Леля с хепатит

  • 2 740
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,имам сления проблем.Съпругът ми има сестра наркоманка,която от както аз живея с него е на лечение.До момента тя не е виждала малкия.Наскоро разбрахме че госпожицата е с хепатит(подробности не знаем,защото го научихме от страничен човек,свеки нищо не ни казва).Въпросната леля скоро се прибира и ще иска да види малкия,а аз не искам тя дори и да го пипа.Говорих с педито,но тя ми каза че малкия мове да го ваксинираме с/у хепатит А, чак след като навърши 2 годинкии.Какво да правя и как да откажа на желанието и да види детето и още повече да го гушне. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 168
Ами кофти за лелята, ама детето ми е по-мило от нейните чувства! Ако се престрашиш може и да го мерне, но от далече, без гушкане и пипане, някъде на открито. А ако се връща само за малко, най- добре идете на почивка междувременно или нещо такова, а тя да го гледа на снимки!
И вземи питай свекито, тя знае ли за болестта, не и ли пука за здравето на внучето, че мълчи като пън. Вярно, че момичето и е дъщеря, ама да си носи последствията от грешките, а това бебе на 9 месеца, чии грешки трябва да плаща? Ако пък свеки не знае, нека и тя да се включи така че хем бебето да няма директен контакт с леля си, хем и тя да не се обиди!
Ама ако свекърва ти зане и си мълчи, наистина е за  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 991
Щом е с хепатит, трябва да е в инфекциозна болница на лечение, а не да се разхожда насам-натам да гушка бебета. Ако случаят е, че е латентен носител на хепатит В или С - те се предават по кръвен и полов път и по идея няма опасност да зарази сина ти. На всичко отгоре децата в БГ, доколкото знам, се ваксинират още в родилния дом срещу хепатит В. Но все пак аз не бих й разрешила да гушка бебето. Кажи на мъжа си да се оправи с нея, сестра му е!

# 3
  • Мнения: 109
Ама ако свекърва ти зане и си мълчи, наистина е за  #2gunfire
[/quote]

Знае,и мен това ме изнервя допълнително.Аз на няколко пъти повдигах на въпрос темата но тя -мълчи #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Цитат от тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B … .82.D0.B8.D1.82_A

Хепатит А се предава по въздушно-капков и чревен път. Острата фаза обикновено продължава от 4 до 6 седмици със или без жълтеница, умора и увеличен черен дроб. През тази фаза у лицата с Човешки Имунодефицитен Вирус обикновено се наблюдава значително спадане на броя на Т-клетките, който се възстановява до 6-12 седмици след инфекцията. се изчиства от тялото обикновено след 6 седмици. Обикновено са необходими месеци за възстановяване от остър хепатит.

Лечението за болния обикновено съчетава грижа с почивка, като прекратяването на лекарствата може да стане само след като острата фаза е приключила, и тогава може да се възстанови лечебната терапия. Пиенето на големи количества вода, почивка на легло и добро и здравословно хранене са все компоненти, необходими за пълното възстановяване.

През последните години бе открита и ваксина, която може да се смята за превантивна терапия за пациенти с хронични терминални инфекции. Ваксината може да спре евентуална инфекция и у лицата с отслабнала имунна система, някои застрахователни компании и медицински заведения предлагат безплатна ваксинация на пациентите. Проверете при вашия личен лекар за подобни възможности.

По темата: След като те не са били така добри да те уведомят за състоянието на лелята (излагайки детето на риск), не виждам, защо ти трябва да си отзивчива относно желанията на лелята. Бих си поговорила и със свекървата. Не й прави чест (меко казано) да крие от теб, заболяването на дъщеря си. Close Писна ми от такива "хора"!

# 5
  • Мнения: 109
. Кажи на мъжа си да се оправи с нея, сестра му е!

[/quote]

Той ще я изгони или още по лошо...... Аз се притеснявам от евентуална среща с тях 2те докато той е на работа.

# 6
  • Мнения: 991
Преди няколко години се бях разболяла и аз не знам от какво, но имаше съмнение, че е хепатит. Веднага ме натикаха в инфекциозна болница (най-противното място, на което съм попадала) и ме пуснаха чак след като се разбра, че всъщност не съм болна от хепатит.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Наркоманите са с хепатит С, който се предава само по кръвен път! Ще зарази детето само ако му бие нещо с нейната използвана игла или ако се пореже с нейна бръсначка. Понякога се чудя на акъла на някои хора.Хепатит Б също се предава само по кръвен или полов път.

Хепатит А можеш да хванеш абсолютно от всякъде. Това е по притеснително.

На какво лечение е сестра му, за наркоманията или за хепатита. Ако се лекува от хепатита от години, няма начин някой друг да хване.

Като гледам горе са ти дали линк, ти само трябва да разбереш от кой хепатит е болна.

# 8
  • Мнения: 259
Независимо от кой хепатит е болна лелята и дали някой ще се засегне, аз не бих изложила детето на риск (това е мое мнение).

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Наркоманите са с хепатит С, който се предава само по кръвен път! ....
Всички знаем, че нарко-зависимите често се заразяват с хепатит Ц (заради "обща игла"), но потребителката е написала, че лелята е с хепатит А не с хепатит Ц, което е напълно възможно! Все пак тя е по-запозната със случая от нас. Wink.

# 10
  • Мнения: 4 514
И на мен ми е чудно какво прави на улицата с Хепатит?
Ние преживяхме нещо подобно, когато се роди дъщеричката на братовчед ми. Той, без да е наркоман и подобни щуротии, се разболя от хепатит точно, когато му се роди бебето. Преди да разбере го е гушкал и целувал, и ние го прегръщахме и целувахме, за да го поздравим, а на следващия ден разбрахме кошмарната новина. Прибраха го в болница в родния ни град (иначе живее в София) и 40 дни не си видя жената и детето. беше ужас, но слава Богу, никой не се зарази.
Щом лелята е с хепатит, незабавно трябва да влезе в болница. Нелечението й е безотговорна постъпка, която би могла да застрашава здравето на много хора. Успех и дано всичко се нареди!  Peace

# 11
  • Мнения: 645
Според мен ако е хепатитC в което не се съмнявам щом е наркоманка не мисля че е толкова опасно предава се само по кръвен път и в малки проценти по полов път, но детето си е ваше и решението си е ваше ,аз лично на мъжа ми брат му също  е болен от хепатитC и се лекува .....,но утрешния ден не бих го лишила да се радва на бъдещото ни детеце

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
....
Щом лелята е с хепатит, незабавно трябва да влезе в болница...
Съгласна съм с теб, но си представи, ако е абстинентна (въпреки лечението) как ще влезне в болница...

# 13
  • Мнения: 2 908
Люта чушка - пиперлийка ,авторката никъде не е писала от кой хепатит е лелята....Писала е,че детето може да се ваксинира за тип А чак на 2 годинки...
Ако не знам с кой хепатит е лелята,не бих си пуснала детето близо до нея. Naughty

# 14
  • Мнения: 27 524
По-добре не рискувайте. Зависи от кой хепатит е болна, има значение. При всички положения аз не бих дала контакт между тях. Ти си майката, ти решаваш!!!
И не е вярно, че от хепатит А се вакиснира след 2 годинки, синът ми е ваксиниран доста преди това Peace

# 15
  • Мнения: 4 784
Далече от лелята!
Лошото е, че вие и да се пазите, свекървата ще контактува с нея и пак може да ... Ще трябва и от нея далече да стоиш... Кофти ситуация, но лично аз, не бих рискувала здравето на детето си в такъв случай. Твърдо и на всички го заявявам, който иска да се сърди - проблемът си е негов! Та аз като дойде дете с кашлица на площадката бягам, пък камо ли хепатит!

