Това цветна бременност ли е?

  • 2 004
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 187
Здравейте,

В момента съм извън България, нямам възможност да отида на гениколог, защото нямам здравна застраховка, а тук мед. обслужване е много скъпо - ние последните си пари ги дадохме за билет, другата седмица ще се връщаме за България. Аз съм бременна най-вероятно 2-ри месец, днес видях кръв - не много, но  имаше и някакъв съсирек. Много съм изплашена. Място не мога да си намеря. Кажете ми възможно ли е това да е цветна бременност?

# 1
  • Мнения: 9 814
За съжаление едва ли.
Стискам палци да не е нищо притеснително.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Едва ли някой ще може да ти отговори освен лекар и то след преглед.Дано всичко е наред с бебо и с теб.Аз лично не съм, но има много майки които са прокървявали в началото, а сега имат здрави дечица.
Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 9 973
дано само да не е това,което мисля
стискам палци да е всичко наред

# 4
  • Мнения: 7 723
дано само да не е това,което мисля
стискам палци да е всичко наред
За съжаление и аз си мисля точно това.
Не е цветна бремченност със сигурност Confused

И аз стискам палци Praynig

# 5
  • Мнения: 27 524
Не е цветна. Идете на лекар  Peace
Успех  Hug

# 6
  • Мнения: 187
Бяхме на лекар - казаха, че шансовете са 50 на 50 - или ще запазя бебето, или не. Казах ми, че все още съм бременна и ме изпратиха вкъщи без дори да ми спрат кръвоизлива - нищо не можели да направят. Препоръчаха ми да отида пак в сряда за повторни биохимични изследвания. Моля ви - стискайте палци да ни се размине - остава ми една седмица и се връщам в България, много ми  се иска, ако е рекъл Бог, да се върна с бебето.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Стискам палци всичко да е наред  Praynig  и да си дойдеш с бебче  Hug

# 8
  • Мнения: 3 268
Любопитна съм,наистина ли очакваш адекватен отговор от нас!?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, защо да не очаква... Тука всички сме половин лекари! В такъв случай обикновено изписват прогестерон вагинално - питай лекаря дали да си вземеш Дуфастон или Утрогестан.

# 10
  • Мнения: 3 268
Диагноза от разстояние не се поставя.Несериозно е.Жената трябва да иде на лекар-със или без здравна осигуровка.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз не казвам ние да й поставим диагноза. Момичето вече е било на лекар, което е похвално. В такива случаи парите не са от значение, нито къде се намираш, това е човешки живот, който е безценен. Въпросът е, че човек има нужда от успокоение и съвет възможно най-скоро и ние сме тук за това. А прогестеронът със сигурност няма да й навреди. Wink

# 12
  • Мнения: 3 268
Сега видях,че е била на лекар.Това е правилното решение.Преживяла съм такова нещо и знам,че нещата не са за подценяване.

# 13
  • Мнения: 743
Пожелавам ти да успееш да запазиш бременността си. Но трябва много да се пазиш и ако се наложи отложи пътуването докато се стабилизират нещата. И наистина попитай лекарите при следващото си посещение при тях дали не се налага ниакакъв медикаментозен support.

# 14
  • Мнения: 1 341
Дано всичко с бебето е наред и го задържиш!
Доколкото съм запозната в чужбина не изписват нищо за задържане на бебето в съвсем начална бременност.

# 15
  • Мнения: 1 512
Стискам ти палци всичко да е наред и да се върнеш с бебче  Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 44 041
Дано всичко е наред...

Много ми е странна тази практика  по света в начална бременност да не правят опити за задържане...тук изписват какво ли не, в болница приемат за задържане и т.н...само и само да остане бебенцето.....стискам ви палци и на двамата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 268
Когато в начална бременност се получи такъв проблем е по-добре наистина да не се прави нищо.Говоря за ранна,до трети или четвърти месец бременност.Смята се ,че природата най-добре си знае работата и ако има нещо,което не е наред с детето,т.е ако нещо с развитието му не е нормално,природата сама го отстранява този ембрион.Това ми го е казвал лекар от Медицинска академия по повод мой спонтанен аборт в началото на четвъртия месец.По този начин аз приех нещата много по-леко.Понякога е по-добре нещата да се развият естествено,а не с цената на всичко да се задържи бебето.Знам случаи,при които така с цената на всичко са задържали детето и нещата в по-късен етап са били много лоши.Аз на авторката на темата само ще пожелая да има здраво и хубаво детенце,когато и да стане това!

# 18
  • Мнения: 4 784
Kerimich    Hug! Пожелавам ти, това, за което се молиш и желаеш да се сбъдне!

# 19
  • Мнения: 1 919
Цитат
Когато в начална бременност се получи такъв проблем е по-добре наистина да не се прави нищо.Говоря за ранна,до трети или четвърти месец бременност.Смята се ,че природата най-добре си знае работата и ако има нещо,което не е наред с детето,т.е ако нещо с развитието му не е нормално,природата сама го отстранява този ембрион.
Naughty е не винаги е така, понякога наистина организма на майката има нужда от помощ.Ей на аз съм жив пример...с прокървяване 3 месец и 4 месец, адекватната лекарска намеса запази бременността ми родих здраво и нормално дете..но иначе съм съгласна, че природата си знае работата...преди тази бременност имам спонтанен аборт...въпреки намесата на ДОКИ явно "Господ си знае работата".
 Praynig стискам палци нещата да се оправят и с бебето всичко да е ок.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Когато в начална бременност се получи такъв проблем е по-добре наистина да не се прави нищо.Говоря за ранна,до трети или четвърти месец бременност.Смята се ,че природата най-добре си знае работата и ако има нещо,което не е наред с детето,т.е ако нещо с развитието му не е нормално,природата сама го отстранява този ембрион.

