето укрепне.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 833
Ами да, имаше роднините...видяха го и го занесох в спалнята му да си спи...чат-пат надничаха как спи...но тарапанята беше в хола. На мен ми беше приятно, да ги видя....иначе надали бихме о правили...
Но реално сигурно бебето е свикнало на достатъчно шум в детското отделение, така че ако са здрави и не го пипат - би могло, с уговорката, че няма да стоят часове наред, защото и ти всъщност най-вероятно ще искаш да си почиваш и да си на спокойствие с тати то и детенцето ви Simple Smile

Прецени си как ще ви е комфортно.

А поводи за почерпки и подаръци - колкото искаш...а и може който иска да идва един по един от време на време, хем да види бебето, хем да ти помогне нещо - я с готвене, я с чистене или миене...Wink

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 675
Ние се събрахме с най-близките ни хора, бях инструктирала кой какво да вземе. Почерпихме се, а бебето спа като се прибрахме от родилния дом няколко часа без прекъсване, разбра, че си е вкъщи душицата.

Общи условия

Активация на акаунт