Има ли къръци като мен?

  • 2 945
  • 49
  •   1
Отговори
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Три месеца не пазене, без да планираме конкретно бебе и бях бременна. Това автоматично ме наведе на мисълта, че второто ще се получи също така лесно.  Планирам си аз конкретна зодия за второто бебето. /Едно че първото се падна случайно моята зодия, та си намислих второто да е на таткото зодията. Второ, че имам две-три зодии, който не бих искала да бъде, защото не мога да вирея с тях. Както и да е суеверия разни./ Смятам си овулацията, правим каквото трябва когато трябва /по-изчисления/ и нищо. Вярно, че пробвахме два месеца под ред и след два месеца пак веднъж, ама аз все бях сигурна, че съм бременна и все не бях. Първият път ползвах тест за овулация /но се изнервих с него, все да чакам, все да го мисля/, после реших да не ползвам. Резултат обаче няма.
Та се чудя сега, аз ли съм се повредила нещо или действително има проблем.   newsm78
Не ми се ще да се вманиачавам да меря температури и овулации, да треперя в очакване. От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна, знам. Няма да го върна я./.

Та предполагам въпроса ми е. Има ли сред вас такива дето са забременели лесно първият път, но после с второто са имали трудности? Колко лесно забременяхте вторият път?  Като гледам май както всяка бременност е различна, така и всяко забременяване е различно.

# 1
  • Мнения: 179
Мамамиа, аз поне съм чела тук във форума за доста случаи като твоя -лесно забременяване с първото, и по-трудно с второто, така,че не си карък. Hug Очаквай да се включат тези мами, и ще видиш, че съм права Naughty Пожелавам успех и скоро  newsm10  ylinfant

# 2
  • Мнения: 1 699
Цитат
От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна, знам. Няма да го върна я./.
Е това вече наистина не бях го чувала
Има много случаи като твоя,ама това изказванееее ooooh!
Желая ти късмет-да се падне това което искаш  Thinking

# 3
  • Мнения: 160
Здравей!Наистина въпроса ти е малко странен,но аз ще ти отговоря,защото съм бременна за втори път.Само дано думите ми не се изопачат като перчене или нещо подобно,което абсолютно не влагам в думите си.Първиият път забременях още в първия месец на бебеправене.Сега се получи от втория път,т.е. от втория месец.Но според мен не е важно кога ще стане,а дали ще стане.Дано Бог ни даде на всички здрави бебенца,а пола,зодията и т.н.са без знечение.Чувството да носиш в себе си живот е несравнимо и дано всяко момиче от форума бъде благословено да го изпита!

# 4
  • Мнения: 975

Та се чудя сега, аз ли съм се повредила нещо или действително има проблем.   newsm78
Не ми се ще да се вманиачавам да меря температури и овулации, да треперя в очакване. От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна, знам. Няма да го върна .
[/quote]
SadТова са подробности които е излишно да се пишат тук ,при условие че тук пишат и момичета които се молят за рожбички с години.
Не мисля че на това му се вика карък.Радвай се на живота и на малките неща,а всичко друго е Божа работа и си идва на мястото, когато най-малко очакваш.

# 5
  • Мнения: 421
Кое е каръшкото в твоя случай  newsm78 Имаш си едно живо и здраво детенце, дай Боже всички да сме такива "каръци". И второто ще дойде, но какво ще стане ако е от зодиите, които неискаш, ще го върнеш ли? Неразбирам защо зодията е от такова значение. Това дете ще е акова каквото ти го възпиташ.
Желая ти успех!

# 6
  • Мнения: 7 201
Кое е каръшкото в твоя случай  newsm78 Имаш си едно живо и здраво детенце, дай Боже всички да сме такива "каръци". И второто ще дойде, но какво ще стане ако е от зодиите, които неискаш, ще го върнеш ли? Неразбирам защо зодията е от такова значение.
Peace Напълно подкрепям.А иначе на въпроса ти:

Има ли сред вас такива дето са забременели лесно първият път, но после с второто са имали трудности? Колко лесно забременяхте вторият път? 
Да,лесно забременях 1-я път.Сега вече година опити и не е станало. Confused
Така че радвай се да забременееш,пък зодията е най-малкия ти проблем. Peace

# 7
  • Мнения: 481
Мамамиа - ти въобще не си никакъв карък, заглавието ти е доста неуместно  Naughty
А това да си планираш детето според зодията е направо безумие ooooh! тук има хора дето мило и драго дават да имат поне 1 детенце, а ти си седнала да се вайкаш, че не ставало според "твоята зодия"  Thinking направо като чета и не мога да повярвам: има ли наистина такива хора, които си мислят че целият им живот, късмет и характер зависят от една измислица, наречена зодия!!!
Не зависи ли твоето дете от начина по който ще го възпиташ, или няма смисъл да го възпитаваш, след като се е родило "определена зодия"  ooooh!
А на въпроса ти за забременяването - много пъти е коментирано, че може първия път да стане бързо, а другия - не. Всъщностпо-важното е да стане  Peace

# 8
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Цитат
От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна, знам. Няма да го върна я./.
Е това вече наистина не бях го чувала
Има много случаи като твоя,ама това изказванееее ooooh!
Желая ти късмет-да се падне това което искаш  Thinking
съгласна съм с Елсинор.  Peace

изказването ти/в червено/  мила Мамамиа е наистина глупаво.......  #Crazy, на фона на това, че хиляди семейства с години се борят за бебче;
все пак успех и дано милото бебче бъде каквото го искаш...

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 13:36 от dessiko

# 9
mamamia.моли се скоро да забременееш и да родиш здрава рожба.

Та се чудя сега, аз ли съм се повредила нещо или действително има проблем
А дали си се повредила както пишеш,отиваш на лекар,правиш изследвания,ако е нужно и си успокояваш главичката.

От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна, знам. Няма да го върна я.
А това последното няма да го коментирам Shocked

# 10
  • Мнения: 289
И аз мисля, че форум "Искам бебе" не е най-подходящия за споделянето на такива "терзания" - има форуми "Майки" или "Дом и семейство" като че ли са по-подходящи да излееш тази мъка..  Wink
Иначе,  моето дете е зодия "овен", която винаги съм мразела.. пък да ти кажа, не се затруднявам особено да го "търпя"  Wink забременях след една година, и вече ми беше все тая момиче ли ще бъде или момче, още по-малко пък коя зодия ще е...голяма глупост е това, честно.. не искам да бъда груба или да давам наставления, но наистина, премисли още веднъж написаното от теб.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мамамиа, аз поне съм чела тук във форума за доста случаи като твоя -лесно забременяване с първото, и по-трудно с второто, така,че не си карък.
да и аз съм чела за такива случай  Peace

От друга страна не ми се иска и просто да спрем да се пазим и да си живеем живота, щото нали може да се падне не каквото го искам /глупаво изказване от моя страна
е това вече верно глупаво изказване Crazy


# 12
  • Мнения: 729
С първото си дете забременях от раз-а с второто чакахме 2г.Така че при всеки е различно.Пожелавам ти бебчето да дойде скоро.  Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 675
Направо абсурдно глупаво се е изказала авторката. Все пак, ще отговоря, пък ако може да си направи изводите. С първата и четвъртата бременност се получи от първия път. С втората и третата, които за съжаление бяха неуспешни, не се получи веднага. Едва ли това е имало някакво значение. Никога не би ми хрумнало да си мисля, че може да ни се падне "не каквото го искаме". Най-вероятно, с такава нагласа, ако имате второ детенце, ще имате усещането, че не е "каквото е трябвало". Затова пожелавам на авторката, първо да се отърве от тези мисли и после да прави дете. Naughty
 

# 14
  • София
  • Мнения: 2 004
След една неуспешна бременност и дъъъъълго бебеправене доста ме хвана яд на въпроса ти.
Сега втората бременност (която е година и половина след първата) само треперя да родя живо и здраво дете. Не ми пука дали е момче, момиче, зодия овен, скорпион или таралеж. Все ще си е желано, обичано и мое си.

Общи условия

Активация на акаунт