Коя манджа свързвате с детството си?

  • 9 051
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Щом се сетя за детството си, си спомням тези неща:

Циганска баница
Тутманика на баба
Прясното зеле с домати на другата баба


Розовите твърди дъвки Идеал
Кисело мляко в бурканчета
Плодово мляко в найлонови пликчета(обожавах ги)


Вие коя конкретна манджа или друго свързвате с детството си?


# 1
# 2
  • Мнения: 281
Сега в сезона на пипера се сещам често за една манджа на дядо ми:цели печени пиперки с доматен сос.Спомням си още триъгълните пасти с бял крем Вихрен в сладкарницата на Младежкия дом,където дядо ме черпеше след танцовата.Помня Алтая,който обожавах.А на дъвките Идеал пишеше"дъвки за балончета". Joy

# 3
  • Мнения: 27 524
Хубава тема  Simple Smile
Веднага ми изникват печените на хартия яйца от баща ми  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 785
Зимата мама правеше питки със сиренце. Не знам защо, но ги свърсазвам със зимата. Спомням си, как ги чакахме да им излезе парата, след като вече сме ги разчупили и да си гризнем.

# 5
  • Мнения: 5 001
*"Мечо сиренце"  Laughing Laughing Laughing
Като отидехме на поляна и си направим цър-пър,мама ме заиграваше нещо,а през това време татко пъхва в жарта сирене обвито в мокри вестници.След известно време някой казваше:"Яяяя,каква е тая купчинка в огъня?!Сигурно Баба Меца е дошла да остави нещо за детето,защото много е слушкало"  Joy  Joy
Много мил спомен ми е това "мечо сиренце".....

*Лимоновия и сметановия сладолед.Сега няма такива....
*Овчето сирене и кашкавал...
*От манджите....всичко което е готвила мама сега аз го готвя по нейни описания(всичко съм си записала Blush),но когато тя го сготви ми е най-вкусно...
*Един ябълков пирог на баба ми.Така и не можах да науча рецептата.Помня,че настъргваше тесто най-отгоре и след изпичането го наръсваше с пудра захар.Назабравим вкус! Но...за съжаление не мога да го направя.Даже и идея си нямам как се прави

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 08:44 от TheNMaster

# 6
  • Мнения: 3 929
Мусаката, която прави майка ми, и я хапвахме с кисели чорбаджийски чушки.
Също и постният ориз с домати и чушки, които приготвяше баба ми.
Пържени питки - така им казваме в нашия край - вид мекици, пълнени с яйца и сирене и изпържени.
Баничките с боза на ъгъла на една улица в рождения ми град. Такива банички не съм яла никъде другаде, приготвят се явно по специфичен начин.
Белият сметанов сладолед, който сипваха с лъжици.
Истинският шпеков салам.

# 7
  • Мнения: 364
тиквените кюфтенца на баба зелника на другата баба тутманика ментовия сладолед бозата от6,стотинки иъпита с верни другари ехххххххх детство мое 1swing newsm19

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Соленки, Локумки, Курабийки със захар, печени чушки с доматен сос, супа топчета

# 9
  • Мнения: 920
Циганската баница е топ фаворит, баба правеше една прекрасна милина, едни питки, които се пържат и стават като бухти и едни курабийки със захар отгоре, другата ми баба приготвяше едни топчета със сирене, които печеше в тава и вкусни навити кравайчета, също така. Друго което си спомням е пиле с каша на майка ми и една друга каша от сирене, която се приготвяше адски лесно и става много вкусна - пържиш в олио 1-2 лъжици брашно, слага се малко червен пипер и накрая се прибавя натрошено сирене и се обърква хубавичко.Облизвахме си пръстите Crazy Heart Eyes
Дъвката Идеал, истинките кренвирши, Салам Камчия, царевичните пръчици, плодовото мляко, баничките с истинско сирене, а не с извара, прекрасната шунка и.т.н


# 10
  • Мнения: 526
Миш-маша на баба и пържените филийки на мама   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 174
Чушкината манджа на баба-много лук,доматки,печени,червени чушки и ориз.Направо ми потекоха лигите,кото си я спомних.

# 12
  • Мнения: 5 183
Трахана, катми, бухти, курабии, тутманик, банички ... и всякакви тестени произведения на кулинарното изкуство, сътворени от баба; жълт швепс, шоколад Бояна, шоколадови бонбони "Русалка", мазни пирожки с извара, които се продаваха по улиците на Бургас от чи4ковци на велосипеди, пилешката супа на баба, на дядо градинарската чорба, на татко сърцата от кренвирш и яйце, на мама крем Карамела и разните сладки, особено т.нар "Орехови таралежчета" и една бисквитена торта.

# 13
  • Мнения: 189
Домашната наденица на жар в детските ми години,лютеницата с хорото ,филийка с масло,конфитюр и сиренце с билков чай....

# 14
  • Мнения: 2 471
Аз се сещам за печените картофи, които си правехме на двора. Всички деца се събирахме, палехме огън и хвърляхме по картоф в него. После целия зор на изваждането, прехвърлянето от ръка в ръка, защото пари..... И на финала изяждането с голямо удоволствие, изразено на лицата. Ей, че хубаво беше .....

Общи условия

Активация на акаунт