Отговори
  • Мнения: 5 370
Синковецът ще бъде от есента в първа група. Моля, дайте , ако сте имали, някакво списъче с необходими вещи/помагала и т.н. С ранички ли пращахте децата на градина?
Въобще-отворена съм към всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 822
И аз се присъединявам към питането.
Моят син също ще го записвам , но направо в трета група, защото сега ще навърши 5 годинки.

# 2
  • Мнения: 2 891
Пантофи, хавлиена кърпа, а ако е махнал памперса, слагаш 2 чифта пълни комплекти с дрехи, за всеки случай в раницата. Ако има нужда от МВ или друго, те ще ти кажат. По възможност, води го родителят, който повече се владее, защото голям рев ще падне  Laughing Сутрин, като се събужда, най-вероятно ще бойкотира ставането и ходенето до ДГ, но трябва да сте твърди. Ако ви усети, че се колебаете или ви е мъчно, ще реши, че го водите на "лошо" място и ще реве повече.

# 3
  • Мнения: 5 370
Пантофи, а ако е махнал памперса, слагаш 2 чифта пълни комплекти с дрехи, за всеки случай в раницата. Ако има нужда от МВ или друго, те ще ти кажат. По възможност, води го родителят, който повече се владее, защото голям рев ще падне  Laughing
При нас най-малко се притеснявам от рева. Mr. Green Той няма проблем да отиде някъде, стига да има играчки и забавления, и да хукне да играе, без въобще да ни търси.

# 4
  • Мнения: 14 133
Ние носим: комплект дрехи за преобличане / може де се изпоти , да се намокри/, вътрешни обувки / според сезона/, пижамка, носни кърпички, шишенце за вода.
Успех на учениците!!!  Heart Eyes  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 891
Жози, не леж на тази кълка  Mr. Green По-скооро ще има - вие не ме обичате, защо ме оставяте и т.н. Адаптацията е различна при всяко дете. При моя беше 2 м. Така ревеше, че за малко да го спра от ДГ. Даже в колата, на затворени прозорци го чувах как нарежда. Имай предвид, че при него протече по-бавно аклиматизацията, т.е. при твоята мишка може и по-бърза да е. После само за учителките и децата говореше и им се "обаждаше" по телефона през уикендите, за да ги пита ка са и да им каже, че иска пак да ходи  Grinning

И да, всико надписано, че две хавлиени кърпи и един панталон хванаха гората.

# 6
  • Мнения: 14 133
И да, всичко надписано, че две хавлиени кърпи и един панталон хванаха гората.
hahaha Да, това пропуснах. Желателно е да са надписани дрешките на дечицата в І група.  Wink

# 7
  • Мнения: 9 814
По принцип във всяка ДГ имат определени изисквания.
Ние носим:
1. Пантофи
2. Пижама
3. Комплект дрехи за преобличане /бельо+ горни дрехи/, като е желателно за І-ва група да са поне два комплекта
4. Кърпа за ръце
5. Мокри кърпички

# 8
  • Мнения: 4 965
В нашата градина искат единствено в понеделник да им носим чиста пижама (в петък я връщат за пране) и да им оставяме в шкафчетата ранички с по 2 комплекта резервно бельо и 1 комплект резервни дрешки. В градианата си имат пантофки (носим в началото на сезона - според времето - затворени или по-отворени и те си стоят там). Другите неща ги осигуряват те, а с останалите родители от групата сме се уговорили всеки да носи (когато се сети и ако има желание) мокри кърпи, кухненски ролки, носни кърпички и туби с вода.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
1. два комплекта бельо;
2. Дрешки за преобличане (по възможност анцуг с несложно закопчаване);
3. пантофи;
4. пижама;
5. Един бидон вода от 10 л. веднъж месечно;
6. Чаршафи, които в края на седмицата вземам за пране и в понеделник пак нося.

Веднъж в месеца оставям пакет санитария (тоалетна хартия, мокри кърпи, салфетки, препарат за под, препарат за тоалетна, гъби, бърсалки)

# 10
  • Мнения: 2 891


Веднъж в месеца оставям пакет санитария (тоалетна хартия, мокри кърпи, салфетки, препарат за под, препарат за тоалетна, гъби, бърсалки)

Не мога да повярвам  Shocked Това пък за какво им е? Те да не би да нямат бюджет от общината. Е'ати муфтите  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 14 133
Веднъж в месеца оставям пакет санитария (тоалетна хартия, мокри кърпи, салфетки, препарат за под, препарат за тоалетна, гъби, бърсалки)
#Crazy Ние носим тоалетна хартия, салфетки и веднъж в годината течен сапун.  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 187
и ние ще сме в детската градинка , първа група, даже и спално бельо трябва да занеса, а доколкото разбрах миналата година събирали пари за телевизор, че госпожите изпускат сериалите #Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Пък аз си мислех, че в ДГ се води главно... дете? И такса?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 930
Пък аз си мислех, че в ДГ се води главно... дете? И такса?
По принцип е така, но... Иначе в ДГ, в която ходеше синът ми в началото искаха тоалетна хартия и салфетки всеки месец, после спряха. Вода също осигуряваха от апарат, ние купувахме само чаши. Иначе стандартно-пантофи, кърпа за лице, пижама и комплект резервни дрехи.
Така че по-добре се информирай в конкретната ДГ какво искат, защото навсякъде е различно.

Общи условия

Активация на акаунт