# 16
  • Мнения: 4 335
Не бих позволила на никои с хепатит да има контакт с детето ми.Здравето на синьт ми е по важно от каквито и да било роднини.Това си е мое ли4но мнение,всеки сам решава как да си гледа детето  Peace

# 17
  • Мнения: 1 168
. Кажи на мъжа си да се оправи с нея, сестра му е!


Той ще я изгони или още по лошо...... Аз се притеснявам от евентуална среща с тях 2те докато той е на работа.
[/quote]
 Просто избегни тази среща - кажи че бебето спи или ти не се чувстваш добре или каквото и да е.
Сигурна ли си ,че информацията е вярна ,между другото?! Защото ако е непотвърдена ще стане кофти - а ако сте сигурни в информацията аз бих навряла и свекървата в кучи .... /ще ме извинявате/!

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Блонди, дъщеря ми е ваксинираха против хепатит А след като навърши 2 годинки и след 6 месеца я реваксинираха. И на мен лекарите така ми бяха казали.

И не е вярно, че от хепатит А се вакиснира след 2 годинки, синът ми е ваксиниран доста преди това Peace

# 19
  • Мнения: 4 292
На първо време разберете какъв точно е хепатита. След това решете как да процедирате.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Люта чушка - пиперлийка ,авторката никъде не е писала от кой хепатит е лелята....Писала е,че детето може да се ваксинира за тип А чак на 2 годинки...
Ако не знам с кой хепатит е лелята,не бих си пуснала детето близо до нея. Naughty
Ако лелята е с хепатит Ц то ваксината срещу хепатит А ще е безпредметна и надали щеше да бъде обсъждана от педиатърката като вариант, не мислиш ли?
Във всички случаи, трябва първо да се потвърди инфото за хептита (както каза irina_vas), и ако е вярно, трябва да се разбере какъв вид е.

# 21
  • Мнения: 583
Лично на мен няма да ми пука, с какъв точно хепатит е някой. Факта, че има рисково поведение е достатъчен. Компромиси с детето си не правя, независимо за какво и кой става въпрос.

# 22
  • Мнения: 27 524
Блонди, дъщеря ми е ваксинираха против хепатит А след като навърши 2 годинки и след 6 месеца я реваксинираха. И на мен лекарите така ми бяха казали

Може, не знам. Синът ми го прибрахме в БГ на 2 месеца. Следващото ни прибиране беше преди да направи годинка и го ваксинираха. След година пак, преди другото ни прибиране - пак ваксина. Две за хепатит А и двете преди да е навършил 2 годинки  Peace

Явно има някакви разлики във ваксините у нас и в чужбина. Както и по повод наскоро обсъждането за ваксина за варицелата - Вариликс, с която тук децата ваксинират винаги, а в БГ.... не знам кога и как  Confused

# 23
  • Мнения: 41
Независимо от кой хепатит е болна лелята и дали някой ще се засегне, аз не бих изложила детето на риск (това е мое мнение).
И моето е същото Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо откажи каквато и да било среща с нея. Не можеш да рискуваш здравето на бебето си. Не е нужно да изобретяваш измислени причини. Много по - добре е направо (най - добре по тел., и с вас не бива да се среща, че знае ли се): "Извинявай, съжалявам, че си болна, но аз не съм виновна за това и не мога да рискувам бебето ми също да стане болно.". Толкоз.

# 25
  • Мнения: 8 999
Първо, ако наистина е болна от какъвто и да  било вид хепатит, защо е "на свобода", а не е в Инфекциозна болница?
Второ, не бих допуснала никой, за когото имам съмнение, че е болен от заразна болест, близо до децата си.
Трето - веднага бих поискала консултация с педиатър относно ваксините. /Но както са ти казали, ако е болна от друг вид хепатит, то едва ли ваксината срещу обикновената жълтеница би била ефикасна/.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съпругът ми се разболя от хепатит А, когато синът ни беше на 40 дена - и естествено, не само го е гушкал и целувал, но и е имал продължителен контакт с него - брахме притеснения, но никой от нас не се зарази, независимо че ходехме на свиждания в градинките около инфекциозна (с бебето, тъй като първоначално смятаха, че е болен от хепатит В, на който обаче се оказа само носител и ни бяха казали, че не е заразен или опасен при контакт).
Приятелката ми наскоро откри, че без да е подозирала никога, е с хепатит С (който между другото може да се хване и от педикюр, маникюр, пиърсинг, татуировки и прочее!, така че никой от пишещите не е застрахован, че не е носител на хепатит С-вируса, без да го знае - а си целува детето всеки ден Rolling Eyes). На мен никога не ми е хрумвало да ограничавам контактите й с децата ми - все така може да ги гушка и целува на воля.
Аз бих ограничила контактите със сестрата заради употребата й на наркотици, което не смятам, че е безопасно, нито че е добър пример за детето - но само на базата носителство на някакъв хепатит (с изключение на активна фаза хепатит А, когато и без друго ще е в болница за лечение) е безпочвено, тъй като няма как да стане заразяване при обичайния контакт с бебе.

# 27
  • Мнения: 491
Цитат на: ianitza link=topic=322373.msg8348555#msg8348555 date=1218819298 Компромиси с детето си не правя, независимо за какво и кой става въпрос.
[/quote
Напълно подкрепям

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Лично на мен няма да ми пука, с какъв точно хепатит е някой. Факта, че има рисково поведение е достатъчен. Компромиси с детето си не правя, независимо за какво и кой става въпрос.

Много точно казано.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 758
Независимо от кой тип е хепатита аз лично не бих позволила контакт.
Преди няколко години се бях натровила. В Пирогов попаднах легло до легло с наркоманка. Наложи се като ме изписват мама да ми донесе обувки и яке, защото наркоманката си ги беше харесала.

# 30
  • Мнения: 1 919
аз небих допуснала контакт.Съпругът ти накакво мнение е?

# 31
  • Мнения: 1 520
Щом е наркоманка, е по-вероятно да е болна от хепатит Б или С отколкото от хепатит А. Но така или иначе щом е болна от заразна болест, тя няма никаква работа в дома ви, а още по-малко при детето ви, без значение как се предава болестта.

Ако лелята е безотговорна към собственото си здраве, то ти е детето ти не сте длъжни да носите последствията от престъпното й безхаберие. На твое място бих й казала директно, че като е болна мястото й не е в дома ми, а ако ми се разсърди - още по-добре - така ще съм още по-спокойна и сигурна, че няма да застрашава нито детето ми, нито семейството ми с долнопробните си зарази. Sick

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 15:25 от krem-karamel

# 32
  • Мнения: 2 334
Независимо от кой хепатит е болна лелята и дали някой ще се засегне, аз не бих изложила детето на риск (това е мое мнение).

И аз така  Peace

# 33
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
С хипатит С живеят хора, които не са с рисково поведение. Лелята не би заразила детето , освен по кръвен или полов път. Щом не е в инфекциозно, значи не е болна от заразния хепатит. Познавам жена, която е заразена с хепатит С в болница при преливане на кръв след раждане и си е съвсем нормален човек. Въпреки, че ще носи тази болест цял живот. Разбира се, че всеки сам решава за себе си, ама поне първо се информирайте за конкретната ситуция. преди да слагате етикети.

# 34
  • Мнения: 1 520
Твоята позната няма никаква вина, защото не се е заразила сама, а от престъпната небрежност на лекарите, които са й преливали кръв.

Наркоманията обаче (както и съпътстващите я зарази) е болестно състояние, в което сам си се поставил. Никой никого не може да застави да се дрогира. Наркоман насила не се става. И тази болна леля като пълнолетен човек е длъжна да носи пълна отговорност за действията си спрямо себе си и спрямо околните.

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Независимо от кой хепатит е болна лелята и дали някой ще се засегне, аз не бих изложила детето на риск (това е мое мнение).
Детето преди всичко.Хич не ме интересуват дали ще нараня чужди чувства.

# 36
  • Мнения: 4 399
Само ще ви кажа,че като лежах в патологията докато бях бременха,бременните с хепатит ги държаха в изолатор и им носеха храната отделно.
Изглежда май хепатита не се предава само от ползвани вече игли newsm78.А ЩОМ в семейството и при наличие на бебе не може да се говори открито как очаквате да и кажат какъв точно е хепатита или колко други ''екстри'' носи въпросната персона.
   Моят съвет е довечера мъж ти да вдигне телефона,да ги насоли хубавичко двете кокошки за дето си траят и да им каже да не припарват изобщо покрай теб или бебето за да не ''хвърчи перушина''.

# 37
  • Мнения: 1 520
Той ще я изгони или още по лошо... Аз се притеснявам от евентуална среща с тях 2те докато той е на работа.
Като ти позвънят на вратата, хич недей да им отваряш. Все едно те няма вкъщи. Ще почакат известно време и ще се разкарат, дай боже окончателно...

# 38
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Твоята позната няма никаква вина, защото не се е заразила сама, а от престъпната небрежност на лекарите, които са й преливали кръв.

Наркоманията обаче (както и съпътстващите я зарази) е болестно състояние, в което сам си се поставил. Никой никого не може да застави да се дрогира. Наркоман насила не се става. И тази болна леля като пълнолетен човек е длъжна да носи пълна отговорност за действията си спрямо себе си и спрямо околните.


С мнението си исках да кажа, че спрямо въпроса за хепатита, няма опасност. А вече какви хора би искал да вижда и пипа дете ти е друг въпрос. Ако след 5-10 години тази леля далеч не е наркоманка, а много добър човек със семейство, тя пак ще си е болна от Хепатит С, но тогава едва ли ще има тема по въпроса. Преценката е субективна

# 39
  • Мнения: 1 520
С мнението си исках да кажа, че спрямо въпроса за хепатита, няма опасност. А вече какви хора би искал да вижда и пипа дете ти е друг въпрос. Ако след 5-10 години тази леля далеч не е наркоманка, а много добър човек със семейство, тя пак ще си е болна от Хепатит С, но тогава едва ли ще има тема по въпроса. Преценката е субективна.

За съжаление, няма бивши наркомани.

# 40
  • Мнения: 27 524
Съпругът ми се разболя от хепатит А, когато синът ни беше на 40 дена - и естествено, не само го е гушкал и целувал, но и е имал продължителен контакт с него

Аз също се бях разболяла, точно сестра ми беше родила и също гушках и целувах бебето. Бях най-вече за него притеснена, след като постъпих в болница, но нямаше никакви проблеми  Simple Smile

# 41
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
С мнението си исках да кажа, че спрямо въпроса за хепатита, няма опасност. А вече какви хора би искал да вижда и пипа дете ти е друг въпрос. Ако след 5-10 години тази леля далеч не е наркоманка, а много добър човек със семейство, тя пак ще си е болна от Хепатит С, но тогава едва ли ще има тема по въпроса. Преценката е субективна.

За съжаление, няма бивши наркомани.

Ех, ех

# 42
  • Мнения: 27 524

Има, има, аз познавам  Peace

# 43
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Като ви чета мненията и не мога да повярвам, че са писани от съвременни, образовани хора, които имат ежедневен достъп до информация в интернет! ooooh!


Вземете прочетете малко за Хепатита преди да слагате етикети.

Освен двете разумни мнения на hedra и Тайна, други не видях.

