Суметролим

  • 27 499
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Изписаха ни Суметролим-сироп, тъй като има зачервено гърло. Температура вече няма. Давам сиропа трети ден и от вчера се появи обрив в областта на памперса- много- и отпред, и отзад до кръста, по гърдите и подмишниците. Мисля да спра сиропа, но не знам дали е от него, защото се поти изключително, преобличам го по 3-4 пъти на вечер, студена пот. Вие какво мислите, ползвали ли сте това лекарство?

# 1
  • Мнения: 1 817
Изписаха ни Суметролим-сироп, тъй като има зачервено гърло. Температура вече няма. Давам сиропа трети ден и от вчера се появи обрив в областта на памперса- много- и отпред, и отзад до кръста, по гърдите и подмишниците. Мисля да спра сиропа, но не знам дали е от него, защото се поти изключително, преобличам го по 3-4 пъти на вечер, студена пот. Вие какво мислите, ползвали ли сте това лекарство?
Ползвала съм го,нашия доктор беше започнал да ни го изписва за всичко и накрая ми писна,ефект нямаше никакъв от него и спрях да му давам от този сироп.Имам чувството,че като се чудят какво да изпишат се застраховат с тоя сироп,дето за нищо не става CloseВъзможно е детето да е алергично към някоя от съставките му и от това да е обрива.Най-добре се консултирай с добър педиатър!

# 2
  • Мнения: 822
Суметролима е Бисептол. Имал доста токсично въздействие - т.е. повече пречи от колкото помага. Това е, което съм срещала из нета като информация и вече го отказвам като лечение особено за децата си.

# 3
  • Мнения: 485
Суметролима е Бисептол. Имал доста токсично въздействие - т.е. повече пречи от колкото помага. Това е, което съм срещала из нета като информация и вече го отказвам като лечение особено за децата си.
Така е. На нас също са ни го изписвали редица пъти,но всеки път стигахме до антибиотик така че вече категорично отказвам ако се опитат да ни го пробутат.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Моите деца са алергични към бисептола, т.е. и към суметролима. След прием на суметролим, преди години, се обринаха ужасно! И сега в картоните им е записано, че са алергични към него!
Аз знам, че при обрив се спира...щото най-вероятно е алерг. реакция, и детето може да направи доста по- лоша ал. реакция при продължаването му...Освен това е силно токсичен - уврежда доста органи.

# 5
  • Мнения: 14 133
Може да е алергична реакция. Спри го и консултирай с доктора на детенце.

# 6
  • Мнения: 52
Спрях сиропа. Обривът изчезна. Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 906
Pri sravnitelno silno razstroistvo moje li da se pie sumetrolim newsm78

# 8
  • Мнения: 1 545
Pri sravnitelno silno razstroistvo moje li da se pie sumetrolim newsm78
Не и във всички видове силно разствойство! Може и да помогне, но може и изобщо вашия случай да не е за суметролим. Затова на лекар!

# 9
  • Мнения: 1 906
Blagodaria na bimbaaa za otgovora i. Simple Smile

# 10
ние сме на 2 г и 9 м изписаха ни суметролим след 6 дневно лечение от салмонела но взе да повръща няколко часа след като изпи първата доза и единственото обяснение е от него щото го дават и като странична реакция на лекарството и от това което четох тук видях че има повече вредни действия отколкото полезни май

# 11
# 12
  • Мнения: 1 906
Защо мислите,че бисептола(суметролима) е вреден и с какво точно вреди, аз сам го пила много пъти по различни причини-за бактерии и гърло и винаги ми е много помагал, синът ми който беше често боледуващ също го е пил нияколко пъти, като беше на 10месеца и оттогава боледува много по-рядко.Аз лично съм много доволна от бисептола.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 575
Защо мислите,че бисептола(суметролима) е вреден и с какво точно вреди, аз сам го пила много пъти по различни причини-за бактерии и гърло и винаги ми е много помагал, синът ми който беше често боледуващ също го е пил нияколко пъти, като беше на 10месеца и оттогава боледува много по-рядко.Аз лично съм много доволна от бисептола.

Възможно е и понякога да помага. Но ....най-вече го изписват по провинцията, да се презастраховат. Едва ли малкия боледува по-рядко от бисептола. Не ми е известно да стимулира имунитета.
Аз лично отказвам да ми лекуват децата с него. Достатъчно аз съм го пила като дете.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Най- малкото вреди като го изписват за едно зачервено гърло, колкото да си вържат гащите  Stop Няколко пъти на своя глава не съм го давала и детето така или иначе се оправяше от силно зачервеното гърло  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт