Айде сега пък аз за паспортите...

  • 3 054
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
3аЩо раzправии.На брат ми му го откраднаха 2 дена преди да пътува.Веднага в полицията му иzдадоха бележка,че е откраднат.Оттам с бележката в посолството и zа нула време вzе пасавана

# 16
  • Мнения: 1 072
да, може би се бъркам, тъй де, той си има вече акт за раждане, ЕГН и всичко. Дано не се наложи, но все пак има изход. А вие стискайте палци в това време, ей!

# 17
  • Мнения: 1 854
Знам 4е не е оправдание,но сезона е отпускарски и хората ве4е си мислят за моренце и не са в 4ас,а заплеси има и грешки стават-навсякьде.
Стискам палци!!!

# 18
  • Мнения: 1 072
Ами то пък това на нищо не прилича! В съботата още беше звъняла зълва ми, казали и, че е направен опит за доставка миналия понеделник. Аз естествено,не повярвах, защото ако ни е нямало щяха да оставят бележка. При което звъня аз понеделник и ми казват тука "Да, тая нощ е дошло от митницата! До 2 дни ви го носим". Да ама вчера, нъц. Звъня пак, ами то отнемало няколко работни дни да го сортират по пощенски код, още не го били направили, дадоха ми номер да си проверявам по Интернет. Добре де, ама сутринта още не го бяха сортирали. Звъня пак, дадоха ми някакъв друг номер, в Амстердам, звъня там, ами вика не го откриваме в компютъра, обещаха да проверят и да се обадят. Още чакам. Ама направо вече ме хванаха бесните!!!

# 19
  • Мнения: 4 244
Сара - карай по спокойно
Щом е вече на холандска земя няма къде да се изгуби
Виж ако е в БГ - в един и същи град доставката е 1 седмица!

# 20
  • Мнения: 1 072
Ами какво да ви кажа... паспортът е прибран от митниците, ще бъде унищожен защото ПАСПОРТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАЩА С ПОЩА! Нещо, което знаех, но защо ли не послушах вътршния си глас.
Пасаван също не можем да извадим, защото имаме паспорт.
Приятна ваканция!
Наревах се добре на тая от посолството и на тоя от митниците!

# 21
  • Мнения: 4 244
Ама как може така бе Сара  Crossing Arms
Ми що народ си получи паспортите по пощата!  Sad
Или това го има само в Холандия newsm78

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ами какво да ви кажа... паспортът е прибран от митниците, ще бъде унищожен защото ПАСПОРТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАЩА С ПОЩА! Нещо, което знаех, но защо ли не послушах вътршния си глас.
Пасаван също не можем да извадим, защото имаме паспорт.
Приятна ваканция!
Наревах се добре на тая от посолството и на тоя от митниците!
Ама че ужас. Shocked
Тогава се обади на посолството и им кажи, че сте zагубили паспорта. Поне пасаван да ви дадат.

# 23
...ПАСПОРТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАЩА С ПОЩА! ...
Shocked Това наистина ли е вярно Confused

# 24
  • Мнения: 513
Ами какво да ви кажа... паспортът е прибран от митниците, ще бъде унищожен защото ПАСПОРТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАЩА С ПОЩА! Нещо, което знаех, но защо ли не послушах вътршния си глас.
Пасаван също не можем да извадим, защото имаме паспорт.
Приятна ваканция!
Наревах се добре на тая от посолството и на тоя от митниците!
Абе, тая от пощата дето е приела пратката е за убиване! Нямат ли инструкции с това какво може и какво не да се изпраща.  #2gunfire #2gunfire

# 25
ЦИТАТ

Цитат
Издаването на нов български паспорт чрез посолството не става бързо. Причината за това е, че документите се изпращат в България по специална куриерска поща, която е веднъж на два месеца. Ако се пресметне изпращането и получаването, изваждането на нов български паспорт чрез посолството става за около 4 месеца. Много хора практикуват изваждането на паспорт чрез пълномощно, ползвайки свои роднини и познати в България. Посолството заверява издаването на пълномощни, както и самите заявления за издаване на нов паспорт. Тези документи могат да се изпратят в България /по човек или DHL/, следствие на което срокът за издаването и получаването на нов български паспорт ще е значително по-кратък

ПП: Това е от сайта на Българското посолство в Лондон

# 26
  • Мнения: 1 072
Абе, тая от пощата дето е приела пратката е за убиване! Нямат ли инструкции с това какво може и какво не да се изпраща. #2gunfire #2gunfire
Именно, не са ми виновни холандците, затова, че са проверили моята пратка (пуста каръчка!).

