Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Привет!Искам да питам нещо!Бременна съм в 22г.с.и от около 1-2 седмици се появи едно мравучкане на лявата ръка,а също и подуване на пръстите на ръцете.Нощно време започнах да се събуждам от изтръпвания на прасеца на десния крак и също ми се подуват и краката!Дали е нормално,нужно ли е да отида на лекар?
Цитирай

Нормално е.
Бременните често подпухват.
Цитирай

близо до Витоша

аз бих си направила кръвни изследвания,
на мен също ми отичаха краката имах чувството, че ще се пръсна,
и въпреки това всичко ми беше наред  Rolling Eyes
Цитирай

София

нормално е да, но все пак те съветвам да отидеш на лекар. Изтръпването на прасците т.нар. крампи се дължат на липса на магнезии а подуването може да е от жегата, но може и да не е. Пусни си една урина да се види за албумин.
Цитирай

Ако имаш крампи в прасците (едно противно и адски болезнено схващане), наистина трябва да приемаш повече магнезий, но се посъветвай с лекаря си! Прекаленото отичане може да е проблем, така че и моят съвет е кръвни изследвания.
Не забравяй, че паниката подсилва нещата, така че споко и успех! Затова му се вика "бременност" - бреме си е...  Very Happy
Цитирай

Плевен

о,миличка с подути крака и ръце съм от няколко седмици ужасно е ,но в жк ми каза че е нормално матката разсте притиска органи и затова се получават отоците Sad,но майка лесно се не става,така че ще търпимWink))
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Нормално е,все пак кажи на доки като отидеш Smile
Цитирай

София

чувала съм,че е нормално
Цитирай

София

Според мен е нормално, и аз бях подпухнала. Но не ти пречи да си направиш кръвна картина и урина. Даже някои гинеколози задължително пускат такива изследвания през определен период.
Цитирай

Варна

при мен също се получи подобно нещо, изследванията бяха добри,Изписаха ми калции и магнезии нещата се пооправиха, но доки ме успокой "като родиш ще ти мине".За твое успокоение посети ДОКи.
Цитирай

Според мен е нормално, и аз бях подпухнала. Но не ти пречи да си направиш кръвна картина и урина. Даже някои гинеколози задължително пускат такива изследвания през определен период.

На мен ми правеха всеки месец.
Иначе е нормално да има отоци, но ето това за мен е обезпокоителното:

......от около 1-2 седмици се появи едно мравучкане на лявата ръка,а също и подуване на пръстите на ръцете
Цитирай

София

Моите изследвания също бяха добри. Но халката си успях да сложа едва преди месец.
Изтръпването на ръката може да се дължи на какво ли не.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.