Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 17 486
  • 293
  •   1
Отговори
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36




   


27 януари

PIS74f

30 януари

emym
Мартеничка


01 февруари

petrova_hg
kuco_pate
lukrecciana
бульовче

02 февруари

Rylie
carbo
Mia66
toni_83


03 февруари

marmotka
Anita27


04 февруари

Qnush
pretty


05 февруари

В_Н_Л
dari_sari
cutesmallcat
shonita


06 февруари

bobsi
naiema
antoshka1101
gerganaj1


07 февруари

krassina77
vessito75


08 февруари

niunia
iva_angel
РЕД


09 февруари

MamaZ


10 февруари

tutubutu
Gall78
dessita_i

11 февруари

konikonkoni
Radolinka
marin4e


12 февруари

26
yanast
Svetla70
Asprona
^desika^
m.mega


13 февруари

Янита
толо
dida_p
Galiva
zitka
mamuri
zlatina_1982
mecholana


14 февруари

geri_kkoleva
малката бухтичка
Рися


14-18 февруари

Celina

15 февруари

Rumyana

16 февруари

Албена13
bibi_iv

17 февруари

vesves
ladymax
signie


18 февруари

inesita

19 февруари

mother-of-pearlS
zabche
achko
Darima
blueberrygirl
duffy
*hope

20 февруари

hamelionche
radka80
tortuga
werata


21 февруари
Daya9
dideroncho
sve82


22 февруари

zorata
anelll


23 февруари

Дики

24 февруари

dessi06
lucinda


25 февруари

nejno_cvete
 
26 февруари

MayaG
MiraDiva
nerkova


26 февруари - 02 март

sreburna

27 февруари

Jessika123
Linkata
ioli
k.penkova
sweetylady


28 февруари

sweetylady
Deskata


Мами, чийто термин все още не е определен:

Jennie
akinoreV
kokonut
Baby_02_09
Зюмбюла
cecii
NIKOL-ASY
ratbaq



Предишни теми:
Мами февруари 2009 - тема I
Февруари е далече, но сега-бебо топли нашите
Майчета за февруари в нова темичка събрани - тема III
Февруари 2009 - тема IV
Февруари 2009 - тема V
Мами февруари 2009 - тема VI


Полезни сайтове:

Календар на бременността по седмици
Какво да правим с домашните любимци, ако чакаме бебе?
http://www.zachatie.org/
Лошото настроение през първото тримесечие на бременността
Четвърти месец
Четвърти месец
Перфектна мама
Виж своето бебе
3D календар
Таблица на размерите на бебето по седмици
Още един календар за бремеността
Прегледи и изследвания при бременост
ХЕМАТОЛОГИЧНИ ПОКАЗАТЕЛИ
http://www.mamaibebe.com/?id=158
БИОЛОГИЯ НА ВЪТРЕУТРОБНОТО РАЗВИТИЕ
Покачване на теглото по време на бременност
Тегло по време на бременност
Напълняването по време на бременност
Калкулатор за теглото по време на бременност
Магнезий-минерал с важни задачи
Най-важните минерали за вашето дете


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.
НОИ и обезщетения за майчинство
http://lex.bg/cdoc.php?IDNA=2135441920
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ЕДНОКРАТНА ПОМОЩ ПРИ БРЕМЕННОСТ


Албумчето:МАМИ ФЕВРУАРКИ 2009
user: fevruari09
pass: 2009 /не знам дали е удачно да стои тук паролата.../

[/b]

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 17:21 от marin4e

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 456
Здравейте
Привет в новата темичка! Днес бях на преглед и всичко изглежда ок   Praynig  Вече човекът е 8 см от главата до дупето и трудно се вижда целия. Но му видях прешлените на гръбнака, което направо ме разби! Майка ми само ми се смее и ми разказва как по нейно време само обиколката на корема са й мерили и колко спокойно са си живяли   Laughing
Изписаха ми Tothema - това е желязо тъй като хемоглобина ми е много нисък. Малко е гадничко на вкус ама ще се преживее някак. Някоя от вас има ли проблем с хемоглобина? 
Аз още нищо конкретно не усещам, но сутрин корема ми е на две нива   Joy - от едната страна вдлъбнат от другата - бабуна! Много е хубаво усещането  Simple Smile
Ами това е от мен. Хубава вечер на всички! Дано в новата темичка само хубави неща да си пишем! smile3525

# 2
  • Мнения: 1 121
Честита ни нова темичка, вече ще гледам да пиша по-често.

След няколко дни съм на преглед и ще докладвам как е положението Wink Дано само всичко да е наред! Praynig

Поздрави и успешна седмица!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Здрасти и от мен! Ние се пооглеждаме тия дни, защото когато вечер легна да гледам ТВ по гръб усещам как корема ми мърда, а когато таткото си сложи ръката на корема ми получава обилно мърдане в дланта си, за което съм убедена, че не са червата.  Crazy Много ми е хубаво, а когато споделих с моя роднина тя изплашена попита дали съм сигурна че съм в 4ия месец, дали не съм в 5ия или повече! Някой друг усеща ли си бебчето? newsm78 Останах поразена, когато ми казаха, че е много рано, но пък мога да разпозная движението на червата си от друго, странно раздвижване под пъпа! Дали не си въобразявам?  newsm78

# 4
  • sofia
  • Мнения: 73
zapis i ot men v novata temichka.  bouquet

# 5
  • Мнения: 46
Запис и от мен.Утре заминаваме на балкан за 2,3, дни на почивка(аз вече се схванах от почивка,ама таткото има нужда и той да отмори).Все още ме опъва вечер по-малко,но се търпи.Мисля да си сменям дока след отпуската-взима ми парички за болнични (10лв.),изследвания-кръв,урина,цитонамаска(20лв.),а не би трябвало  newsm78 ,не ми е за парите толкова,колкото студеното му отношение и бърз преглед -без да ми обясни какво вижда на монитора,а само "всичко е наред".Стискайте палци да попадна на по-човечен док.,моя позната ще ме води при нейната докторка(надявам се като е жена да ми  е по -лесно с нея).Моето коремче е доста голамо,но си ми харесва и нямам търпение да усетя вече бебо.Лека от мен и да чета само хубави неща като се върна  Peace

# 6
  • Мнения: 30
Привет и от мен!
При мен лошото настроение все още е факт,но гаденето отдавна поотмина.Иначе все още ми се спи през деня.
Бебчето още не го усещам,но сигурно е малко раничко-още няколко дена или седмица Hug
В момента имам постоянно гости вкъщи и започнах вече само да се дразня-макар да знам че не трябва,но пак го отдавам на настроенията ми ooooh!
Искам да попитам:тази еднократна помощ за бременни-на всяка бременна ли се дава или си има някакви условия?И кога се подава молба-декларация? Thinking
лека нощ на всички  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 378
И за се записвам в новата темичка! Пожелавам на всички приятни емоции и ведро настроение.

Ние сме добре. Бебче все още не го усещам, въпреки че ми е втора бременност. Имам си  коремче, талията ми е почти заличена и съм една такава заоблена като се погледна в профил в огледалото.  Поналях малко на дупе и кълки също. Не смея да се притегля - голямо ядене падна този уикенд.

# 8
  • Мнения: 1 795
Здравейте и от мен, коремче и аз имам вече Laughing, в петък бях при моятя лекарка, каза ми че детенцето си подскачало безгрижно, много мило ми стана, вече пия магнерич, изследвания ще правя другата седмица. Този петък съм на скрийнинг в София и отсега ми е малко напрегнато. Мисля и да се позавъртя в магазините за бременни Mr. Green

# 9
  • Мнения: 17
marin4e Благодаря много за темичката. Невероятно е оформена, добре че между нас има и мами, който се оправят перфектно с компютара Peace
 Момичета благородно ви завиждам като чета как усещате бебо. Аз все още не съм , само като си пипам корема долу ниско го усещам доста по-твърд и издут. Но напоследак ми се появиха някакви газове и ха различи пърхане на бебо ако можеш де още повече като не знам какво точно а очаквам  Embarassed Но търпение всички ни чака едно и също Simple Smile рано или късно   bouquet

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 776
Доброутро момичета!
Запис и от мен в новата ни темичка!Маринче,страхотна е!Аз след малко отивам на доктор,стискайте палци! Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 89
Marin4e,включи се съвсем навреме!Браво!
Момичета,направо ме съсипвате!Аз нищо не усещам,а уж ми е второ..Днес съм на скрининг,та стискайте палци.
Radka 80,защо плащаш?Нали си по здравна каса?Естествено,че не става въпрос за парите,но въпросът е принципен.
На мен тия дни ми се отвори апетит и...става страшно.А за зимата не ми се мисли(поне снимки с тумбаци ще качваме Laughing).Аз все си мисля,че нямам кой знае какъв корем,но като се опитах да си обуя разни панталони се оказа,че само два от по-широките модели се закопчават с усилие....та значи имам си коремче.

Засега чао и хубав ден от мен!

# 12
  • Мнения: 15
Добро утро момичета!Честита ни нова темичка!Маринче,благодаря!Дано все хубави неща се пишат в нея!Лек ден и успешна и спокойна седмица на всички!

# 13
  • Мнения: 647
Здравейте,

запис и от мен в новата темичка, която както винагфи е страхотна Simple Smile
Честито на мамите видели своите бебоци и които са щастливи.
Аз съм на преглед чак в четвъртък. не знам вие на каква честота ходите при своите докита ама мен ме викат в месеца по веднъж.
Апетит и аз си имам и то най-вече за тестени неща, което е ужасно. Ама се надявам ако кача много поне после да си ги сваля. Все пак гледам да не се уливам, ама уж

Лек ден от мен

# 14
  • Мнения: 356

Запис и от мен в новате темичка!

Общи условия

Активация на акаунт