Дали са родилни болки ?

  • 2 116
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Здравейте мамчета Simple Smile

Снощи започнах да имам едни болчици, към бъбреците някъде към 21-22 часа. Както и да е, легнах си спокойно. Тази сутрин обаче се събудих с болки не само там, но и в областа на яйчниците. Приличат на слабо изразени менструални болки (при мен по време на цикъл нещата изглеждат доста зле). Прави ми впечатление, че като се разхождам болките като че ли поизчезват, а като полегна се появяват. Почти постоянни са, макар че от време на време се губят за секунди. Не мога да усетя контракции.

Аз по принцип съм с доста висок праг на болка и се чудя сега какво да правя. По принцип трябваше да родя с планирано секцио защото бебето е седалищно, а вчера ми казаха че съм започнала да правя хидронефроза на бъбрека си (с един бъбрек съм) и трябваше тази седмица дето идва да раждам.

Сега се чудя дали да стресирам съпруженското тяло да ме кара в болницата или това са някакви подготвителни работи  Thinking Още повече че едва ли трябва да чакам контракциите да станат на 5 минути при положение че трябва да се прави секцио  newsm78

Мами с опит, споделете нещо Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 юни 2005, 06:03 от ritka

# 1
  • Мнения: 2 531
Ами прилича, ако още не ти е минало - тичай в болницата и успех!

# 2
  • Мнения: 3 116
Здрасти Вени Simple Smile

Ами слабички са и се чудя дали няма да се посрамя пред хората Simple Smile

В предишния постинг забравих да пиша че ми се гади  ooooh!

Абе я да си почакам още малко, поне  9 часа да стане преди да вдигна таткото Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 531
Като лежиш не ти ли минава?Пробва ли с но-шпа?

# 4
  • Мнения: 2 531
Имам приятелка с 1 бъбрек, която си роди нормално/дори преноси/ почти 3800 г бебе! Успех!

# 5
  • Мнения: 3 116
Ами не, усещам като като напрежение ниско в корема, все едно всеки момент ще ми дойде цикъла, примесено със слаба болка ниско в корема и в кръста  Embarassed

Аз това се чудех, дали да не пия 2 но-шпа. Някъде май четох че ако са родилни болки не минават от но-шпа  newsm78

Вени, мерси миличка. Ние обаче сме планирали минимум 2, най-добре 3 деца  Laughing Laughing Laughing Доктора вчера обаче ме предупреди по-бързо да раждам, че бъбречето се е понатоварило Simple Smile И аз като гледам май слушам и изпълнявам  Party

# 6
  • Мнения: 3 777
Веднага в болницата.
Аз бях планирано секцио, но няколко дни по рано почнаха контракции и понеже също съм с висок праг на болката и не усещах нищо  си стоях вкъщи, ходих насам натам.
Накрая мъжа се ядоса и каза да се обадя, отидохме в болницата 10 часа вечерта, оказа се че съм със 6 см разкритие Close но не мога да родя поради тесен таз и бебо се мъчи. Ела да видиш как се събира екип за секцио мнооого спешно!!! 20 минути по късно видях бебо.
Така че върви в болницата, не чакай да се наспи мъжът.

# 7
  • Мнения: 218
Ритка, ами аз нямам личен опит, но според книгите (хе-хе Simple Smile) може и да са, но може и да са Брахтон-Хикс контракции. Ако не беше казала че ще раждаш със секцио, май по-добре да чакаш. Но щом си с планирано секцио, тичай в болницата да те видят - някои жени май минават метър с по-леки болки! Недей рискува и мисли много, ами върви...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
ехо какво става
ходи ли до болницата или болките преминаха
не ни дръж в напрежение!

# 9
  • Мнения: 2 220
Ритка, аз също ще раждам със секцио и докторът подчерта при първите болки да отивам в болницата, а не да чакам да станат на еди си колко минути както при тези, които ще раждат нормално. Така че не мисли за срама и други подобни, а ако се притесняваш, просто недей да отлагаш. Едва ли някой ще се впечатли чак толкова при ненавременна поява в болницата. Най-важното е ти да си спокойна!

# 10
  • Vienna
  • Мнения: 266
A, mene me boli taka sjaka6 idva mensiza, az sa6to sam s mn goljam prad na bolka i si traja, ama doktorite(2 broja razli4ni genekolozi, tozi ot BG i tozi ot tuk) mi kazvat, 4e me boli za6toto mi se raztjaga matkata, a dnes imam 4uvstvoto vse edno bebeto si e vkaralo kraka v 6iikata na matkata mi, mn strano.......a sam samo 28g.s., na doktor sam sled 2 sedmizi, dali da ne ida po rano?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 250
Прави ми впечатление, че като се разхождам болките като че ли поизчезват, а като полегна се появяват.
И при мен така се започна. Пиши какво става. Дано всичко мине леко!

# 12
  • Мнения: 3 777
ехо какво става
ходи ли до болницата или болките преминаха
не ни дръж в напрежение!

Според мен е в реанимация Winkизчакайте седмица.

# 13
  • Мнения: 3 562
НО-ВО БЕ-БЕ  newsm32
НО-ВО БЕ-БЕ  newsm32
НО-ВО БЕ-БЕ  newsm32

# 14
  • Мнения: 3 116
Здравейте мами Simple Smile))

Много мерси за отговорите  Flutter

Ами да ви кажа, аз вчера сутринта реших да си търпя и да чакам и така до 3 часа тази сутрин, когато пак се почна. Хукнахме с мъжа към Света София. Там ми направиха гинекологичен преглед (доста неприятен) за разкритие, още няма такова. Имам скъсяване на шииката на матката с 40 процента и подготвителни контракции. Според дежурния лекар от 2 до 4 дни ще родя. Искаха да ме оставят в болницата до сутринта да ме види лекаря който ще ме изражда, но аз предпочетох да си тръгна срещу обещанието днес да му се обадя. Преди минути говорих с него и утре сутринта се разбрахме да отида в болницата Simple Smile

Така че явно момента наближава Simple Smile

Това е от нас засега  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт