киста на опашката-лечение?

  • 13 679
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
та значи въпроса е такъв-приятеля ми има киста на опашката,веднъж вече е рязан обаче без резултат.отзад са му оставени отворчета за да изтича гнойта.всеки месец му се възпалява,а по принцип лятото не се препоръчват операции на такава киста,заради повишената опасност от инфекция.ихтиол и др такива не помагат.ако знаете нещо което да помогне ще съм ви благодарна.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214325.0

Прегледай темата,може да ти е полезна.

# 2
  • Мнения: 37
Съпругат ми е със същия проблем вече годин и половина два пъти го режат иточно преди една седмица пак се възпали.За пръв път пробвахме с ихтиол и стана но непрекъснато го мажех и след три дни се спука след това прави баня със смрадлика.Има и едно растение дебела мара ако го намериш пробвай с него то също дърпа гнойта.

# 3
  • Мнения: 1 520
Кистата е тумор доколкото знам; в случая щом става дума за гной, значи не е киста, а гаден и болезнен цирей. Ихтиолът се прилага, за да избие по-лесно и да изтече гнойта, а ако не помага би следвало лекарят да препоръча по-ефективен медикамент, който да ускори узряването на цирея. Sick

# 4
  • Мнения: 404
ами всъщност не е цирей,а на него са му казали че е забито косъм че вдълбоко втре в кожата и когато се жъзпали и гноясва.казали са му още че е добре да се изреже тъкънта о-ло него(вътре)защото колкото повече се чакало толкова повече вътре тъкънта се умъртвява.а иначе доколкото знам преди операцията се вкарва някаква инжекция която оцветява заразеното място и то се изрязва.обаче само 1 на 10 е успешно от първия път.

благодаря за насочването Hug

Общи условия

Активация на акаунт