Връзка между лекотата на забременяването и отношението към предпазване от болест

  • 7 163
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
А на въпроса - защо няма тема тук?!? Политика на форума или не?!? Не съм чула и обратното, т.е. да има тема против задължителните ваксини.
Може би, никой не се е сетил.
Може би, приемаме ваксинацията като "задължитена процедура" и не се подлага на съмнение. Все още. За щастие.

Има тема против задължителните ваксинации.
В здравния подфорум, закована е.

Анкетата не ми харесва. Така поставена излиза, че лесно забременелите / камо ли непланирано/ , които са против ваксините са някакви мърли и едва ли не, не мислят за децата си. Аз така я разбирам.

Ами от това, което виждам - за сега - подобни опасения май не се потвърждават - ЗА ЩАСТИЕ.  Peace

Е нали това е целта на анкетата да се види има ли връзка  ooooh!
Един вид ако си планирал и дълго време чакал бебе - значи си за ваксините. / във форума зачатие момичетата дават мило и драго за детенце, там няма тема против ваксините. КАтиАБВ е посчила този форум за това и този извод./
Ако е станало лесно - значи си против.

По-скоро си мислех, че има опасност да е обратното... ако си против, значи вероятно е станало лесно. Е, не е точно така - май просто тези, които са против, са много по-малко на брой, спрямо шума, който вдигат - и навярно затова в зачатие изобщо липсват - просто са шепа хора, които вече имат деца (и, съответно, проблемите по зачатието не ги интересуват особено - вероятно изобщо не са ги интересували, но ако и да са имали отношение, са преодолели и проблема, и темата)... или поне така ми изглеждат резултатите от анкетата.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 23:37 от katiABV

# 61
  • Мнения: 5 500
НЯМА ВРЪЗКА.  Embarassed
Не гласувах .
Peace
Логиката е просто зашеметяваща Mr. Green
не, направо е брилянтна!

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 00:01 от AFRODDITA

# 62
  • Мнения: 4 753
Искам и да допълня нещо... По какъв точно критерий избираш за кои ваксини се отнася въпросът и за кои не (освен задължителността)??? Ако утре направят противогрипната ваксина задължителна, ще важи ли въпросът и за нея???

ПП Уточнение:
Питам само за отношение към задължителните ваксини - тези за страшните болести.


Ха, сега де... Морбилито, паротитът, че дори и коклюшът как да ги третирам... щото те са задължителни, но да са чак пък толкоз страшни...  Laughing


Не възнамерявам да те ограмотявам по въпроса кое кога и за какво е опасно. Щом до сега не си си направила труда да проучиш, какви странични проблеми дават тези болести, какъв е смисълът тепърва да те уча?

По въпроса "ако направяТ..." ... кои, извънземните ли?

И може би би била добре идея да четеш, преди да пишеш... Изрично съм помолила да не се включваш - още в началото на темата - с твоите изявления. Опитвам се да установя има или не връзка между две явления. За мен е интересно да се ориентирам по въпроса. Щом за теб не е - ами, не влизай в темата, не е задължително, нали?

Според мен е опасно и яденето на сварен овчи дроб, защото наскоро една бабка се задави с такъв и почина... Направи анкета да видиш, че смъртните случаи от задавяне с храна са повече от тези, след преболедуван коклюш...  Peace

Да, ако извънземните правят българските закони и ако е тяхна вината, че в България има задължителни ваксини...

О, извинявай, не съм си видяла името и снимката в началото, че не трябва да се включвам... Въпреки, че статистически се вписвам в странната ти анкета, забременявала съм (два пъти) и имам някакво отношение към ваксините и Антиваксинаторите...  Mr. Green


П.С. Анкетата кърти мифки отсекъде...  Mr. Green  Отговорих с друго, щото мнението ми е по друго...

# 63
  • Мнения: 1 546
Забременях планирано, трудно, ЗА ваксините Peace

# 64
  • Мнения: 5 713
Не отговорих. Не виждам връзка, а и темата не схващам. Направих си труда да прочета всички мнения.  Peace

# 65
  • Мнения: 3 034
забременях лесно, не чак планирано, просто решихме да се впускаме в авантюрата с бебето  Grinning "ЗА" ваксините, но не ползваме противогрипни или имуностимулатори.

п.с. не съм ваксинирана поради алергии и карах морбили на 18 години - в 11 клас. едва не съм си заминала с треска и температура над 40 градуса повече от 4 дни. нямам никакъв спомен аз, била съм в безсъзнание. помня обаче, че като се събудих тежах с 8 кг по-малко. доколкото знам след една възраст тези т.нар. детски болести се изкарват много тежко.

# 66
  • Мнения: 3 869
Много интересна анкета!
Като цяло статистиките твърдят, че колкото повече проблеми е имала една майка, толкова по-склонна е да използва целия наличен "арсенал" от техника и фармация.
В моят случай обаче беше точно обратното - имахме много проблеми, които медицината само влоши. Затава се отказах от традиционната медицина, минах само но холистични методи, бебчо не закъсня и накрая се родихме без лекарска намеса  Grinning
Естествено, няма и да го ваксинирам или да му вкарвам разни добавки в храната. Ако аз съм здрава и се храня добре, кърмата ще съдържа всичко което му е нуждно още няколко месеца поне.

# 67
  • Мнения: 8 769
Намирам темата за тенденциозна. Да не говорим, че връзка между заглавието, първия пост и опциите в анкетата няма никаква връзка. Темата не е такова изключително значение, та да се пуска в различни подфоруми-затова и беше обединена в една. Ако тази тема се превърне в поредния скандал-ще бъде заключена.

Лично мнение-не гласувах, защото не виждам никаква логика, и не желая да бъда оприличавана като "антиваксинатор", а като човек държащ на свободния избор, човек, който се опитва да види всички гледни точки.

Хората, борещи се за свободен избор са малко, да. Обикновено новаторите са шепа хора, оплювани и осмивани от болшинството. Новатори са били и тези, опитващи се да вдигат въстания по време на турското робство. В повечето случаи са били предавани от "свои" хора-българи.

А сега като модератор:
Политиката на бг-мамма е да има място за всеки, и всеки да се чувства комфортно във виртуалното пространство на сайта. Желанието на потребителите е определило наличието на подфорумите такива, каквито са сега. Темите се пускат не от админите, а от потребителите.

Темата, която доскоро бе закована не беше "против" ваксините. В нея се обсъждаха положителните и отрицателните им страни, докато не се намериха провокатори, които без особени аргументи превърнаха темата в чат. Не случайно тя вече не е закована, ако продължава така сигурно и ключ ще получи.

# 68
  • Мнения: 503
Незнам дали има връзка между эабременяването и ваксините,но племеницата ми забременя много лесно,нямаше проблеми по време на бременноста си и раждането.Но забелязахме , че с детето към 1 годишна възраст нещо не е наред.Имат съмнения за аутизъм.Доцент  във Варна им е казал че може да е от ваксините,които са правени на детето през първите месеци..А и познавам лекарка ,която не е правила задължителните ваксини на сина си./ вече студент/.
Относно ваксината против рака на шийката на матката,трябва да бъде на по достъпна цена за да могат и обикновените българки да се възползват от нея ,а не само дъщерите на някои депутатки.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 592
Много интересна анкета!
Като цяло статистиките твърдят, че колкото повече проблеми е имала една майка, толкова по-склонна е да използва целия наличен "арсенал" от техника и фармация.

Не подозирах, че съществува такава статистика. Е, ясно, няма да пробия като новатор с идеята - но дали наистина е така? Пак ми е интересно какво е отношението на пишещите в този форум...

# 70
  • Мнения: 2 652
"За антиваксинаторите"??? Що за формулировка? Да не би да са сформирали партия?
Не гласувах, сори.

# 71
  • Мнения: 3 534
Аз пък все още не съм забременяла, а навярно и няма да мога. Ваксинирана съм. Но пък съм чела, че като страничен ефект на така наречените задължителни ваксини може да бъде стерилитет. И да уточня, нямам  уточнена причина за незабременяване.

# 72
  • Мнения: 1 303
За ваксините естествено,интелигентен човек съм Wink,не забременях лесно Peace
Искрено ме радват резултатите newsm10

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 03:25 от Ve$$elka

# 73
  • София
  • Мнения: 17 592
litula, не така, какво е това негативно отношение и песимизъм... разбира се, че ще си имаш детенце, щом това е желанието ти! Все някой от всички начини (погледнах последните ти постове - много ми е мъчно, че имаш такива затруднения), които опитваш, ще успее... не се отчайвай...

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 09:47 от katiABV

# 74
  • Мнения: 3 534
Благодаря, и аз не искам да се отчайвам и силно се надявам на чудеса.  Но пишейки, не съм искала да отказвам хората от ваксини. И на мен ми беше интересно това, което прочетох, даже го и споделих с доктор, който също се замисли и върху тази вероятност.
Може би българските лекари трябва да са по отговорни при правенето на ваксини и здравословното състояние на детето в момента на поставянето им за да се избягват всякакви странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт