Да бойкотираме бойкотите

  • 4 415
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 591
Не ви ли омръзна? Бойкотирайте Нестле. Бойкотирайте Пършевица. Не ви ли прилича силно на купувайте *****, купувайте ***** - само че Нестле, Пършевица или фирмата, в която в момента сме се прицелили произвеждат качествени продукти - и понеже не можем да ги конкурираме ни с качество, ни с цена, а да си позволим истинска реклама - дори и тук - не можем или не искаме, по - лесно ни е да пуснем един пост с призив за бойкот...

И дали не е време собствениците на сайта да забранят подобно нелоялно поведение - или поне да събират пари за тези постове, както за рекламните съобщения?

# 1
  • Мнения: 4 916
Зависи.
На мен ако ми се обясни трезво защо смята, че фирмата Х трябва да бъде бойкотирана - напр. използва детски труд, токсични суровини, използва заблуждаваща реклама и лъже, че нещо е по-добро от кърмата и пр., - мога да се приъединя към бойкота и да разпространя нататък.
Обаче да дойде някоя и да каже "Абе, аз казах на един приятел и той каза, че тая фирма е кофти" - няма начин.

# 2
  • Мнения: 13 745
Интересно ми е, лично ти как определяш границата между нелоялно поведение и ограничаване на свободата на словото, мисленето?

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 16:18 от птица

# 3
  • Мнения: 183
Според зависи. Ако съм попаднала на продукт, който няма нищо общо с това което се рекламира, не виждам лошо да предупредя и информирам останалите тук. Да си имат едно на ум хората. Всеки има право на мнение Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Ако, например, се опитам да ви препоръчам дадена сладкарница - понеже, да речем, моето мнение е, че правят много хубави торти - на мястото на името в поста ми се появяват звездички. Това би била - навярно - достатъчна спирачка.Въпросът е, че както е некоректно да се прави нерегламентирана реклама, така не бива да се прави и нерегламентирана антиреклама. Ако някой има желание да заплати таксата на сайта и да застане с името си - това на фирмата, организацията, която представлява или своето собствено, както и с портфейла си и тази реклама - или антиреклама - бъде одобрена от собствениците и допусната, това е друг въпрос - тогава нямам нищо против.


И в случая не говоря за постове от типа "Вчера си купих сирене (или мляко, или хляб) еди-коя-си марка, от еди-кой-си магазин и вътре имаше мухъл - или конфети, или гайки - това си е напълно в реда на нещата.

# 5
  • Мнения: 2 821
Не ви ли омръзна? Бойкотирайте Нестле. Бойкотирайте Пършевица. Не ви ли прилича силно на купувайте *****, купувайте ***** - само че Нестле, Пършевица или фирмата, в която в момента сме се прицелили произвеждат качествени продукти - и понеже не можем да ги конкурираме ни с качество, ни с цена, а да си позволим истинска реклама - дори и тук - не можем или не искаме, по - лесно ни е да пуснем един пост с призив за бойкот...

Надценяват се някои съфорумки Mr. Green...Мислят си, че като отворят подобна тема и пишат няколко ника в нея светът ще се промени Laughing
Едва ли от подобни бойкоти ще паднат продажбите на Нестле...

# 6
  • Мнения: 4 784
Не бойкотирам и не се интересувам от бойкоти.  Не ми е омръзнало, защото не обръщам голямо внимание на такива неща. Не ги подминавам, по-скоро като информация ги отразявам, но ако ми харесва продукт - купувам, ако не - не купувам.

# 7
  • Мнения: 662
Ако ми харесва даден продукт не бих бойкотирала съответната фирма каквито и доказателства да има срещу нея.

# 8
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Нещо не ти схванах темата.
Служител си на нестле?

# 9
  • Мнения: 8 999
Много обичам бойкотите! Страшна веселба пада, а най-интересни са ми инициаторите им и доводите, които изтъкват в защита на своите убеждения.
Лошо е, че досега нито един бойкот не можа да ме спечели за каузата си. Значи, не са достатъчно аргументирани. А това е смешно.

# 10
  • Мнения: 5 370
И аз като БайБиби, особено смешен ми беше бойкотът срещу Нестле. А после се оказа, че ако подкрепям бойкота в частта му "адаптирано мляко", то трябва и да не ползвам някои козметични продукти, защото...Нестле били имали акции и в тези компании.
Е........там вече се изсмях ей така. newsm62

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако има логика и основателен аргумент - да, бих се замислила.
Не помните ли какво бяха писали Рексона за българките? Що да не ги бойкотирам, като явно ме обиждат?
Естествено, че всяка информация не я приемам съвсем на доверие и чакам потвърждение от повече хора, както и следвам собствените си убеждения и разум.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Нещо не ти схванах темата.
Служител си на нестле?

Не. Нито на Пършевица, служител съм на БАН. И част от служебните ми задължения е мисленето...

# 13
  • Мнения: 12 662
Само Топлофикация и Електроснабдяване бих бойкотирала, и то без някой да ми каже. Ама не мога да намеря газов генератор за компютъра.

# 14
  • Мнения: 2 070
Ще напиша просто разхвърляни мисли по темата
В повечето случаи голям процент от хората, които бойкотират нещо го правят почти осъзнато и заради някакви разумни аргументи -здраве, нарушаване на правата на животните или хората, замърсяване на околната среда, дразни ги монополизма и тн
На много места в света отдавна мина времето, в което потребителят се държи като кон с капаци
Теб ако не те кефи да бойкотираш мен не ме кефи да съм овца и да купувам всичко, което се рекламира
Съмнително е качеството, за което говориш, това че някакви марки са утвърдени е заради успешен маркетинг, не заради кой знае колко по-различно качество
Също така ме засяга какво се случва извън моята къща и извън моята чиния, човек съм и съм научена да страдам и да се радвам с или заради други човешки същества
Ако знам че заради дрехите, които нося се експлоатира труд и се мъчат деца ще спра да си купувам въпросната марка

Препоръчвам ти да прочетеш две книги, авторката се казва Наоми Клайн, а книгите - Огради и прозорци и Без лого
Може да се позамислиш, поогледаш или поне ще спреш да се чудиш защо някои хора са решили да не купуват разни неща
Ако те мързи да мислиш и да се информираш - консумирай си там на воля и остави хората да си правят осъзнатите избори

Общи условия

Активация на акаунт