Предполагам, че лелята е на лечение за наркоманията си, и затова е била далеч и не е виждала детето.  Също така, предполагам, че има или Хепатит С, или хроничен Хепатит Б - и двата се предават само и единствено по кръвен път, Хепатит Б и по полов. Няма как от гушкане, целуване и какъвто и да било друг вид  битов контакт да се зарази някой.
Ако лелята има Хепатит А, в което силно се съмнявам, тя вече трябваше да е в болницата! Wink

Пожелавам на никой от вас да не му се случи, да разбере, че е болен от хроничен Хепатит Б или С, съвсем случайно, без да е подозирал дори.  Както е написала hedra, тези Хепатити можеш да ги хванеш от козметик, зъболекар, раждане, и всякакъв друг вид интервенция при която има кръв - като татуировки, пиърсинг и пр.  Всеки 5-ти /ако не и 3-ти/ в Бг е носител на Хроничен Хепатит Б или С!  Вие изследвали ли сте се? Защото в България изследвания за Хепатит С, не правят по време на бременност, ами ако след това сте се заразили някъде? Много категорични изказвания!?

Спокойно можеш да оставиш лелята да види бебето. Нищо няма да му направи.  Тези хепатити не се предават при битов контакт!


А ако толкова се притесняваш, не извеждай детето навън, не го доближавай до никой, защото навън има хиляди хора, които не знаят, че са хронично болни от Хепатит Б или С, някой от тях може да погали, пипне или погледне детето!

Иначе всички в този форум са много толерантни към всеки различен от тях! Whistling Хич не си личи от тази тема! И какво като е била наркоманка, явно се опитва да се излекува момичето! Дайте й шанс, защото тя не е заплаха за вас и бебето ви, но вие с тесногръдото си поведение, породено от незнание, може да сринете всичко което тя се опитва да постигне, с една дума или жест! Едва ли ще научи 10 месечното ви бебе как да се друса, нали?  Wink Но то може да й помогне да осъзнае себе си!

Накрая да добавя и аз само - Ех, Ех!

Чукайте на дърво!


# 44
  • Мнения: 645
Irkа да много си права аз в предните страници бях писала ,че братът на мъжа ми е болен от хепатитЦ за които разбра много късно години може би след това и има жена и дете които не са болни!аз не бих го лешила в никакъв случай да се радва на нашето бъдещо  детенце ,тъй-като се предава само по кръвен път и в много малки проценти по полов път,така че не виждам къде е проблема да се види лелята с бебето,но това си е техен избор!

# 45
  • Мнения: 4 292
Ирка е абсолютно права! Не ми се занимаваше аз да пускам подобен пост, като знам какво ще стане.  Whistling

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Като ви чета мненията и не мога да повярвам, че са писани от съвременни, образовани хора, които имат ежедневен достъп до информация в интернет! ooooh!
Вземете прочетете малко за Хепатита преди да слагате етикети.
Освен двете разумни мнения на hedra и Тайна, други не видях...

Точно така! Много омесихте нещата с хепатита и наркоманията на лелята! Авторката на темата се тюхка заради първото... 

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Откажи на лелята да вижда детето

# 48
  • Мнения: 4 399
Каква толерантност и разбиране към човек който е наясно че има проблем и си трае .Е не мога да толерирам нечии егоизъм.
И още нещо в едно  семейство ТРЯБВА хората да МОГАТ да си вярват.А това далеч не се постига като се премълчават дори и евентуални рискове.
Нямаше ли да е къде къде по-лесно тези ''близки'' да седнат на масата и да кажат нещата стоят така и така....примерно  да имало е проблем но нещата са овладяни....или както там е в момента?!


п.п. Точно толкова съм толерантна и към онези майки ,които съвсем съзнателно водят болните си деца на детската площадка та  да заразяват останалите.
 

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:23 от mamamari

# 49
  • Мнения: 130
Не прочетох всичко, но предполагам че става дума за хепатит С- той се предава единствено и само по кръвен път! Спокс/ не е толкова страшно!

Общи условия

Активация на акаунт