сок от череши

  • 849
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте! Моята бебка е на 6м. и половина. На последната консултация педиатърката препоръча да й давам сок от череши и праскови. Преди малко се опитах да направя и ... след близо час миене и чистене на костилки - резултатът е около 100мл от половин кг череши Sad Та, въпросът ми е: мога ли да приготвя по-голямо количество сок и да го съхранявам в хладилник ден-два, и да й давам по мъничко /30-40 гр./... Мисля си, че не би трябвало да има проблем, ама знам ли... Да питам, все пак. И още, с кои други плодове мога да си позволя същия подход?

# 1
  • Мнения: 1 089
Чесно да си кажа до сега не съм пробвала да и правя сок от череши. Правила съм ябълки, портокали.Череши и давам от сокчетата на Ганчев, големите, мисля бяха 2л. те се съхраняват до 5 дни в хладилник.

# 2
  • Мнения: 144
Ние от 3 месечна възраст пием сокче от черешки.а сега вече и от праскови.Дани ги приема много добре,освен това му действат разхлабващо Wink.Сега е сезона на плодове и зеленчуци и не виждам защо трябва да давам консервирани сокчета .

# 3
  • Мнения: 2 807
мога ли да приготвя по-голямо количество сок и да го съхранявам в хладилник ден-два, и да й давам по мъничко /30-40 гр./...

Ами не се препоръчва!
Дори знам, че сокчетата се приготвят непосредствено преди консумацията им.

# 4
  • Мнения: 5 713
мога ли да приготвя по-голямо количество сок и да го съхранявам в хладилник ден-два, и да й давам по мъничко /30-40 гр./...

Ами не се препоръчва!
Дори знам, че сокчетата се приготвят непосредствено преди консумацията им.
Да, така е. Ако направиш сок и го оставиш за следващия ден, се губят витамините. Това важи за вси4ки плодове. Така и така и даваш сок от суров плод, а и вие ве4е гоните 7-я месец давай й по малко пасирани 4ере6и, ако искаш. Ако вземеш и направиш пове4ко ще й помогнеш ти в папането. По принцип при 6-ти навършен месец може да се въвеждат малко по малко суровите плодове.

# 5
  • Мнения: 8 505
Ами тя като е на 6 месеца,защо не и даваш да яде черешите,а не да се занимаваш със сок.Само махаш костилките и даваш да дъвче.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 178
Само да вметна, по повод горното мнение, че при нас суровите череши предизвикаха силни колики Cry. Една мама тук предположи, че може да е от ципата. Та от тогава ги беля и нямаме проблеми. Ама мнооого пипкава работа...

# 7
Изобщо не трябва да престоява сокчето от каквито и плодове да е то, защото си губи витамините ,а може и да се използва като сокче за Лека нощ.Една приятелка така без да знае даваше на синчето си престояло ябълково сокче, което направо беше станало на винце.И все се чудехме защо като излезем на разходка нейното бебче все спи, а моето реве.Докато не опитах елексирчето след като видях цвета му ,и се досетих на какво се дължи този продължителен сладък сън.

# 8
  • Мнения: 2 807
Една мама тук предположи, че може да е от ципата. Та от тогава ги беля и нямаме проблеми. Ама мнооого пипкава работа...

Аз миналата година, когато Дани беше по-малък махах ципата с помощта на преса за чесън - разделям черешката на 2 половинки, махам костилката и поставям в пресата - ципата остава вътре...
Много е лесно и бързо, хич даже не е пипкаво Wink

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Защо не пасираш плодовете, и не и ги даваш така. Аз също пробвах да изцедя сок от череша, но съответно не се изцеди много сок и доста от сока остана в целулозата. Питах педиатърката и тя каза, че към 5-6 месец вече могат да се дават пасирани плодове. Но прасковите, трябва да се белят. Аз до колкото  знам, сока не е добре да престоява, но в рамките на деня не е чак такъв проблем. Незнам дали е така, но така ми казаха.

Общи условия

Активация на акаунт