Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте на всички !Искам съвет какво да направя?Трябва ли да взема отношение или да си замълча?Майка ми и бтрат ми се скараха жестоко и незнам какво да правя.
Ситуацията е такава.Мам през всичките 30 години винаги е тичала по проблемите на брат ми,все ги оправя.Преди няколко месеца си дойдоха с неговата кокона(така я наричам щото уж излязоха да работят ,а тя по цял ден си лакирваше ноктите без да прави нищо)и сега останаха без пари.Брат ми има апартамент които е за него от маика и и иска сега парите от наема.Тя обаче ми каза че този път няма да стане неговото и ще се дръпне квото ще да става.Какво да правя ?Да се намеся ли да говоря с нея или да ги оставя да се оправят сами?Усещам ,че тя много се е разстроила а брат ми е много ядосан Crying or Very sadНе са лоши ,и двамата ги обичам а сега ми званят и аз незнам какво да правя.
Цитирай

София

Не разбрах, кой от кого иска парите, но изглежда, че апартаментът не е негов, майка ти получава наем за него, а сега брат ти иска парите. Мисля, че майка ти е права да не му дава, изглежда, че брат ти сам не може да се оправя, особено ако тази кокона му "помага", и тези пари само ще отидат на вятъра, вместо майка ти да ги използва по-рационално, включително пак да оправя проблемите на брат ти.
Цитирай
Да ,все още не е прехвърлен,но се знае,че е за него.Може би затова стават сега тия неща.Майка ми е разведена и си помага с тях отдавна понеже брат ми замина в чужбина и реши да плаща поне сметките за парното от там.Гледа и по малкият ми брат,но не се е оплакала досега.Брат ми и помагаше и той с каквото може,защото аз нямам вузможност в момента
Цитирай

Майка ти е права, а брат ти е много нахален. Извини ме, така мисля. Дали да се намесиш е много деликатен момент, защото ако се намесиш трябва да вземеш страна, а не е добре. Ще се скараш с единия най-вероятно. Може би просто да поговориш с брат си, но без "коконата" да присъства. Все пак зависи, колко сте близки с него. Възможно е приятелката му да го настройва, но е възможно той да си е просто такъв - използвач. Според мен, опитай да говориш с брат си, ако е разумен човек, може и да попие от това, което му говориш. Но, майка ти трябва да му каже, че апартамента си е неин, докато я има нея. Боже, много нагло от негова страна, горката ти майка. Сигурно ти е трудно да стоиш от страни без да взимаш страна, но по-принцип това е най-добрата позиция.
П.П. Ако ти звуча грубо, извини ме, но така мисля и съм откровена. Имам брат, който много обичам, но ако той постъпваше така сигурна съм, че мислите ми щяха да са същите.
Цитирай

София

Сложно!
Но какви пари иска брат ти след като работи в чужбина, а майка ти гледа и другия ти брат и живее в Бг? Още повече, че апартамента още не е негов.
Цитирай
 Анелим  тя е постоянно с него.Не успях да поговоря когато си дойдоха защото нямах възможност,а и аз не обичам да се меся в живота му.Не е в града,много сме близки но е невъзможно да приказвам с него дори и по телефона.Тя пак е там.Званна ми да ми каже да му изпратя всичките му документи.Едва ли го е измислил сам ,но това си е негово решение.Много е трудно SadМайка не си вдига телефона а и тя ме предупреди много отдавна ,че така ще стане ,но не го вярвах,защото знам ,че много го обича.
Цитирай

София

Какви документи, като апартаментът не е на негово име? Майка ти, слава Богу, е жива и здрава, и е официален собственик на апартамента, така че брат ти нищо не може да направи. Не му позволявай да изнудва майка ти.
Цитирай
Не ,неговите документи всичките са при майка ми.Акт за раждане и т.н
Цитирай

София

Нормално е да си ги иска, те са си негови.
Цитирай

Разбирам те, сигурна съм, че ти е тежко, но щом сте наистина близки, просто му кажи, че искаш да поговорите насаме. Някой ден от уикенда все ще намери време да дойде. В крайна сметка той не може нищо да направи щом апартамента си е на името на майка ти, но ситуацията като цяло е гадна. Помоли го да дойде за да поговорите като брат и сестра.
Цитирай
TОЙ е на 400км от мен аз съм с малко дете и немога да мръдна никъде,а той едва ли ще дойде,дори и да дойде няма да е сам
Цитирай

София

Препоръчай му да дойде сам да си вземе документите, под предлог, че не е безопасно да се изпращат документи по пощата, може да изчезнат  Laughing
Цитирай
Благодаря и на двете ви Jarrita и  Анелим .Мисля,че знам какво ще направя вече.Ще поговоря с майка и ще и обясня ,че тя е в правото си да се държи така(въпреки,че казвам тя не е лоша майка)към него,а на него ще му кажа да се позамисли над това какво е направил за себе си и че няма право да се сърди нека поблъска явно малко да разбере защо тя го прави.Аз няма да взема явно страна,защото така е редно.Вярвам,че всичко ще си дойде на мястото след време
Цитирай

от днес за утре...

Права си - не взимай страна!!!! Не се и намесвай кой знае колко - кажи им - аз съм ти дъщеря, на теб съм сестра - вие се разберете! Големи хора са! Накрая ти ще се окажеш лошата.
При мен така се получи. При всяко скарване на майка ми и брат ми ( и тя е разведена) "Кажи му!" "Ела я виж" етс...
Реално погледнато - в много случаи споровете им възлизаха от различие в разбиранията и възрастта. Та съм впрягала цялата "Възрастова психология" набита в главата ми, личностна и каква ли още не, да ги накарам да се разберат и да видят позицията на другия.
А понеже това не е достатъчно - после се скарват майка ми и баба ми - искате ли да познаете, на кого се обаждат? И пак: "Кажи й!" "Ела я виж" ... Споровете - горе долу по-същите причини - различие в разбиранията и възрастта. Поне малко разнообразие да имаше!!!
Тъкмо с това съм приключила - е, как - не може така - баба ми v/s брат ми..., което води отново до скарване паралелно или последователно между майка ми
(защитаваща брат ми) и баба и майка ми (защитаваща баба ми) и брат ми.
Е нямаше край. Но...
Успявах, в 98% от случаите накрая - прегърнати, въпреки лудите скандали и обиди допреди това. От цялата работа - аз изцедена като ....парцал..., нерви, които сега ми трябват за моето дете, изпотрошени. А сега - познайте кой е лош Tired Само вече май дето не ми дреме.

И вече им казах СПАСЯВАЙТЕ СЕ!!!
  smile3513 ignore2 smile3515

П.С.
Аз няма да взема явно страна,защото така е редно.Вярвам,че всичко ще си дойде на мястото след време
Няма такова нещо като "неявно" намесване. В момента в който двамата се сдърпат - ще се чуе - "тя и сестра ТИ така мисли, тя нали ми каза",  "тя и сестра МИ така мисли" и всеки ще те дърпа към себе си, после ще те обяви за предател. Действай само явно и открито - кажи им че вече си говорила и с двама им, те да се разбират от тук нататък.

И успех!!!   bouquet  bouquet  bouquet

« Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 17:10 от wee.jess »
Цитирай

София

И аз мисля, че не трябва да се намесваш. Опитай да стоиш на страна, защото като нищо след време ти ще излезеш виновна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.