Кърмата ми почти напълно спря, но не мога да си кажа край

  • 612
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Не е спряла отведнъж, от доста време намалява, намалява. До скоро кърмех сутрин и вечер, после само сутрин, а сега няма и сутрин. И въпреки това не мога да си кажа край, приключихме с кърменето и да спра да поднасям гърдата. Бебо суче по 1 мин, 2 мин, върти очички , чуди се защо няма мляко,  пуска без да се сърди и си чака шишето . Той го приема добре, но не и аз, много съм подтисната. Исках да кърмя дълго........но........преди 3,4 месеца изхабих малко повече нервни клетки и явно си оказаха своето. Мъжът ми ме успокоява, че не е никак малко да се кърми 7 1/2 месеца, но той не знае колко дълго кърмите вие /2 год и 7 мес. примерно/, а аз знам  Embarassed

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На първо място и 7 месеца не са малко!!! Знам, че е много труден процес, но ако имаш желание може бавно и постепенно да стимулираш кърмата. Щом детето проявява интерес и суче защо не го поставяш често на гърда и първо да предлагаш гърда, а после да дохранваш? Разбира се спокойствието, храненето ти също могат леко да се променят и кърмата да се увеличи. Има материали и за четене.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 418
аз също мисля, че може да се положат усилия и да продължиш да кърмиш. дори и да не стане ще знаеш, че поне си пробвала. иначе 7 месеца не е малко и можеш да се гордееш със себе си. не унивай, а се мобилизирай да възобновиш кърменето щом това е твоето желание. предлагай често гърдата, вземи си лактогонен чай, повече течности и спокойствие.
Успех!

# 3
  • Мнения: 2 829
Мила irena_80, кърменето не е някакво състезание кой ще продължи най-дълго Hug 7 и половина месеца си е доста добър срок на кърмене ни не виждам защо е нужно да се сравняваш с някого-то винаги ще има някой, който е кърмил по-дълго. Важно е за себе си да решиш какво точно искаш-съдейки по това, че досега си водила нещата към плавно отбиване ми се струва, че просто трябва да се успокоиш, да погледнеш нещата откъм хубавата им страна-кърмила си бебето си докато стомахчето му е било готово за твърда храна, отбиването е станало плавно и без стрес, това, че ти е мъчно е нормално-ако искаш погледни в темата на дългокърмещите- независимо дали майката отбива на 7 месеца или на година и половина, или на 2г. и седем месеца винаги има усещането на тъга при отбиването. Не се сравнявай и не се измъчвай. И все пак, ако след като размислиш решиш че искаш да продължиш с кърменето-знай, че и това е постижимо, стига да си сигурна, че това е твоят избор!
Успех, каквото и да решиш, и не забравяй, че кърменето е само е до време и не е мярка за успял родител Hug

# 4
  • Мнения: 3 718
Щях да напиша същото като Янаст  Simple Smile
Не се измъчвай, дала си най добрия старт на твоето дете, а и наистина независимо от възрастта, отбиването често е по трудно за майката отколкото за детето. Важното е да продължавате много да се гушкате и да се наслаждаваш на растящото човече  Hug

# 5
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с всичко казано от момичетата по-горе. Искам да ти кажа, че е възможно кърмата ти да е спряла и ако ти се е възобновил цикъла. Не при всички мами става така, но има и такива като мен на които щом им дойде и кърмата почти изчезва. Аз все още давам на Габи по мъничко /тя е на 1,10 год., но като стана на година и месец на мен ми дойде и кърмата почти спря/. Но виждам, че тя почти нищо не гълта. Просто заради няколкото грама и заради близостта продължавам. И на мен ми е трудно и не ми се иска да се отказвам. А виждам, че трябва.
Не се отчайвай, гушкайте се повече и давай колкото и до когато има пък каквото ще да става! Hug

Общи условия

Активация на акаунт