Дали има начаин да се изтрие молив от цветен латекс без боядисване

  • 5 465
  • 14
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Малката прояви художнически умения по стените.
Ако имате предложения и изпитани методи, моля споделете ги

# 1
  • Мнения: 4 300
Ами с гъбичка и вода ( евентуално малко разредена белина ако е по светъл цвета). Първо с вода обаче пробвай. Зависи и от латекса- има някои, които остават по гъбичката, т.е. не носят много много на триене, има и такива, които не остават.

# 2
  • MJF
  • Мнения: 8 565
гума ,но сигурно си го пробвала вече.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 11:31 от 6o6ul40

# 3
  • Мнения: 690
Аз съм трила пастели, молив за очи, спирала, отпечатъци от пръсти и гуми на колелета и др. подобни  (сина ми не е много голям ама имам голям опит Mr. Green) с гъбичка и препарат за съдове. Латекса ми не е много наситен цвят и търкането не му се отразява  Whistling

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Там, където опитах остава следи, латекса, не е много тъмен, даже е светъл, но след като мина с вода и стават по-тъмни линии

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Току-що писах за баня, но важи и за латекс - аз триех стените с микрофибърна кърпа в този период. Установила съм, че колкото по-скоро е боядисвано, толкова по-безболезнено се мият тези следи. С времето оставаха повече петна. Но наистина зависи най-много от латекса.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 040
bib.bib, а микрофибърната влажна или суха?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Влажна и изплакваш често, за да не се разнася много-много молива  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 040
Благодаря!  Simple Smile А преди четях за някакви гъбички за почистване на латекс (само дето още не съм ги срещала), с тях дали става?

# 9
  • Мнения: 734
лято, аз имам такива гъбички за латекс - вършат чудесна работа. Съпругът търка с тях последно, не останаха следи. Провайте! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 6 040
И на теб благодаря, no_nameSimple Smile Не се сещам сега дали е обсъждано някъде, ама откъде ги купуваш? Вярно, че аз гледах само в Бриколаж и не намерих, ама... В магазини за препарати ли?

# 11
  • Мнения: 734
И на теб благодаря, no_nameSimple Smile Не се сещам сега дали е обсъждано някъде, ама откъде ги купуваш? Вярно, че аз гледах само в Бриколаж и не намерих, ама... В магазини за препарати ли?

Ами аз си ги купих от супермаркета близо до нас - "345", не от специализиран магазин. Бяха разположени близо до гъбичките за миене на чинии. Но със сигурност трябва да ги има и по другите магазини, просто не съм се заглеждала...
Успех!    bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 040
Мерси   bouquet, успех и на авторката!

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ще потърся тези гъбички, но като гледам ще се пребоядисва стената Sad

# 14
  • Мнения: 734
В една тема (не помня коя) мнение беше дала собственичка на апартамент някъде по морето. Каза, че го отдава под наем летните месеци и след наемателите минавала с такива гъбички, вместо да пребоядисва... Не знам колко са цапали и от какво естество са били петната, но тя се изказа доста положително.... Като пробвате, споделете с какви петна са се преорили тези гъбки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт