Как да помогна на момче болно от шизофрения???

  • 8 002
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 386
Писането ми е изпреварило мисълта вчера, поправям си нещичко - клиниката по неврология и психиатрия в Александровска болница са в една сграда, не на 4-ти километър. Не, че е от особено значение за темата, но все пак..

Не трий темата, моля те. Мисля за решение..

# 31
  • Мнения: 7
Така , никой който не му е това чудо в къщата не може да изказва мнение.
В тези клиники не е лошо .
Моята свекърва е там.
И сега ходим по мъките и се молим от врата на врата да я настанят в дом за душевно болни за постоянно.
А процедурата е безкрайна , Нейната диагноза е остра епизодна шизофрения с остра агресия.
Представете си как се живее с такъв човек.
Има опит за самоубийство , посягала е й на мен с нож с какво ли не , ходи по улиците скача на хората и много неща които даже не можете да си представите.
Нямаме деца още заради нея от страх да не ги нарани, а сме заедно от 10 години.
А институциите нехаят затварят ни вратите под носа не ги интересували нашите битови проблеми.
Сега е в такава временна клиника с прокурорско решение но другия месец я изписват !!
Какво ще правим ??
Пак този ад , само плача и не знам кога и аз ще стана майка.
Ето и да има кой да се погрижи държавата нехае.
Не е толкова зле както някой казват има си парк да се разхождат, хранят ги добре , с много зор обаче пие лекарства , те не помагат но поне потушават агресията и въпреки всичко тя не иска да е лекува крие си лекарствата от докторите и прави зулуми трима човека и дават хапчетата и я проверяват, как да помогнеш на такъв човек???
Как се живее така, а времето изтича и тя пак ще си дойде и ще спим на смени за да има едни буден за да пазим собствения си живот!!
Вие само преценете и тогава изказвайте мнения.
Благодаря

# 32
Леле как ме е яд на тия родители!!!!!!Лекарствата за шизофреници са безплатни,трябва да го вземат от тях с полиция и линейка, но сигналът трябва да е подаден от роднините(за съседи не зная).Ако го диспансеризират ще получава и пенсия,ако се лекува може би никога вече няма да получи  кризи .На една приятелка сестра и се самоуби заради безхаберието на собствения си баща.Ако го оставят така най-много някой от родителите му да осъмне заклан.А пък тоя съсед , който го е бил е говедо!

# 33
За това си иска голяма смелост ,което то правиш за момчето.След като ти си се решила да му помогнеш . Трябва ти сила на духа за да продьлжиш с благородното дело. Малко са хора като те теб.Аз те подкерепям. Sunglasses

# 34
  • София
  • Мнения: 442
Моята свекърва е там....
Пак този ад , само плача и не знам кога и аз ще стана майка.

Знам, че звучи жестоко, но това е много тежко заболяване, което се предава по наследство. Имай предвид, че съпруга ти и ако имаш дъщеричка е възможно да имат предразположение. Просто ти обръщам внимание. Господ да те пази. Дано се намери изход.

По принцип, по темата, доколкото съм чувала хора с такова заболяване трябва да приемат медикаменти, за да може да се контролират пристъпите на болестта. Не съм наясно дали може да се закупуват с намаление по клинична пътека. Но за какви цени говорим не зная. И доколко те са постижими за родителите на въпросното момче.

# 35
  • Мнения: 7
При нея не вродено а след един инцидент на грабеж с побой стана така.
За щастие сме се консултирани с лекари няма опасност за съпруга ми и поколенията.
Слава Бога

Общи условия

Активация на акаунт