разтройство,повръщане и температура-7 дни!!!!!

  • 3 899
  • 7
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 49
здравейте,моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели,просто съм много притеснена-от 7 дни моята дъщеричка която е на 1г. 2 м. не е добре. Всичко започна на 06.август. през деня ядеше и след това го повръщаше.дадахме и веднага натриев цитрат.на следващия ден (07.08.)повърна 2 пъти. продължихме да даваме натриевия цитрат. на 08.август вечерта започна разтройство,през деня беше повърнала 1 път.дадахме и хидрасект 1 прахче. на другия ден събота (09.08.) през деня ака около 6-7 пъти като водичка много жълто.заведохме я на лекар,казаха че не е обезводнена и изписаха Суметролим и пробиотик,както и прахчетата за разтройство. В неделя 10.08. детето повърна само веднъж,ака 3 пъти ,но все така рядко.на вечерта вдигна температура-37.5.От тази вечер и даваме за разтройството смекта. В понеделник всичко продължи 1 път повърна,3 пъти ака и си поддържаше температурата от 37.3. Днес е по добре,няма температура,не е повръщала ,ака 3 пъти ,но вече е по гъстичко.Това което ме притеснява е че акото не беше жълто а зелено през целия ден.трудно се храни,в момента сме на пюрета от картофи ,моркови,ябълки и лечебна хумана!Какво да правя?
предварително ви благодаря!

 

# 1
  • Мнения: 3 034
това, че акото е зелено сега може и да е резултат от раздразнено стомахче, променена чревна флора в следствие на прекараното разстройство и само по себе си не е проблем. това, че се храни все още трудно - също е нормално, предвид, че вероятно още не й е добре на стомаха или поне не съвсем. само че, аз бих я завела пак на лекар, просто за контролен преглед.

# 2
  • Мнения: 569
   Аз ще ти споделя нашия опит- не натрапвам мнението си !
   При подобни симптоми след всичко , през което минахме ние( 3-кратна хоспитализация в рамките на 2 месеца) , не бих чакала повече от 1-2 дни за да заведа детето на лекар и да изискам изследвания и задължително посявка! Стомашно-чревните вируси могат да са и доста коварни-особено ако става въпрос за ротавирус, пък и дори обикновен вирус да е , за малко дете си е изтощаващо.
   в началото основната ви цел е да спрете повръщането!Натриев цитрат не се препоръчва! Има много ефикасни свещички за повръщане - няма да специфицирам какви , з-то не съм сигурна какви има в БГ , но знам че има и са много добри.
   След това се стараета да давате течности (вода или чай, без сокове), много начесто по малко- с лъжичка през -15мин по няколко... малко по малко. Същото е и с храната- без да настоявате, ако отказва детето. Не е нужна диета, домашно приготвени супички , сухарчета ... каквото му харесва на детето- без плодове.
    За разтройството Хидрасек е добро , много по- добро отколкото Ентерол , смекта и т.н.3 прахчета на ден ( по 10 мг)
    Нормално е да отнеме около 7 дни , за температура също давате Нурофен , Калпол.
    Важното е да не се стига до обезводняване и в случай , че става въпрос за ротависрус би трябвало да се сложат системи за известно време тъй като тогава освен обезводняване се губят и други важни минерали и т.н
    Както виждам- при вас нещата вече са под контрол- постепенно и разтройството ще отмине напълно и най-хубавото е , че след такива боледувания децата бързо възвръщат апетита си и наваксват!
   При нас се случи в 7-мия и 8-мия месец последователно и беше кошмар - но ако се води адекватно лечение не е толкова страшно. Има и ваксина за ротавирус - вече и в БГ, доколкото знам , но се слага до 6 месечна възраст- просто информация за други мами! Успех и скорошно възстановяване!

# 3
  • Мнения: 228
Потърси консултация с лекар отново ако трябва....

# 4
  • Мнения: 864
И ние бяхме като вас.Висока температура,повръщане и разтройство.
За температурата давах Панадол на 4 часа,за разтройството прахчета Хидрасек,за повръщането свещички.
Давах и витамин С от най-малките ампули 2 пъти на ден,и витамините Саностол по 2мл. 2 пъти на ден.
Предлагай и често течности,но без сок.

Само сте лепнали летният вирус,но ще се оправите  Hug Heart Eyes

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 49
благодаря на всички мами! днес сме многоо по добре.нямаме температура от 2 дни,не е повръщала и днес вече не сме с разтройство. още веднъж благодаря и се пазете!  Hug

# 6
  • Мнения: 569
  Много се радвам! Вече никога да не ви се случва Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 526
О не се притеснявайте много пъти ще се случва защото децата радтат но ние мамите вече ще имаме опити няма да се шашкаме толкова. Моят син така ми искара ангелите като беше малък, но с течение на годините се научих че само по-спокойно се приемат нещата и винаги в бойна готовност за борба с вирусите е мама, ама така порастваме нали Hug

Общи условия

Активация на акаунт