Тогава се обади на посолството и им кажи, че сте zагубили паспорта. Поне пасаван да ви дадат.

Не може да се издаде пасаван, защото има съществуващ валиден паспорт. Пасаван се вади ако например е изгубен, ама той не е такъв!

ЦИТАТ

Цитат
Издаването на нов български паспорт чрез посолството не става бързо. Причината за това е, че документите се изпращат в България по специална куриерска поща, която е веднъж на два месеца. Ако се пресметне изпращането и получаването, изваждането на нов български паспорт чрез посолството става за около 4 месеца. Много хора практикуват изваждането на паспорт чрез пълномощно, ползвайки свои роднини и познати в България. Посолството заверява издаването на пълномощни, както и самите заявления за издаване на нов паспорт. Тези документи могат да се изпратят в България /по човек или DHL/, следствие на което срокът за издаването и получаването на нов български паспорт ще е значително по-кратък

ПП: Това е от сайта на Българското посолство в Лондон

Хондичка, именно, да се изпратят В България, а не ОТ там! Става въпрос за заявленията и т.н.

Утре ще говоря с консула дали не може да се направи нещо. И тоя от пощите каза, че утре ще му се обадят от митниците да му кажат какво ще става, може и да го освободят, първо трябвало да проверят обаче дали е валиден, и можело да го пратят на полицията, абе разбирайте може да се проточи с месеци.
НО: за мен е виновно и посолството тук. Ако такова нещо не може, това трябва ясно да се каже. Иначе е много интересно, значи, те те насърчават да упълномощиш някой да ти извади паспорт там. След това хем нямаш право да го получиш по друг начин, освен чрез посолството, хем не можеш да извадиш пасаван. Е как да се прибереш с това дете в БГ???
Мъжо е на всичкото отгоре в командировка във Франция, още не съм му се оплакала, ама знам, че и той ще се вбеси, защото той се учудваше как така ще се праща документ по пощата. Ама и тая в БГ дето го е приела... Хем зълва ми е попълнила декларация, че е документ!

# 27
Е добре де Сара, аз пак не разбирам защо да не може да се пращат паспортите от Б-я. След като изрично е посочено, че може до Б-я. Как тогава детето (човекът), на който му вадят нов или първи паспорт ще напусне другата държавата без него newsm78 Thinking Rolling Eyes. Като вадиш чрез посолството паспорт, те нали ги получават чрез "Специална" поща (която е на 4-6 месеца, но това е друг въпрос). Значи има такава пощенска услуга.

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Като вадиш чрез посолството паспорт, те нали ги получават чрез "Специална" поща (която е на 4-6 месеца, но това е друг въпрос). Значи има такава пощенска услуга.
Когато вадиш чреz посолството целият процес zатова продължава толкова време, zащото нещата пътуват с дипломатическата поща, която явно е само 2 или3 пъти в годината newsm78

# 29
Аз не мога да разбера логиката. Когато на Николас трябваше да вадим паспорт, от посолството в Лондон казаха, че е по-добре да упълномощя роднини и те да ми го пратят /не са споменавали, че не може да се праща по пощата/. И така, майка ми ми го изпрати по DHL и на плика си имаше стампа, че е проверен. Егаси късмета... Относно пасавана обаче, трябва да може да се издаде, още повече, че този паспорт ще се обяви за невалиден, ако се унищожи. Имам много познати, които си изкараха пасавани, макар и да имаха паспорти. Ето какво пише:

При загубване, кражба или унищожаване на български документ за самоличност лицата са длъжни в срок до 3 дни да съобщят за това в Консулската служба. Паспортът се обявява за невалиден. В тези случаи се подава заявление за издаване на нов паспорт или в спешни или изключителни случаи - заместващ го документ (например временен паспорт за завръщане в Република България или пътен лист за завръщане в Република България - т.нар. “пасаван”).

Не може ли да се каже, че паспорта е изгубен в пощата и да се иска временен? Става за 1-2 дни...

Общи условия

Активация на акаунт