Какво от Олимпиадата гледате ?

  • 1 795
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Пускам тук темата, защото откакто е започнала Олимпиадата не съм видяла никакво българско участие, колкото и да се взирам и ми е интересно дали и при вас е така. Видях само един гръб на екип България в един спот със смешни моменти, един вееше един пешкир пред борец ( сигурно), което трябва да е смешно. 
Ние гледаме Евро Спорт  и до този момент пред очите ми са предимно китайци и италианци, в дисциплините, в които участват.  Китайците са като масово дрогирани, взимат медал след медал и вече ги подозирам много.
Всяка вечер гледаме финалите от деня по някакво сборно предаване ( плуване  предимно, скокове.. ). Вчера италианка спечели в стрелбата срещу летяща чинийка ( не знам как се казва този спорт) и ни занимаваха  с този спорт.
Това ме навежда на мисълта, че или спортът в България е много зле, или тук предават това, което е интересно за тукашната публика и задължително с италианско участие. Интересно ми е какво от Олимпиадата представят по вашите телевизии, защото май не гледаме едно и също.

# 1
  • Мнения: 3 521
Е не си гледала квалификациите по академично гребане - братята Янакиеви се представят много добре предвид, че се включиха буквално в последната минута.

# 2
  • Мнения: 7 837
Дават предимно американците, естествено.
Снощи, покрай тях, успях да гледам и националите ни по волейбол.

# 3
  • Мнения: 2 257
Нищо не гледам. Ама нищо. И по принцип са ми скучни Олимпиади и първенства, освен ако не е нещо изключително. И тези Денкова-Стависки даже не съм гледала преди.

Но пък чета много fun facts за Олимпиадата - защо например тия от скоковете във вода задължително си вземат душ след скока; защо някаква волейболистка имала черно петно на едното рамо; къде изчезнал единият от плувците веднага след като победили отборно с Майкъл Фелпс и такива неща, по-интересни са ми от самата Олимпиада. Статистики, факти и случки са ми по-интересни от самата надпревара.

Не е ли нормално, все пак, всяка държава да си предава по ТВ най-вече нейните участници??

# 4
  • Мнения: 1 550
Статистики, факти и случки са ми по-интересни от самата надпревара.
На мен също, иначе ми се вижда някак скучновато.
Само националната телевизия следи Олимпиадата и дават репортажи как се изявяват холандците (не особено блестящо до сега).
По всички останали канали си е както обикновено- сериали, филми и т.н.

# 5
  • Мнения: 7 837
Ако има класация по интриги на Олимпиадата, безапелационно водим до момента с казуса "Пламен Константинов".

# 6
  • Мнения: 5 710


Не е ли нормално, все пак, всяка държава да си предава по ТВ най-вече нейните участници??

Според мен не е нормално, нали е олимпиада. One world, one dream  Wink
Евро спорт като че ли дават най-пълна картинка, засега.
Още не съм видяла българи. Имаме ли някакви шансове, изобщо, в кои спортове? Атлетиката?
На мен ми е много интересно плуването, този спорт толкова се е развил, откакто за последен път съм гледала нещо, струват ми се като извънземни риби. Майкъл Фелбс, вчера един французин, японеца, ролята на костюмите Speedo...

Джи, а дали си прочела и за тези парцали, които им дават на скачачащите във вода за какво служат..  - какво толкова изстискват, всеки си го носи тоя парцал, много е странно  Laughing Ако обясниш и за душчето ще е супер.

# 7
  • Мнения: 1 147
Гледам всичко и наред. Разбира се, тук предават предимно спортовете с американско участие. Това води до факта да гледаме плажен волейбол в продължение на един час в праймтайм, защото американците са с надежда за медал.
Иначе, дават много неща -  скокове във вода, плуване, бокс, щанги, софтбол... Цялата мрежа на НБС има права да предава, т.-е. предават по 2-3 канала, различни дисциплини. Вчера гледахме волейбол, както каза Кейси, предимно защото е срещу американците. Гледам предимно американските телевизии и Евроспорт. Евроспорт има едночасово обзорно предаване всяка вечер, което ми наглася нещата в главата. Другият голям плюс на Евроспорт е коментара на български, който е много технически, т.е. дори нищо да не разбираш от конкретния спорт,  ти става ясно какво се оценява. По америнаските телевизии се фокусират на други неща..
Има много дисциплини с българско участие - гребане, каяк, борба (даже медал имаме), волейбол, халки (следващата седмица е участието на Йовчев).
Ако ти е интересно, в Клюкарника има тема за българското участие в Олимпиадата, момичетата коментират много интересни неща.

