КИСТА В МОЗЪКА! ПРЕПОРЪЧАТЕ НЕВРОЛОГ!

  • 9 889
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте отново, мами!
Писах за един бебо, който имаше проблеми с нослето. Сега проблема е по - голям. Имаше кръвоизлив в мозъка и последствията са кисти - в дясата и по - малко в лявата част на мозъка. Опитвам се да помогна на семейството им и най - вече на детето. Една позната ми препоръча
Д-р Бусарски, но ако някой има други предложения, пишете. Ако знаете нещо и за заплащането. Достатъчно се охарчиха. Само ги разхождат до Варна и обратно и нищо. Детето в момента е на Фенобарбитал и Конвулекс заради гърчовете. Те не се характеризират като епилепсия. Малкият не губи съзнание... Просто потреперва за секунди. За сега не знам точната диагноза, но надявам се да ми помогнете да се доберем до истината. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 214
gen81 . писах ти на лични. Дано си получила съобщението ми.

# 2
  • Мнения: 5 679
gen81 прегледай тази тема
Координати на лекари
Там срещнах координати на невролози  Peace

# 3
  • Мнения: 3 540
Според мен е добре да се направи първо консулт с неврохирург,и после ако е необходимо да се проследи от невролог.
Добри детски невролози в София са проф. Божинова-,,Свети Наум" Д-р.Литвиненко -педиатрия и д-р Христова -болница Токуда.
Дано си получила на лични координатите на неврохирург! Peace

# 4
  • Мнения: 672
Да добавя към Ваня- д-р Захаринов- Пирогов. Той е детски неврохирург и завеждащ отделението.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
gen81, защо търсите невролог? При описаните от теб проблеми на детенцето спешно му трябва неврохирург!
Освен Бусарски, който аз не долюбвам особено, в същата клиника "Св.Иван Рилски" има редица други мн.добри неврохирурзи, които могат да ги консултират. И друг път съм ги препоръчвала, ще ги напиша пак: доц.Кирил Георгиев, доц.Маринов, д-р Сурчев. Само че сега е отпускарски период и не знам кой от тях е на работа. Също и споменатият вече д-р Захаринов от Пирогов.
Изобщо да не губят време във Варна - да си взимат детето и да отиват София!

# 6
  • Мнения: 153
Благодаря ти bim bam
Сигурно съм искала да напиша неврохирург, но съм се объркала. Пиша навсякъде, където мога да получа информация. Въпреки, че информацията ми не е достатъчно и може би не е и много точна. Не съм виждала епикризите и не знам много. А мамчето е объркана и не може да запомни всичко, което и казват лекарите.
Благодаря ви, че се отзовавате бързо. Тук, в града ни няма никакви специалисти, а за лекари в други градове не знаем почти нищо.
Много ни помагате. Благодаря на всички отново.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Знам какъв е стресът за родителите...
Но не трябва да губят време. Да си взимат детето и да отиват в клиниката по неврохирургия  в София, там просто са най - добрите специалисти за подобни проблеми.

Колкото до този въпрос, на който до сега не отговорихме:

...Ако знаете нещо и за заплащането. Достатъчно се охарчиха. ...

За плащане - ще плащат и занапред  Confused така стоят нещата, за съжаление. Тарифите за платени консултации са около 50лв. на преглед, а за операцията ще ти пиша на ЛС.

# 8
  • Мнения: 3 540
Неврохирурга на който ти дадох координатите ,досега не е взел и стотинка за консултация на нашите майчета! Peace

# 9
  • варна
  • Мнения: 101
да допълня 4е ако имате скенер го носете при консултацията и за операцията ще искат ядрено магнитен резонанс така4е отсега се уговорете с невролога за него и не губете пове4е време колкото по рано толкова по добре и нямайте вяра в лекарите в варна за операцията е много относително но ако е ендоскопска се плаща 1800лв за катетър  по 4,40лв на ден в болницата за престой и както се разберете с доктора но моя съвет е да търсите др кирил георгиев той имал най много опит с кистите поне така се информирах като бяхме в болницата и няма да ви вземе пари на ръка ако ви трябва тел пиши на ли4ни а забравих болницата е свети иван рилски ако искате пове4е информация виждам 4е сте от варна ще си дам тел

# 10
  • Мнения: 153
Ради333, благодаря и на теб!
Благодаря, че се отзова и имаш желание да предоставиш телефон, но ние сме от Разград. Приятелката ми ходи във Варна, защото тук като че ли са се събрали всички "специалисти" в България. Така е от край време. Преди около 20 год. имаше истински лекари, които ти помагаха, защото са се заклели да го правят, но сега... Всичко живо ламти за пари и ако ги нямаш или ако нямаш връзки си загинал.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... но моя съвет е да търсите др кирил георгиев той имал най много опит с кистите поне така се информирах като бяхме в болницата и няма да ви вземе пари на ръка ...

Доц.Георгиев и за мен е най - добрият избор  Peace има опит не само в кистите, а и е един от малцината, които обясняват на достъпен език всичко и не спестява дори неприятните прогнози. Ако ходят при него на консултация, да си вземат направление от джипито за преглед при неврохирург, да не плащат поне първото посещение.  И да, той не взима пари на ръка, но много зависи кои други лекари ще бъдат в екипа  Confused.

За съжаление въпросът с парите под масата е мн.тежък и дълъг и едва ли има еднозначен отговор... и ако продължим да го нищим тук и сега, темата ще тръгне в съвсем различна посока... За опита си в Александровска, каквото имах да ти кажа, вече ти го писах на ЛС.

# 12
  • варна
  • Мнения: 101
мога само да пожелая оттук нататък вси4ко да моне по възможно най добрия на4ин а в общината се подава молба за отпускане на еднократна помощ за ле4ение поне в варна предполагам 4е и в вашата община ще съществува такава може да опитате и от там да ви отпуснат поне 4ас от средствата които са необходими

# 13
  • Мнения: 153
Благодаря на всичко, които се включиха и помагаха!
Благодаря ви за информацията и утешителните и окуражаващи думи.
Благодаря ви, мами!
Току що разбрах резултатите от прегледа при Д-р Кирил Георгиев. Няма нужда да отварят главичката на нашият голям, смел и борбен мъж. Гърчовете ще се подтискат, докато изчезнат, но все още трябва да се опитва с различни дози лекарсво. Не са намерили вярната доза. Колкото до проблема с нослето мама и тати ще решат как да процедират. След един мес. вики е на ЯМР и пак на преглед в София. Така ще се следи състоянието му. Ако има някакво изоставане в движенията или нещо др., то най - вероятно това няма да създаде проблем, защото щяло да се компенсира от др. част на мозъка.
Засега чао!
Може да се срешнем в някой друга тема.
Ако има някой на който мога да дам надежда... Насреща съм!

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Току що разбрах резултатите от прегледа при Д-р Кирил Георгиев. ...

Имам му пълно доверие на този човек  Heart Eyes
Много, много се радвам на новините!

Общи условия

Активация на акаунт