Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Страсбург

Може би въпросът ми е доста тъп....., ама аз не мога да си отговоря на него..... Rolling Eyes
Вече няколко пъти  се случва, а и с първото дете също, да ми намалее драстично кърмата, без видима  (поне аз не я виждам....)  причина. Ако предишния ден съм имала кърма в изобилие, то на другия ден гърдите са меки и се налага да кърмя през час, час и половина. Знам, че процесът е обратим (но неприятен), защото съм се справяла с тези ситуации, но тъй като и сега съм в такъв момент  Sad се питам за кой ли път ЗАЩО става така???? Какъв процес се задейства, за да намалее кърмата при положение, че бебето суче редовно, храня се достатъчно и май се наспивам  Rolling Eyes
Кажете, ако имате просветление по въпроса  Wink
Цитирай

Страсбург

Само, моля ви, не ме питайте : Ама ти откъде знаеш че ти е намаляла кърмата ???  Wink
Цитирай

До хладилника, който обичам

Различно...стрес (даже неусетен - например, ако ти идва свеки на гости Wink ), ако си уморена, ако си забравила да пиеш достатъчно течности... Такива неща.
Цитирай

Страсбург

Хм, като се замисля има дни, в които не пия толкова течности и имам достатъчно кърма, или пък съм напрегната и притеснена и пак всичко е ОК..... А тези кризи ми се струват съвсем безпричинни..... Rolling Eyes
Знам ли...
Цитирай

Може би тези кризи идват за да подчертаят предимствата на кърменето при поискване?Wink (майтап)

Майтапът настрана, за година и половина кърмене, не съм се замислила нито веднъж дали ми е намаляла кърмата - гърдите са ми постоянно меки след първия месец, не се изцеждам. Просто кърмя когато бебето поиска и живея спокойно Smile

Замисляла ли си се дали тези кризи при теб не се дължат на периодите на усилен растеж? Те могат да се проявят по всяко време, не само в обичайните 3-та,6-та седмица, 3-ти,6-ти месец... Възможно е да си мислиш, че ти инициираш честото кърмене, а всъщност бебето да движи процеса Wink
Цитирай

Страсбург

Ами всъщност аз давам на бебето да суче често, именно защото смятам че кърмата е недостатъчна. Първо, за да не стои гладна й предлагам по- често, и второ-  за да увелича лактацията. Като цяло Мая е спокойна, но според мен това е защото я кърмя на много малки интервали и тя не огладнява истински. Не бих могла да организирам деня си така че да мога да кърмя през час, час и половина. Така ставам напълно вързана.....Както и преди съм казвала, не спазвам някакъв твърд режим, но ми се иска да съм поне малко ориентирана за това, кога трябва да се върна от пазар, например  Wink. Кърмя я тогава когато виждам че е гладна..... а това обикновено става през 2-3-4 часа. Но поне минимум 2 ч. Това е по повод намека за кърменето на поискване. Wink
Абе всъщност аз питах дали някой има по- "научно" обяснение на това  Laughing
Цитирай

София

И аз съм се питала...При мене се получава основно от липса на течности.Когато пия по-малко вода, гърдите ми са по-меки и малки.Мога цял ден нищичко да не хапна, освен две кила диня и два литра вода и ще се пръсна от кърма...Явно при мене е това...
Аз по-скоро за друго съм се чудила newsm78Защо наистина минаването на 2-3 кърмения води бързо-бързо до отбиване....Ако принципът на търсене-предлагане е безспорен би трябвало да мога да кърмя сина си до първи клас примерно само вечер за приспиване.Но май няма такива случаи - останат ли по-малко от 3-4 кърмения, това е неизбежният край SadЕ това ако някой ми го обясни....
Цитирай

София

Аз например (вече) не свързвам меките гърди с липса на кърма (намаляването й). Научих се от цеденето (цедя се всеки ден откакто Гого навърши 4 месеца, тъй като тръгнах на работа тогава и през деня имах и досега по едно цедене). Имало е случаи, в които са ми били много меки гърдите и пак съм изцеждала необходимото количество...

Всъщност след като се регулира, кърмата започва да се произвежда непосредствено с кърменето. Така че според мен това с намаляването на кърмата и меките гърди е просто илюзия...

Е, не е научно обяснението ми, но от практиката това мога да ти кажа.
Цитирай

София

Сигурна ли си, че се наспиваш добре? Не се ли чувстваш уморена през деня?...

Пробвай да се реорганизираш и виж какво влияе на количеството кърма...
Моята например леко намаля (бебка се будеше на 2-я час при нрмални за нея 3-4 часа), когато баба свеки беше у нас за няколко дни   Laughing
Колкото и да се разбираме, и да ме обича женицата, не можеш да си така близка, както с майка си...
Когато си тръгна, всичко се нормализира...

Vilione, и малко офф Wink
Дъщеричките ни (вторите ни отрочета) са родени на една и съща дата и година Wink Very Happy
Обещавам да не забравя рожденият ви ден Wink Laughing
Цитирай

София

Умората си казва думата, тя се акумулира с времето. Колкото и банално и тъпо да звучи съвета ми към майка с две малки деца, гледай да почиваш и заради самата себе си и заради кърмата Very Happy
Аз давам съвети, но съм пълен провал в тази връзка.
Цитирай

До хладилника, който обичам

...останат ли по-малко от 3-4 кърмения, това е неизбежният край SadЕ това ако някой ми го обясни....
Утре Ива ще ти обясни как кърми Ради 2-3 пъти на ден вече сума време Smile
Цитирай

София

...останат ли по-малко от 3-4 кърмения, това е неизбежният край SadЕ това ако някой ми го обясни....
Утре Ива ще ти обясни как кърми Ради 2-3 пъти на ден вече сума време Smile

А, тъй ли SmileЗначи имаме шансове за кърмене до първи клас WinkУспокоих се Wink
Цитирай

София

А, тъй ли SmileЗначи имаме шансове за кърмене до първи клас WinkУспокоих се Wink

Аха Laughing, точно така, имате всички шансове да се кърмите до първи клас Wink Cool. А ето обяснението, ако започнеш да заменяш кърмения на 4-6 месеца е нормално да се получи това, което казваш, защото кърмата не е толкова добре установена ( започва да намалява преди да е добре стабилизирала ), а от друга страна когато намалее до степен 2 кърмения, бебето още е под годинка и съответно количеството кърма за едно хранене може да не го задоволява и може да започне да нервничи на гърдата и съответно да я отказва. Това от своя страна убеждава все повече майката, че няма кърма и съответно кърменето върви към края си. От друга страна, когато детето е вече по-голямо, кърменето придобива в голяма степен по-емоционални измерения ( как звучи само, ма карай Laughing) и детето няма да се откаже от гърдата заради по-малкото количество кърма, напротив, това изобщо не му пречи.
Та тъй, Ради суче по 2-3 пъти на ден някъде от септември. Една вечер наскоро ми каза, че е голям и ще заспи с приказка, да не ти казвам след това, че за близо 24 ч. пауза, бях пред запушване на канал. Та така, шансовете ти са на 6 Laughing!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.