Това е обикновено, ако има някакви аномалии. Но ако се дължи на хормонална недостатъчност или антитела, винаги има какво да се направи. При мен и за двете са предприети мерки.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 041
Има има случаи и случай...моята бременност почна с кървене - така да се каже цветна....не знам дали без лекарства щях да имам дете сега...може би да....да ми е жив и здрав, радвам се все пак, че ги пих.....наистина понякога природата си знае работата ....естествения подбор не е случаен....но ако наистина е хормонален проблема - защо да не се помогне.....

просто винаги ми е бело странно това е....а и по време на бременността все пак има изследвания, които да покажат дали всичко се развива добре.....и може да се предприемат мерки....

Както и да е...въпроса ми беше риторичен...знам отговорите....просто се надявам за авторката всичко да завърши добре Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 268
До третия месец не се знае дали има аномалии или не.Затова на много места оставят нещата да се развият от самосебе си.Дават лекарство някакво,но не си правят много много труд.

# 23
  • Мнения: 743
Когато в начална бременност се получи такъв проблем е по-добре наистина да не се прави нищо.Говоря за ранна,до трети или четвърти месец бременност.Смята се ,че природата най-добре си знае работата и ако има нещо,което не е наред с детето,т.е ако нещо с развитието му не е нормално,природата сама го отстранява този ембрион.Това ми го е казвал лекар от Медицинска академия по повод мой спонтанен аборт в началото на четвъртия месец.По този начин аз приех нещата много по-леко.Понякога е по-добре нещата да се развият естествено,а не с цената на всичко да се задържи бебето.Знам случаи,при които така с цената на всичко са задържали детето и нещата в по-късен етап са били много лоши.Аз на авторката на темата само ще пожелая да има здраво и хубаво детенце,когато и да стане това!

 Peace

# 24
  • Мнения: 1 091
Аз бях с кървене до четвъртия месец.Плачех всеки ден.Бях във 6-та седмица като ме вкараха за задържане.И благодарение на грижите на лекарите родих живо и здраво бебе.Ако ме бяха оставили на произвола на съдбата Стефан нямаше да го има.Така ,че аз лично много не съм съгласна ,че до 3-ти месец не трябва да се предприема нищо.Аз забременявам много лесно,но много трудно задържам плода.Така ,че такива като мене се нуждаят от малко помощ.

# 25
  • Мнения: 3 268
Разбира се,всичко е много индивидуално.Колко много жени лежат за задържане!Аз просто дадох отговор на едно от момичетата,които питаше защо не се предприемат мерки винаги,когато има такъв проблем.Аз в болница не съм лежала нито ден с моите две деца,но много от моите приятелки са лежали.Една от тях влизаше и излизаше непрекъснато.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 041
Аз не говоря за винаги...знам, че има държави , в които не винаги...ами никога не се предприема нищо до третия месец....и ми е много тъпо това....Wink

# 27
  • Мнения: 4 428
Да, и на мен ми е странна тази практика. А съм чела, че на много места и на родилките не се помага. Оставят ги да се мъчат сумати време преди да се убедят, че сама няма да може и предприемат някакви мерки.
То не е лошо да оставим нещата на природата. Но чак пък толкова  Rolling Eyes За какво напредва медицината, като ще сме на принципа на тотален естествен подбор  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 2 508
А това за природата просто ме убива! Ако разчитах на природата, досега да съм направила аборт и бебето ми да не получава достатъчно хормони...

# 29
  • Мнения: 4 965
Когато в начална бременност се получи такъв проблем е по-добре наистина да не се прави нищо.Говоря за ранна,до трети или четвърти месец бременност.Смята се ,че природата най-добре си знае работата и ако има нещо,което не е наред с детето,т.е ако нещо с развитието му не е нормално,природата сама го отстранява този ембрион....


Не е точно така.  Naughty
Имах сериозни проблеми с бременността - още от 7 г.с. - кървене, отлепен плоден сак, ниска плацента, много ниско ниво на хормоните и т.н. Лекарите се бориха максимално - постоянно инжекции и лекарства за задържане, никакво ставане от леглото и т.н. Децата ми са живи, здрави и без каквито и да е проблеми (даже не боледуват).
Между другото, аз самата съм родена след същите проблеми - пък вече 30-тата ми година опровергавам "не-правенето на нищо" (т.е. правили са много, за да се родя и добре, че лекарите не са стояли, чакайки природата да реши).
Та, "природата" е относително понятие...
 Peace

# 30
  • Мнения: 3 268
Момичета,изказах мнение,не се хващайте за него със зъби и нокти!Твърдо стоя зад него и имам основателна причина за това.И най-вече не го изопачавайте.Каквото има да става,ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт