Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора
паспортите ни са издадени през 2000 година, попитах в паспортното каква е глобата и те казаха, че за тези, които са със стария герб няма, но за тези с новия има. някой има ли идея от коя година са с новия?  благодаря.
Цитирай

Миналата година си сменях паспорта.Старият беше изтекъл 2006.
Не съм плащал глоба ,а и никой нищо не ми каза .
Цитирай

Аз плащах глоба за изтеклите паспорти на родителите ми. По 20 лв. на човек ми искаха. Sad
Явно зависи в кое МВР точно се развива действието...
Цитирай

нали се вижда какъв е герба на вашите паспорти newsm78
иначе новите паспорти са от 1.08.99 Peace
Цитирай

Глобата се налага на око, зависи от емоционалното състояние на служителката. Като отидеш там, усмихни им се поздрави ги с "Добър ден", за да ги предразположиш и евентуално да спестиш по 20 кинта.
Цитирай

При мен не мина номера с усмивката и Добър ден.
Цитирай

Няма такова нещо. Притежаването на международен паспорт не е задължително. Не ти е трябвал, не си вадила и точка.
Peace
Цитирай

благодаря ви за отговорите, и дано се разминем с малко глоба bouquet
Цитирай

korni6onko,

пиши ни какво е станало.
Цитирай

Няма такова нещо. Притежаването на международен паспорт не е задължително. Не ти е трябвал, не си вадила и точка.
Peace

Но стария си длъжен да върнеш.

Преди няма и месец ме глобиха 20лв., понеже подменях изтеклия паспорт на щерката. Подшушнаха ми обаче, че ако на мен сега не ми трябва паспорт и дойда след година, глоба няма да има, (предполагам, че поради изтекла давност на нарушението).
Глобата не се определя на място, а когато в процеса на изготвяне на новия се натъкнат на факта, че стария е изтекъл преди повече от месец.
Цитирай

korni6onko,
пиши ни какво е станало.

и аз ще чакам.
Имам и аз такъв паспорт... Дори не съм го върнала. Чак ноември ще се занимавам. Та да съм подготвена.
Цитирай

Ако паспортите ви са издадени 2000г., то значи са били със срок на валидност до 2005г., когато в 3-мес. срок от изтичането им е трябвало да ги върнете.

Сега обаче е вече 2008г., което автоматично ви дава коз в ръцете, защото - Закон за административните нарушения и наказания:
"чл. 34 (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996
г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г.) Не се
образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява,
когато
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен
акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на
нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението, а за
митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения, както и по Закона за
публичното предлагане на ценни книжа и на нормативните актове по прилагането му и
по Закона за регистър БУЛСТАТ - две години."

Така че посмеят ли да ви пишат акт, още в него подписвате с възражение и позоваване на горната разпоредба и би трябвало изобщо да се откажат от идеята за наказателно постановление и глоба.
Цитирай

Ако паспортите ви са издадени 2000г., то значи са били със срок на валидност до 2005г., когато в 3-мес. срок от изтичането им е трябвало да ги върнете.

Сега обаче е вече 2008г., което автоматично ви дава коз в ръцете, защото - Закон за административните нарушения и наказания:
"чл. 34 (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996
г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г.) Не се
образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява,
когато
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен
акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на
нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението, а за
митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения, както и по Закона за
публичното предлагане на ценни книжа и на нормативните актове по прилагането му и
по Закона за регистър БУЛСТАТ - две години."

Така че посмеят ли да ви пишат акт, още в него подписвате с възражение и позоваване на горната разпоредба и би трябвало изобщо да се откажат от идеята за наказателно постановление и глоба.
Ох,това и на мен ще свърши работа,че на мъжо паспортът му е с изтекъл срок още от 1998г.,а той още не го е върнал...дори не знае къде му е...
Цитирай

Хелта, това е сам за новите паспорти, на мъж ти е от старите и по принцип не дължиш никаква глоба.
Цитирай

Хелта, това е сам за новите паспорти, на мъж ти е от старите и по принцип не дължиш никаква глоба.
Въпреки това се успокоих като го видях "черно на бяло"
Цитирай

1-14 от 38 отговора