Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора

Sofia

Мнения: 582
паспортите ни са издадени през 2000 година, попитах в паспортното каква е глобата и те казаха, че за тези, които са със стария герб няма, но за тези с новия има. някой има ли идея от коя година са с новия?  благодаря.
Цитирай

София

Мнения: 120
Миналата година си сменях паспорта.Старият беше изтекъл 2006.
Не съм плащал глоба ,а и никой нищо не ми каза .
Цитирай


Мнения: 172
Аз плащах глоба за изтеклите паспорти на родителите ми. По 20 лв. на човек ми искаха. Sad
Явно зависи в кое МВР точно се развива действието...
Цитирай

някъде ... тук ...

Мнения: 2 606
нали се вижда какъв е герба на вашите паспорти newsm78
иначе новите паспорти са от 1.08.99 Peace
Цитирай


Мнения: 4 923
Глобата се налага на око, зависи от емоционалното състояние на служителката. Като отидеш там, усмихни им се поздрави ги с "Добър ден", за да ги предразположиш и евентуално да спестиш по 20 кинта.
Цитирай


Мнения: 172
При мен не мина номера с усмивката и Добър ден.
Цитирай

В сънищата...

Мнения: 4 963
Няма такова нещо. Притежаването на международен паспорт не е задължително. Не ти е трябвал, не си вадила и точка.
Peace
Цитирай

Sofia

Мнения: 582
благодаря ви за отговорите, и дано се разминем с малко глоба bouquet
Цитирай


Мнения: 186
korni6onko,

пиши ни какво е станало.
Цитирай

Бургас

Мнения: 684
Няма такова нещо. Притежаването на международен паспорт не е задължително. Не ти е трябвал, не си вадила и точка.
Peace


Но стария си длъжен да върнеш.


Преди няма и месец ме глобиха 20лв., понеже подменях изтеклия паспорт на щерката. Подшушнаха ми обаче, че ако на мен сега не ми трябва паспорт и дойда след година, глоба няма да има, (предполагам, че поради изтекла давност на нарушението).
Глобата не се определя на място, а когато в процеса на изготвяне на новия се натъкнат на факта, че стария е изтекъл преди повече от месец.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Мнения: 17 517
korni6onko,
пиши ни какво е станало.

и аз ще чакам.
Имам и аз такъв паспорт... Дори не съм го върнала. Чак ноември ще се занимавам. Та да съм подготвена.
Цитирай


Мнения: 1 666
Ако паспортите ви са издадени 2000г., то значи са били със срок на валидност до 2005г., когато в 3-мес. срок от изтичането им е трябвало да ги върнете.

Сега обаче е вече 2008г., което автоматично ви дава коз в ръцете, защото - Закон за административните нарушения и наказания:
"чл. 34 (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996
г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г.) Не се
образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява,
когато
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен
акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на
нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението, а за
митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения, както и по Закона за
публичното предлагане на ценни книжа и на нормативните актове по прилагането му и
по Закона за регистър БУЛСТАТ - две години."

Така че посмеят ли да ви пишат акт, още в него подписвате с възражение и позоваване на горната разпоредба и би трябвало изобщо да се откажат от идеята за наказателно постановление и глоба.
Цитирай


Мнения: 1 859
Ако паспортите ви са издадени 2000г., то значи са били със срок на валидност до 2005г., когато в 3-мес. срок от изтичането им е трябвало да ги върнете.

Сега обаче е вече 2008г., което автоматично ви дава коз в ръцете, защото - Закон за административните нарушения и наказания:
"чл. 34 (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996
г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г.) Не се
образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява,
когато
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен
акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на
нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението, а за
митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения, както и по Закона за
публичното предлагане на ценни книжа и на нормативните актове по прилагането му и
по Закона за регистър БУЛСТАТ - две години."

Така че посмеят ли да ви пишат акт, още в него подписвате с възражение и позоваване на горната разпоредба и би трябвало изобщо да се откажат от идеята за наказателно постановление и глоба.
Ох,това и на мен ще свърши работа,че на мъжо паспортът му е с изтекъл срок още от 1998г.,а той още не го е върнал...дори не знае къде му е...
Цитирай


Мнения: 172
Хелта, това е сам за новите паспорти, на мъж ти е от старите и по принцип не дължиш никаква глоба.
Цитирай


Мнения: 1 859
Хелта, това е сам за новите паспорти, на мъж ти е от старите и по принцип не дължиш никаква глоба.
Въпреки това се успокоих като го видях "черно на бяло"
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора