Хомеопатия и бебета

  • 2 948
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
От кога може да се води на хомеопат бебенце newsm78
Трябва ли да има определени месеци навършени.....

# 1
Здравей, аз заведох Божидар при хомеопат на 5 месеца. Установиха , че има атопичен дерматит и от хомеопатичното лечение се повлиява много добре.

# 2
  • Мнения: 114
Моят син има щастието още от втория си месец да бъде пациент на един от най-добрите педиатри и хомеопати у нас - д-р Иван Енев. Практиката му е в гр. Враца, но почти ежеседмично дава консултации и в София. Мога да споделя само хубави неща за подхода и професионализма му. Благодарение на неговата терапия днес детето ми е живо, след "успешно" лечение по телефона от прехвален детски лекар и двумесечна напразна борба с класическа химиотерапия.

Не бих препоръчала да водите децата си, и особено най-малките, на безразборни прегледи при хора, които НЕ СА специализирали педиатрия. Основното при всяко лечение е правилното и навременно диагностициране, не е редно да очакваме от хора без специална поготовка и опит със заболяванията и протичането им в детска възраст да предложат най-добрата алтернатива.

# 3
  • Мнения: 3 869
Знам за случаи с бебата на оклоко месец заради безумни колики. Хомеопатията е спасила положението. Най-общо, щом детето е достатъчно голямо да излиза навън или родителите му счетат, че е безопасно да бъде заведено в кабинет, при външен за семейството човек.
Аз лично повече се притеснявам да повикам педиатъра, тъй като ни е абсолютно непознат, макар и много симпатичен човек, отколкото да зеведа детето при хомеопата ни. Все пак синът ми е само на 11 дни, така че ще изчакам още седмица преди да започна да допускам външни за семейството хора до него, пък били те и лекари.
Не случайно едно време са се ограничавали доста, и в контакти, и в дейности, през първите 40 дни...
Иначе, аз одавна съм на хомеопатия и веднага след раждането синът ми получи Arnica CM, после сменихме лекарството. Не съм го водила при хомеопата, защото още не излизаме, а той ми даде няколко лекарства в няколко потенции преди раждането, които сега изпалзвам само по негово предписание. Просто си спестявам ходенето до кабинета.

# 4
  • Мнения: 5 500
От първия ден, ако имате проблем.
Моите от както са се родили друг лекар не познават.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
От първия ден, ако имате проблем.
Моите от както са се родили друг лекар не познават.

И аз почти така.
Мая беше на 1,8г. Бояна я почнахме преди да се роди Wink

# 6
  • Мнения: 641
А на мен една хомеопатка ми отказа докато детето не навърши 1 год.

# 7
  • Мнения: 3 869
Вероятно жената не е достатъчно навътре в материята и затова е отказала за бебето.
Доколкото знам, медикаментите объркват картината на хомеопата и затрудняват определянето на лекарствата. Ваксините също. А малките бебета до 1 г. ги "дупчат" доста често май...
Това не би трябвало да те спира да потърсиш друг хомеопат.

# 8
  • Мнения: 5 500
А на мен една хомеопатка ми отказа докато детето не навърши 1 год.
Защо Shockedне мога да повярвам, че може да има логично обяснение newsm78? Моята само като видя малкия на живо на 9 дни му каза типа, а той спеше Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 869
AFRODITA,

Пишеш, че твоите дечица друг лекар освен хомеопат не познават, та да попитам:
В момента съм пред дилема - ясно, е че бебчо го поема моя хомеопат; дето се вика, това дете от зигота беше отгледано само с хомеопатия, ОБАЧЕ
- нали все пак трябва да го запиша при педиатър (ако не друго, поне болнични да ми пуска)
- ама пък хич не ми се иска да лъжа човека или ясно да му кажа, че просто го използвам за "вход" към умопомрачителната ни социална система...

Ти как постъпи?

# 10
  • Мнения: 925
Момичета, влязох да чета за хомеопатия в този подфорум. Признавам си, че за пръв път имам намерение да се срещна с хомеопат заради детето си. Само да кажа предварително, че НЯМАМ негативно отношение към хомеопатията и не прибягвам до нея от зор-заман! Просто аз съм много здрава, за щастие, и много рядко ми се е налагало да използвам услугите на каквито и да са лекари.
Та ето какво: моля ви, виждам, че доста от вас са доволни от хомеопатите, които посещават. Искам да си заведа детето (на 5 седмици) на хомеопат, за да види дали може да му помогне с нещо против ужасните колики, които го измъчват. Бебето ми едва спи от болка, събужда се с плач, размахва ръчички от болка и мрънка, плаче на сън...Много е тягостно! Искам да му помогна! Моля ви, дайте координати на хомеопати, от които сте доволни!

# 11
  • Мнения: 3 869
Eurydice,
Хомеопатията определено може да реши проблема с коликите, но ти трябва добър класически хомеопат. Коликите са по-скоро "продукт" на емоционалното състояние, отколкото на храната.
Ние също спим неспокойно понякога, защото от време на време ядем като невидели, гълтаме тонове въздух и заспиваме преди да го изкараме. На моя син неспокийния сън никак не му пречи и се събужда доволен (или гладен  Wink), но аз не мога да спя, когато той се присвива на сън и мрънка.
В кой град си? Мога да помогна за София.
П.П. Ваксините също могат да са част от проблема на детето...
А, и нещо друго се сетих - хомеопатът ще разговаря подробно с теб, но сигурно ще иска и да хвърли един поглед на детето. В този смисъл, тъй като за теб и за детето ще е нов, непознат човек, по добре изчакай да навършите 40 дни.

# 12
  • Мнения: 925
Meg1, в София съм. Засега намерих контакти на няколко хомеопата, но ще съм благодарна ако препоръчаш някого за този конкретен проблем!   bouquet
А защо е добре според теб да изчакваме след 40я ден?

# 13
  • Мнения: 2 323
Само с оглед разнасянето му, според мен! Рая я заведохме да я види преди  да навърши 1 месец, когато бяхме на нашия си преглед /просто не я оставям малката все още на никой Wink/ Тогава ни даде и антиваксините

# 14
  • Мнения: 3 869
Eurydice,
Ще ти пратя контакт на лични.
Изборът на хомеопат не лека задача и има доза късмет. Поговори поне с двама, за да прецениш дали някой ти допада. Ако никой не ти допадне, продължи да търсиш.
За 40-те дни: просто не е добре за детето да се среща с непознати преди да е навършило 40 дни. Вероятно сама си го усетила вече. А болшинството хомеопати са с лекарски дипломи и държат кабинети в медицински центрове. Това не са най-подходящите места за новородени.
Аз също заведох сина си при моя хомеопат, когато беше на 2 седмици, за да не го оставям на друг, но пък с хомеопата се познаваме одавна, работихме през цялата бременност, а и кабинетът му няма нищо общо с медицината  Mr. Green Един вид, синът ми отлично знаеше къде и при кого отиваме  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт