Колики след всяко кърмене

  • 473
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Горкото ми бебче! Не стига че се хранеше досега с усилия (на зърното заради къса \здичка),  а и получава колики след всяко кърмене. Чувам къркорещи звуци от стомахчето и, тя започва да плаче, да се дърпа, спира да се кърми, плаче. Каква е причината? Може ли да е от моята диета?

Благодаря!!

# 1
  • Мнения: 1 691
Не вярвам да е от диетата ти. А тези колики откакто оправихте езичето ли се появиха, или ги имаше отпреди това? Защото ако са отскоро, може просто поради променената техника на сукане да поема повече въздух.

# 2
  • Мнения: 272
и преди го имаше.

# 3
  • Мнения: 941
и при нас беше така докато не прочетох една статия за силната струя на кърмата, тогава промених някои неща и беба спря да има колики
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/
дано да ти е от полза както на мен

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 00:01 от Клара

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При кофти техника на сучене (както се получава при късата юздичка) детето вероятно гълта доста въбдух и това причинява проблеми. Понеже и в другите теми питаш как да я учиш да суче - вероятно ще ти помогне консултация с логопед. Те се занимават с всякакъв вид проблеми със сучене и гълтане, далеч не само със звуците - така че си заслужава да потърсиш логопед, който да направи оценка как изглеждат нещата след клипването (дали е било достатъчно или още ограничава действията на езичето) и да ти предложи упражнения, които можеш да правиш с бебето.
Може да прегледаш в подфорума за Деца с увреждания и хронични заболявания - там преди време пишеше една много добра логопедка, Нина, не знам дали още е на линия, но може да потърсиш и да попиташ (и ако я откриеш, ще се радвам да получа координатите й, тъй като сравнително често имаме деца, на които би им била полезна такава консултация).

Общи условия

Активация на акаунт