измамите по телефона и реакцията на полицията

  • 1 250
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 384
Какво ми се случи днес-звъни телефона , изписва се потиснат номер-вдигам

мъжки глас, сякаш звъни от телофонна кабина или от далече /с една особена акустика/ казва " Мамоооо"- аз "Моля" и той пак "Мамооооо"

е хубаво щеше да е осем месечният ми син да ми звънне да побъбрим , но ситуацията не беше такава
Казах му да се разкара и да не звъни
Звънях два пъти на телефон 166 - по 50 секунди.Никой не вдигна!
Започна да ме гризе-кой знае кой възрастен човек ще изгарми-разрових се за телефон на полицията  в града
Здигнаха ми -казаха ми да не се занимавам
Процедурата е много сложна
картите не могат да се проследят
Да им затварям



Това е
Ако на врата беше някой с оръжие -166 не отговаря , а пък и то е толкова сложно...
Много криво ми стана къде живея
..Ако някой заплашваше живота ми? -телефон 166 мълчи..

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 13:16 от smurf

# 1
  • Мнения: 4 053
за това тел. 112 пък работи  Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 384
не и  във Варна
и може би ако работеше щяха да ми обяснят , че ще ги хванат??

# 3
  • Мнения: 4 435
О,не отново. ooooh!
Сигурно е 15та тема.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 384
Съжалявам, растроих се, че за данъците си отговора който получих е да не се занимавам.
Но щом ти харесва да мълчим ,
в крайна сметка какво ни бърка за другите, нали?

И един да има който сега да се светне е достатъчно.
Ти имала ли си нужда от помощ от полицията -защото това е смисъла -не кой на кого е звънял,
а адекватно ли реагират на престъпления-очевидно -не !
и очевидно ти е все едно

# 5
  • Мнения: 641
Ти пък от едно "Мамооооооо" как реши, че е измама?
И на мин са ми викали "лельо Пенке" ама се беше объркала жената.

Друго си е:
-Здрасти! Позна ли ме?
- Не.
- Е как не? Аз съм бе.
- Кой си бе?
- Ми аз съм. Не ме ли позна?
И т.н.

И този разговор съм го провеждала. Laughing

# 6
  • Мнения: 654
ами то на това се крепи калпавата ни държава.да ти писне да се занимаваш , махваш с ръка и продължаваш.всички процедури са мудни та да ти писне.
а относно измамите-ще ги има докато сме готови да си платим само и само да не си понесем в повечето случай заслужено наказание.
родители са готови да плащат само и само горките деца да не попаднат под удара на закона.най-честия случай-близък причинява катастрофа-плащай.и те плащат даже не ги интересува имали сериозно пострадали,дали няма починали.просто плащат да спасят своето.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 384
АМИ познах , след като званяха на всичките ми роднини-не е трудно ..средно интелигентен и сравнително млад човек не би се объркал
въпросът не е за измамниците, а за полицията

# 8
  • Варна
  • Мнения: 384
ами то на това се крепи калпавата ни държава.да ти писне да се занимаваш , махваш с ръка и продължаваш.всички процедури са мудни та да ти писне.
а относно измамите-ще ги има докато сме готови да си платим само и само да не си понесем в повечето случай заслужено наказание.
родители са готови да плащат само и само горките деца да не попаднат под удара на закона.най-честия случай-близък причинява катастрофа-плащай.и те плащат даже не ги интересува имали сериозно пострадали,дали няма починали.просто плащат да спасят своето.

боже , благодаря че има някой който споделя мнението ми!
чудех се аз ли не сам на ред , че тези неща ми правят впечатление

# 9
  • Мнения: 4 916
... а относно измамите-ще ги има докато сме готови да си платим само и само да не си понесем в повечето случай заслужено наказание....

 Peace Абсолютно подкрепям.

# 10
  • Мнения: 4 916
АМИ познах , след като званяха на всичките ми роднини-не е трудно ..средно интелигентен и сравнително млад човек не би се объркал
въпросът не е за измамниците, а за полицията

Ами напиши в заглавието, че е за плюене по полицията. Че така "Измами по телефона"... кой да разбере, че не е за измамите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 384
плюене и недоволство от изпълнение на задължения са две различни неща
за мен

промених темата
това ли ти се видя най-съществено?

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 13:41 от smurf

# 12
  • Мнения: 4 916
плюене и недоволство от изпълнение на задължения са две различни неща
за мен

Е, това изобщо не се разбира нито от поста, нито от заглавието ти.

А, редактира го най-накрая.

# 13
  • Мнения: 183
Звъняли са ми. Познала ли съм била, кой се обажда..?
Усетих се на време и отсреща чуха доста нецензурирани реплики. Затвориха.
След малко пак звъннаха, за ми върнат "жеста".  Mr. Green
Че и обидчиви излязоха Joy Joy Joy

# 14
... а относно измамите-ще ги има докато сме готови да си платим само и само да не си понесем в повечето случай заслужено наказание....

 Peace Абсолютно подкрепям.
По принцип за измамите е характерно това, че те се осъществяват със съдействието на потърпевшите, като измамника се възползва или от алчността или от желанието за заобикаляне на закона в различни случаи...  Peace Така, че ако не се поддадем на някое от тези човешки качества, няма как да бъдем измамени...  #Crazy
А на тел.166 не може да се разчита безусловно, като се има предвид, че може да е имало техническа неизправност, липса на електричество или просто служителя да е говорил по друг телефон.   bouquet

# 15
    на мен се опитаха да ми приложат старата схема :
  " хлъц , хлъц , ало майкоо , произшествие стана , хлъц
  - кой се обажда ?
  - аз съм , хлъц , хлъц !
  - кой си ?
  - аз съм !
         накрая затвориха , тамън си мислех да му кажа няколко сочнии.....
 

Общи условия

Активация на акаунт