От кога давате храна на малки парченца, а не пасирана?

  • 5 681
  • 45
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 28
Здравейте Мамчета! Моята бебка навърши 7 месеца и се интересувам от кога мога да й давам храна с малки парченца? Дадох й пасирана сурова ябълка, но нещо се дави и спрях.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
 Confused Късно. На 1 г. и 6 м.; тоест - преди месец и малко...
Давеше се и повръщаше, та реших да не настоявам... Не ми се искаше да го отвратя и от храната, и от себе си... Прецени според детето. Успех.

# 2
  • Мнения: 523
И ние по-късно започнахме. Не си спомням точно, но беше след 13-14 месечна възраст. Няма смисъл да го караш насила. Излишни амбиции......

# 3
  • Мнения: 11 003
Храна с парченца започнах да давам след 1 г. Дотогава дъщеря ми нямаше зъби. Не насилвай детето, щом се дави. Очевидно й е рано.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
И моята е на 7 месеца - аз дадох по грешка един заек на Гербер, в който има малки парченца - след първоначалното задавяне го дъвчеше, но повече от 30-40 грама отказва да изяде и спрях да я мъча.

# 5
  • Мнения: 5 940
Синът ми прояви желание да се храни сам, с ръце на около десет месеца. Тогава започнах да му давам парчета сирене, месо, задушени зеленчуци и плодове . По-едро пасирани пюрета давах от по-рано, месец и половина преди това. Всичко е до дете, някои се давят и по-добре да се изчака.

# 6
  • Мнения: 3 205
Зависи от детето - как възприема идеята за парченца. В момента малкият ми син (почти на 9 месеца) яде храна с цели зърна ориз, малки парченца моркови и картофи с удоволствие, меките плодове (праскова, пъпеш) въобще не ги правя на пюре, а ги режа на парченца и давам директно. Много рядко се дави, ако нещо не може да го сдъвче хубаво, си го плюе. Докато големият например ревеше на цели зърна ориз до година и 3-4 месеца.
Пробвай от време на време да даваш храни за гризане - корички хляб, меки парчета плодове, които да държи в ръчичка и да смуче и гризка. Това е начинът да се научи да се справя с твърдите храни. Дъвкането става и само с венци, не е необходимо да има зъби. Ще разбереш кога е готова за храни на парченца, когато и дадеш трохичка хляб или зрънце храна и не се задави, а си я помотае хубаво в устата и глътне, без да се задави. За всяко дете е различно

# 7
  • Мнения: 9 973
все още пасирам

# 8
  • Мнения: 27 524
Всяко дете май различно почва. Моят много късно спря да се дави - доста след годинката  Blush

# 9
  • Мнения: 2 908
От 8-месечна и давам непасирана храна,друг въпрос е,че се давеше доста и спря да се дави чак към 1г и 3-4 месеца.Но е редно детето да се учи на непасирано-то ще си се дави до по-късно,но ако му даваш само пасирано,ще му хареса много да гълта като пате и гледай после.....

# 10
  • Мнения: 31 128
При всяко дете е различно. Моето едва сега започва да дъвче хубаво. Яде цяла краставица. Мисля, че детето не трябва да се насилва за нищо. То само си показва. Ако се дави въобще не давай по-едра храна. За какво трябва да се тормозите. Всеки може да дъвче и някога се е научил.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз до 1г и 6м пасирах,а после започнах да го правя по-рядко.През това време съм предлагала храна на малки парченца но не се приемаше с ентусиазъм-напротив.

# 12
  • Мнения: 999
Аз започнах от началото на 8м. От начало не желаеше пюретата които са на по едри парчета, но вече ги хапва. Вчера яде телешко варено, което бях намачкала джиджавката с  и си го изяде цялото. Интересното е че само някои храни ги предпочита по едри а други пасирани.От както яде попара си я яде намачкана, яде също и кус-кус.

# 13
  • Мнения: 8 223
на около 8-9м беше, когато започна да яде храна на парчета и да я отказва, ако е пасирана. При нас интересното беше, че като по-малък не съм давала бисквити или солети - въобще нищо за гризкане. Само меки праскови и банани му давах да дъвче. Обаче още на първата попара и кус-кус, които му направих, парченцата му харесаха и за мое учудване се справяше добре с тях. След това започна да не иска храна, която е пасирана.

# 14
  • Мнения: 2 172
От около 2 месеца,тоест на 7 и половина  Peace Има два едва покарали зъба в момента,тъй че те не са определящи за това дали да се дава пасирана или не пасирана.Бебетата си намират начини да я преработват и без зъби.Моета беба пък се мръщи на гладки пюрета,предпочита да е като манджичка непасирано  newsm78 Разбира се,не големи твърди парчета,а ориз,дребни картофчета,морковчета,доматче,сирене,бисквити,хляб....дори и месо от пържола(незнам какг о яде,но иска още и още.... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт