Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

От вчера бебето ми не иска да яде кърмата ми. Проблема мислех че е от миризмата като се изпотя и затова с влажна ръка си измивах зърната, обаче след няколко неуспешни опита се изцедих и пробвах да дам от шише. Опитът пак беше неуспешен. Започва да суче и като опита кърмата и се мръщи и се дърпа. Моля помогнете ми, защото вече 5 часа не е яла. Сега размразявам по-стара кърма, но докато това стане дайте съвет от какво може да е. Нищо не съм променяла в менюто си, освен едни филийки с яйца и сирене, които ядох вчера сутринта и вечерта. Може ли да има нещо общо факта, че ме боли стомаха и имам разстройство Embarassed ?? Моля ви помогнете! Praynig
Цитирай

В сърцето на ММ

Здравей.
И моят син по същото време ми беше направил тоя номер-бях спряла сладкото.Виж в библиотеката за кърмаческата стачка,явно човечето е недоволно от нещо и стачкува.
При нас помагаше сешоара-като го пуснех и засукваше.И така 3 дни.Или пробвай да го гушкаш гола,може да му се прииска да суче.Не давай от шише,няма смисъл.
Всичко ще се оправи. Hug
Цитирай

ами тя веднъж ми прави стачка заради млечница. сега съм сигурна че я няма, обаче не знам какъв може да е проблема  Crying or Very sad
Цитирай

Германия

Аз бих опитала да сменя позата за кърмене, или някъде на по-тъмно и спокойно място. Сигурна съм, че миризмата на пот изобщо не пречи на бебето Wink с което искам да кажа, че не е нужно да си миеш зърната преди кърмене. А това, че имаш разстройство, може да се окаже причина за недоволното бебе, наблегни на течностите, за да не си докараш обезводняване.
Цитирай

Русе

може да си се натровила с нещо, това, което е предизвикало разстройството, да е минало и в кърмата. пий повече айрян, дано мине!!!
Цитирай

Банско

Опитай да кърмиш на тъмно и "скучно" място. Опитай да я кърмиш когато е сънена, опитай доакто я кърмиш да се разхождаш и да я люшкаш.
Помня, че около 3-тия месец моя мишок ми погаждаше подобни номера-според мен просто откри че света е интересен и сукането му се виждаше скучно. Затова помагаше тъмната стая-първо протестираше че няма нищо интересно за гледане и чак после засукваше. Случвало се е също да не дава да го сложа легнал-иска да го държа прав и това е! Няма да ти описвам какви странни пози заемах за да засуче прав и чак тогава да го наклоня настрани Very Happy
Изобщо малките ни сладурчета постоянно ни изправят пред нови и нови предизвикателства и ние постоянно търсим баланс и път към тях Hug
Цитирай

Момичета, стачкува моята хубостница. Мързи я да суче  Crying or Very sad Вчера след 7,5 часова пауза накрая се стреснах и й дадох с шише. Отначало не искаше, но после почна да яде. Цяла нощ съм се борила с нея да засуче от мен- хем в полузаспало състояние уж ставало... НЕ ТА НЕ. Реве и направо се дере от инатлък.  Tired Пробвах и на тъмно, пробвах различни пози- носейки й, люлеейки я... тц... Какво да правя малката мързелана? Сега се цедя и давам кърмата в шише- вече трети път. Дали да не пробвам да сложа биберон с цепка- за по-големи деца и тя да види, че така се дави и да забрави за шишето? Или пък да я оставя гладна и докато не засуче от мен друго да не правя????? Моля ви помагайте!!!!!! Дайте съвет, че страшно много ме боли, че не мога да кърмя детето си. Crying or Very sad
Цитирай

Елин Пелин

Да не би да са и възпалени ушичките доколкото знам тогава бебето отказва да яде и плаче!
Цитирай

В мечтата си!

Не давай биберон с цепка  Naughty Може само да си докараш повече главоболия...
Нежно, но упорито предлагай гърда, а не шише. Всичко е само временно и ще премине, имай търпение и вяра в себе си и бебка.
Стискам ти палци  Peace
Цитирай

София-Ливан

И ние минахме през това, първо виж дали нещо не я тормози, колики, газове, може да не се е оригнала добре и затова д аотказва да суче, ние минахме през това,
Ти трябва да си спокойна, а като прави такива паузи и е гушната в теб, спокойна ли е? Или си иска да яде?
Опитай на по големи интервали и да я кърмиш права например и да я люшкаш, моята ядеше само ако е отвесно на мен, и то пак със зор, това ще отмине, просто ти не се предавай, не настоявай много, просто предлагай и се опитвай да и даваш да яде когато е спокойна, пей и песни гушкай я
Цитирай

Честит празник на всички именници!   bouquet
Клара, точно това правя, което казваш. Май само надолу с главата не съм опитвала да я кърмя Embarassed Ама не та не. Сега давам с шише. Като я гушкам и тя спи и е спокойна, понякога иска биберона (залъгалка). Преди около месец имахме такава стачка ама тогава имаше проблем- млечница. Излекувахме я и тя си почна да яде. Сега лекар я прегледа и каза, че е здрава (слава Богу) и просто явно от това че е топло я е домързяло. И явно е така, защото като я нахраня с кърма но от шише пее, гука и като се измори заспива почти веднага. Сега спи спокойно (пу-пу) и доволно, че ми е надвила. Но аз ще продължавам да й предлагам от време на време гърдата, пък дано успея поне веднъж на ден да я кърмя. Защото това цедене ми изпи соса. ooooh! Ако някоя от вас мама има хубава помпа, която вече не й влиза в употреба моля да ми я продаде. Моята е на Чико с един накрайник дето се стиска(като на апарат за мерене на кръвно) и ми е много неудобна.  Лек ден желая!
Цитирай

на запад

Здравей МиШеНце, когато предлагаш изцедената кърма с шише, бебето разпознава, че млякото тече по-лесно, без да се напряга и това скоро може да доведе о отказване въобще на гърдата. Затова, когато се налага дохранване е добре да се използва спринцовка или лъжичка!
Ако си склоннада се пробвате още малко да я върнеш към гърда ще е чудесно!  Hug

Честит празник на всички!  bouquet
Цитирай

София

Като гледам си на път да я отбиеш. Цеденето е прекалено трудоемко, а и ти не можеш да изцедиш толкова колкото бебето. Бебето съвсем скоро ще осъзнае колко по-лесно е от шишето и съвсем ще ти откаже гърдата. Не се предавай толкова лесно. Всички сме минали по тоя път. Кърми я като е полузаспала и колкото и да се криви предлагай само гърдите. Като огладнее ще засуче. А и от няколко часа бойкот нищо няма да и стане. Няма начин да минете без рев - въоръжи се с търпение.
Успех!  Hug
Цитирай

SOFIA

Аз също мисля че цеденето и даването от шиши е грешка, на бебетата им и по-лесно от шише и така според мен ще откажеш бебека. Цеденето е много трудоемко и никоя помпа не маже да изцеди така както бебчето. Бъди настоятелна защото кърменето е най-доброто което можем да направим за децата си. Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.