# 8
  • USA
  • Мнения: 559
Гледам каквото ми се стори интересно. Харесвам много водните спортове.
Джи, кажи за душовете, че много се бях зачудила оня ден.

# 9
  • Мнения: 1 147
 Laughing
http://sports.yahoo.com/olympics/beijing/blog/fourth_place_medal … rs?urn=oly,100472

Divers shower in between each dive to keep their muscles warm after getting out of the pool. The temperature of the pool water and the air are usually different (the pool is usually around 80 degrees, with the air temperature between 68 and 72 degrees). This difference can cause muscle tightness. To combat this, divers warm up in either the showers or a hot tub.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Всичко, което се излъчва по Eurosport и  двете обществени немски телевизии. Все ми е едно какво показват, важното е да е спорт  Peace Германците се вълнуват основно защо плувците са толкова слаби, стискат палци за хандбалисти, баскетбол, л. атлетика, конна езда, женски футбол, сп. гимнастика ..

# 11
  • Мнения: 449
Аз като бивша спортиска съм много запалена по Олимпиади, Световни и Европейски първенства. Гледам всичко, което Канадската телевизия предава, но за съжаление до момента нито едно бългаско участие не съм видяла. Дават предимно представянето на канадците и на тези, които са фаворити за спечелване на медал. Веднага след състезанието ги интервюират. Даже има канадски синоптик в Пекин, който казва каква е прогнозата за деня и дали вятъра ще е благоприятен за поставяне на рекорд.  Shocked През 5 мин. пускат реклами и направо ми късат нервите.

Още не съм видяла българи. Имаме ли някакви шансове, изобщо, в кои спортове? Атлетиката?

Според мен имаме шансове в леката атлетика, художествената гимнастика, гребането и спортната гимнастика (Йовчев на халки).

Зора, как гледаш Евроспорт в САЩ? Със сателитна чиния ли сте? Тук този канал не са го чували.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 147
Каролина, имам български телевизии по кабел, пакета включва Евроспорт на български. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 169
Умирам за гимнастика и волейбол. Снощи буквално скачах и виках когато нашите играеха с USA (добре, че мъжа ми е ОК с това) даже и свеки се обади да ме подсети от колко часа е мача.
Ядосах се много, защото коментатора каза поне 20 пъти, че БГ отбора е един от най- талантливите и най- опасни отбори в света, но в същото време един от най- непостоянните. Ами да повеждаха с 10 точки и после губеха с 1 точка разлика...
Та така за волейбола. За спортната гимнастика - и там съдиите от Русия дават топ точки за Китай, а за другите както им дойде.
Художествена гимнастика не съм гледала откакто се преместих тук, а така да я обичам...,дори дъщеря ми ходеше на Герена да тренира. Обожавах да гледан тренировките на Нешка Робева(Между два свята). Тук не са и чували за Rythmic Gymnastic.

# 14
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Водните спортове гледах, освен тях даваха фехтовката, тенис и джудо, защото в тези дисциплини се състезаваха израелци. Гледам по националната телевизия, преките предавания започват в 5 сутринта и аз не винаги съм будна по това време  ooooh!

Видях само един българин, в една от плувните дисциплини (смесено плуване беше, май на 200 метра, четвърт финал, струва ми се...).

Значи е имало и конна езда - жалко, пропуснала съм! И на мен ми се стори логично, че дават предимно състезанията на националните състезатели, защото хората в съответните държави се интересуват предимно от "своите" си постижения  Peace

Общи условия

Активация на акаунт