Бясна съм на полицията.

  • 2 613
  • 28
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Бяхме с детето на вън. На път за вкъщи, се чу силен трясък и пред нас се изсипа маса стъкла.
Ситуацията :
Майка и син живеят заедно.
Синът - алкохолик.
Майката инвалид.

След поредния запой, наш човек бие майка си и чупи подред всички стъкла в къщата.

Обадих се на полицията. Дойдоха.
Оня ми ти отрепко чинно с метла си помита стъклата от улицата.

След двайсет минути полицията си тръгва, виковете и чупенето на стъкла продължава.

Освен, че съм притеснена от това, което чува детето ми , се притеснявам най - вече за тази женичка.
Какви са правомощията на полицаите?
Не е ли редно да го задържат, поне докато изтрезнее този изрод?

# 1
  • Мнения: 25 447
Продължава ли? Извикай ги пак!

# 2
  • Мнения: 1 092
Даааа, позната ситуация!
Звъниш на полицията, и пак и пак.
Докато не предприемат адекватни мерки. Naughty

# 3
  • Мнения: 212
Какви са правомощията на полицаите?
Не е ли редно да го задържат, поне докато изтрезнее този изрод?

E и какво.... Като го задържат ще изтрезнее... Ами после.
Познай от три пъти дали пак няма да се напие и да чупи и троши...
При всяко напиване (сигурно е всеки ден) ли ще го задържат...

# 4
  • Мнения: 5 468
Полицията какво ще направи, като побойника отново ще се върне в къщи, дори и да го арестуват... и пак ще пребие майка си.
Да не дава Господ, дете да бие майка си..., но ако това се случва, мисля, че не търпение и полиция му е майката. Продава се апартамента и се гони изверга на улицата. Дете е мило, но когато системно тормози родителя си, съжителството е безсмислено.

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Майката ,трябва да подаде жалба в полицията ,че е бита и тормозена,след като няма оплакване от потърпевшата полицията нищо не може да направи.
На теб ,като ти е неприятно да ви тормози психически,също подаваш жалба.

# 6
  • Мнения: 804
Позната до болка ситуация. Нашият не чупи стъкла, а хвърля покъщнина. Полицията идва, но нищо не може да направи, докато майка му не подаде официална жалба, нямат право да влязат в апартамента. Звънят, предупреждават и си тръгват...
А ние по цяла нощ местим колите (според това от кой прозорец мята).
Не са виновни полицаите, те просто нямат правомощия.

# 7
  • Мнения: 843
Позната до болка ситуация. Нашият не чупи стъкла, а хвърля покъщнина. Полицията идва, но нищо не може да направи, докато майка му не подаде официална жалба, нямат право да влязат в апартамента.Не са виновни полицаите, те просто нямат правомощия.
        Прочетох първия постинг  и тръгнах да напиша точно това.  Благодаря.
          В по- южните страни /   хайде да не е само България, че ми писна от оплюване/ някак майките не  могат да посегнат на детето си, дори и то да ги убива. Срам е някакъв , болка и пълна липса на самосъхранение. Примирение.
       Ситуацията е сходна със насилие върху съпруга и деца.,  но  майката  прощава МНОГО  повече. Tired
   няма какво да направи полицията, освен  да поклати пръст.  Толкова им е позволено.
   
  Не бъди бясна.    Закон.   
   и то в повечето европейски страни.

# 8
  • Мнения: 984
Имаме подобен съсед. Преди две години изгони семейството си от вкъщи. Преди това обаче изпотроши апартамента. А преди години, баща ми ми е разправял е скачал от балкона два пъти и веднъж от вълнолома. И двата пъти се отървава с леки травми. Сега семейството му /съпругата му, двамата му сина, единият, от които е женен и с пораснало дете/ живеят на квартира в другия край на града. И по-добре за тях.

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 22:42 от Мишона

# 9
  • Мнения: 804
Ох, извинете за спама. Стана ми смешно от прочетеното до тук. "Всеки блок с луд!" Мила родна картинка!

# 10
  • Мнения: 984
Да, Бабче, всяко стадо с черна овца. Laughing

# 11
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз чесно да ви кажа съм възмутена.

Обадих се и втори път, казаха, че ще дойдат, но не дойдоха.

Същият този тип преди време биеше зверски жена си. Естествено тя го напусна 9 (с детенце на 3 г. ).

В нашият град имаме  и дом за сираци. Чувам, а и съм виждала, но не мога да бъда напълно сигурна, че този пиандурник привиква и непълнолетни ( да не кажа и малолетни ) момичета в тях , от същия този дом.
Мислила съм да се обадя в Агенция за закрила на детето, но не съм сигурна. А и там са едни бутни задници, да не ти е работа.

Значи, аз стигам до следният извод:
На полицията не може да се разчита Sick. Жалко.

# 12
  • Мнения: 2 261
Запитайте се първо дали в тази държава има закони! #Cussing out
Знаете ли ,че например ако ви откраднат чантата има две тълкувания :КРАЖБА  И ГРАБЕЖ!

Ааааааа и друго.Много зависи и каква сума пари има вътре за да се разбере дали някой ще бъде съден!
Извинявам се ,че наклоних темата на другаде!
В държава  без закони,няма правораздаване!!!


Пак запалих Thinking

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Valikir, закони има,няма кой да следи за спазването им!
Имахше една жена в съседния блок,която живееше със сина си алкохолик. Същата история и тя идваше да спи във нашия вход,като започне да я бие.
За Полицията какво да се каже повече,освен че са толкова мързеливи и безотговорни,че по -добре да я закрият отколкото да си даваме данъците всеки месец за тях.
Снощи например ,един със моторче(скутер) мина на задна гума пред една патрулка и те си завиха в обратната посока все едно нищо не са видели ooooh!

# 14
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Имах горчив опит преди време Tired. Мислех, че нещата доста са се променили от тогава. Уви.

Общи условия

Активация на акаунт