Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 авг. 2008, 15:05 ч.

Нормално раждане след секцио

• 1 141
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте Д-р Мазнейкова,
Бих искала да Ви попитам какви са основните предпоставки за вагинално раждане след две секцио операции.  Аз имам направено секцио преди 4 години-за съжаление бебенцето ми почина и второ секцио преди 2 години- благодаря на Бог имам здраво детенце. Интересува ме възможно ли е нормално раждане в близките години, какви са предпоставките за това и евентуално към кого да се насоча, защото живея в провинцията.
Благодаря.

# 1
Нормалното раждане след Цезарово сечение крие риск от разкъсване на маточната стена на мястото на предишния разрез. Това е основното опасение на лекарите и повечето избягват да водят такъв тип раждане след Цезарово сечение. Важно е разбира се, какви са били индикациите за предишните Цезарови сечения. Добре е да минат поне 2,5 години от предишната операция за да планирате такова раждане, което е добре да стане в някоя от специализираните болници.

# 2
Благодаря Д-р Мазнейкова за отговора,
Индикациите за първото секцио бяха седалищно положение на бебето, а за второто секцио че няма 2 години от първата операция.
Бихте ли ми препорачали специализирана болница за следене на бремеността, защото съм от провинцията.
Благодаря Ви предварително.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт