Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте. имам един въпрос.Ако някой е запознат моля да ми отговори.
Имам дъщеря на 1.9 месеца и съм в майчинство.Работя (преди раждането) в една фирма.Искам да се върна на работа от 1.10.2008г,но работодателя ми каза че в момента нямат нужда от хора т.е. да си търся нова работа.Въпроса ми е за времето през което съм в майчинство (около 2 г) имам право на годишна отпуска и трябва ли да искам да ми я изплатят.
Дано да съм била ясна в обясненията.
Цитирай

Sofia

Да, имаш право на годишна отпуска, но дали ще ти я изплатят не съм сигурна, доколкото си спомням имаше нещо, че отпуската за предходната година трябва да се вземе до март месец следващата.. нещо такова беше.. но със сигурност имаш натрупана отпуска
Цитирай

Натрупаната отпуска се заплаща при напускане, ако ще да е за 10 години назад.
Цитирай

Sofia

Точно така! Никой не може и да те изгони, докато не ти изтече отпуска за гледане на дете до 2 години Peace
Цитирай

През девет форума в десети

Отпадна ли забраната да се съкращава майка на дете до 3 години?  Thinking
Цитирай

Стара Загора

Мисля,че не.А и не може дори да те уволнят,ако си в отпуск в момента.Трябва да си се върнеш на работа.А ако те уволнят по някаква причина,да оспорваш наказанието.А дали се изплаща отпуската след март за предходната година,не знам.
Цитирай

Варна

Точно така! Никой не може и да те изгони, докато не ти изтече отпуска за гледане на дете до 2 години Peace
Peace
Цитирай
Отпуската ти не се губи, но ще ти я платят само при прекратяване на трудовия договор. Иначе може да си я ползваш след като изтече платеното майчинство, тоест когато детето навърши 2 години. Не могат да те уволнят преди детето да навърши 3 год., освен с разрешението на Инспекцията по труда.
Цитирай

До 3 г. на детето не могат да те уволнят или съкратят, без разрешение на Инспекцията по труда. Защо (предлагам ти вариант) не си използваш докрай платеното майчинство, после не си вземеш полагащата ти се отпуска - само подай молба за нея 2 седмици преди ползването й - няма право да ти откаже използването на отпуската за миналия период; после можеш да излезеш в неплатен отпуск, за да ти тече стаж или е длъжен да те върне на работа до 3-тата годинка на детето; при прекратяване на договора е длъжен да ти изплати оставащия отпуск, а ти можеш да се запишеш в Бюрото по труда и 4 (или 6 - не помня) месеца да получаваш помощи. В това време спокойно имаш време да си потърсиш нова работа.
Успех!
Цитирай

София

Благодаря Ви  за отговорите.
Цитирай

София

До 3 г. на детето не могат да те уволнят или съкратят, без разрешение на Инспекцията по труда. Защо (предлагам ти вариант) не си използваш докрай платеното майчинство, после не си вземеш полагащата ти се отпуска - само подай молба за нея 2 седмици преди ползването й - няма право да ти откаже използването на отпуската за миналия период; после можеш да излезеш в неплатен отпуск, за да ти тече стаж или е длъжен да те върне на работа до 3-тата годинка на детето; при прекратяване на договора е длъжен да ти изплати оставащия отпуск, а ти можеш да се запишеш в Бюрото по труда и 4 (или 6 - не помня) месеца да получаваш помощи. В това време спокойно имаш време да си потърсиш нова работа.
Успех!

Peace абсолютно подкрепям
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.