Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 364
  • 293
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 373
Да се отчета и аз със снощната " Плодова Пита ", много набързо я направих и се изяде още по-бързо, даже не можа да стегне, нооо много се хареса. Мъжът ми каза, че искал само такава торта да правя...ехеех

# 166
  • Мнения: X
И аз в кюпа за поръчката...за Уилтън става  въпрос,нали?





















# 167
  • Мнения: 1 173
ласкова ще споделиш ли рецептата за тази плодова пита-много апетитно изглежда
Момичета и-бей или другите сайтове онлайн за декорация не ви ли излизат по евтино от Уилтън?  newsm78

# 168
  • Мнения: 1 491
Момичета и-бей или другите сайтове онлайн за декорация не ви ли излизат по евтино от Уилтън?  newsm78

Аз за това питам за кой сайт става въпрос, защото аз много съм си харесала ТОЗИ

Райче, аз сега се рових и в и-бей, да ти кажа всичко, което бих искала да си поръчам има идентична цена с този сайт, който съм посочила. Голяма част от нещата бяха на "Buy it now", но имаше и на аукцион ... А и повечето "продавачи" в бейя, гледат да печелят от пощенски разходи - обикновенната поща от Англия до тук за малък пакет е 1.25 паунда, а всички те искат стартово 5 ...  #2gunfire

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 20:31 от violetblue

# 169
  • Варна
  • Мнения: 252
Момичета и-бей или другите сайтове онлайн за декорация не ви ли излизат по евтино от Уилтън?  newsm78

Аз за това питам за кой сайт става въпрос, защото аз много съм си харесала ТОЗИ
Ако не се лъжа преди време пак се обсъждаше тоя сайт,но за непросветените като мен,може ли малко инфо за валутата,за да мога горе долу да си направя груба сметка за някои нещица.Та може и аз да се включа в поръчката.

А сега да ви помоля за малко идеи,че нещо мозъкът ми не функционира.събират ми се няколко повода за тортоправене,но най -вероятно поне единия  ще пропусна.Та ,малката ми дъщеря в началото на септември става на 1 годинка и се чудя каква точно да е тортата.Върти ми се идея за единица със Грижовните мечета.Мисля си за дъга ,ама не мога да реша къде да я направя и дали ще стои добре на такава торта? newsm78

# 170
  • Мнения: 1 491
Ако не се лъжа преди време пак се обсъждаше тоя сайт,но за непросветените като мен,може ли малко инфо за валутата,за да мога горе долу да си направя груба сметка за някои нещица.Та може и аз да се включа в поръчката.

В този сайт, валутата е британска лира (паунд)  1 паунд = около 2,50 - 2,60 лв.

А сега да ви помоля за малко идеи,че нещо мозъкът ми не функционира.събират ми се няколко повода за тортоправене,но най -вероятно поне единия  ще пропусна.Та ,малката ми дъщеря в началото на септември става на 1 годинка и се чудя каква точно да е тортата.Върти ми се идея за единица със Грижовните мечета.Мисля си за дъга ,ама не мога да реша къде да я направя и дали ще стои добре на такава торта? newsm78

Защо да не стане и защо да не стои добре? Аз си представям дъгата поставена най-горе и все едно е пързалка и се пускат мечетата. Но така дъгата трябва да ти е по-обемна ...

# 171
  • Варна
  • Мнения: 252
Ако не се лъжа преди време пак се обсъждаше тоя сайт,но за непросветените като мен,може ли малко инфо за валутата,за да мога горе долу да си направя груба сметка за някои нещица.Та може и аз да се включа в поръчката.

В този сайт, валутата е британска лира (паунд)  1 паунд = около 2,50 - 2,60 лв.

А сега да ви помоля за малко идеи,че нещо мозъкът ми не функционира.събират ми се няколко повода за тортоправене,но най -вероятно поне единия  ще пропусна.Та ,малката ми дъщеря в началото на септември става на 1 годинка и се чудя каква точно да е тортата.Върти ми се идея за единица със Грижовните мечета.Мисля си за дъга ,ама не мога да реша къде да я направя и дали ще стои добре на такава торта? newsm78

Защо да не стане и защо да не стои добре? Аз си представям дъгата поставена най-горе и все едно е пързалка и се пускат мечетата. Но така дъгата трябва да ти е по-обемна ...
Мерси за информацията.А за дъгата във форма на пързалка и на мен ми мина нещо такова през ума,ама не зная дали ще мога да измайсторя нещо такова newsm78,а и се притеснявам дали с дъгата няма да се загуби формата на единицата.Уфф ама какви обяснения давам и аз,но така е с ревящо дете покрай мене...

# 172
  • Мнения: 668
Пак поздравления момичета!
Чудесни работи сте показали. Не изброявам поименно, че главата ми е като цепеница, нещо не съм в час тези дни. Заинтересувах се обаче от плодовата пита на laskova - с какво кремче е?
И някой правил ли е "този подобен на белия крем на Неделя" и подходящ ли е за сезона, или да чакам есента? Прави ми се нещо различно, но незнам точно какво. И съответно този крем с какъв блат би се вързал най-добре?

Колкото до сайтовете аз съм доволна и от този: http://www.apieceofcakethame.co.uk/default.aspx - има богато разнообразие от артикули, не е безбожно скъпо, поне някои от нещата, а доставят за 3 - 4 дни, като доставката е сравнително евтина. Ако правите обща поръчка, може да помисля по-въпроса, според зависи от ситуацията.

Доскоро.

# 173
violetblue на този сайт нещата на Уилтън са 2 пъти по-скъпи. На РМЕ sugar craft са О.к  Peace
vanushka http://images.google.com/images?um=1&hl=en&q=care+bears+ … tnG=Search+Images виж тук какво има може да ти допадне нещо.
 

# 174
  • Мнения: 1 122
thedragonbg аз миналата седмица правих този крем, като и аз исках нещо по-различно. Ето на тази торта http://steisi.multiply.com/photos/album/3#39На мен лично много ми допадна на вкус, обаче ако го правиш намали си захарта. Аз мерих с кантарче и спазих абсолютно всички грамажи, обаче стана прекалено сладко. Следващия път като го правя ще намаля с ок. 100 гр. Wink

# 175
  • Мнения: 200
Здравейте,пак много красиви торти видиах -за съжаление време не ми остава да Ви изброявам-затова на бързо,с риск да пропусна някой(без да ми се сарди но все не ми стига това врема.Атланта-невероятна торта-копирам си я да я спретна някой ден-само не разбрах това дето си правила пътечката дали го има тук.Кученцата са страхотни-взеха ми ума,рибарските принадлежности също.Корни-браво-много хубави цветове.Аз мажа тортите със шипков мармалад и нямам проблем.Пускам торта мазана с масло и торта с шипков от днес да видите разликата.Температурата вътре беше 30 гр.

разтопяваше ми се в ръцете още докато покривах

а тази е с шипков мармалад-които стои много по стегнато и става по лек вкуса( а и доста по евтино излиза)
Това са ми тортите от днес-първата не мислех да я показвам но като стна на въпрос за крема под покритието реших ,че е по добре да видите разликата.
И аз в кюпа за поръчката

# 176
# 177
  • Мнения: 324
Заинтересувах се обаче от плодовата пита на laskova - с какво кремче е?
И някой правил ли е "този подобен на белия крем на Неделя" и подходящ ли е за сезона, или да чакам есента? Прави ми се нещо различно, но незнам точно какво. И съответно този крем с какъв блат би се вързал най-добре?

Аз съм правила този крем за торта Шахмат, вкусен е наистина, но и на мен ми идва малко сладък; въпрос на вкус. Правила съм и Плодова пита на "Неделя" по тази рецепта (не помня кой я е пуснал във форума):

Необходими продукти:
За пандишпанената платка: 6 яйца, 6с.л.захар, 7 с.л. брашно, 3с.л.олио
За крема:1 л пр.мляко, 2 пр.ванилия, 2ч.ч.захар, 4 с.л.брашно, 4 жълтъка
Плодове според сезона и желатин
Приготвяне:Панд.платка:Разделят се яйцата на белтъци и жълтъци. Белтъците се разбиват на сняг и към тях постепенно се прибавя захарта, след това жълтъците един след друг и се разбива добре с миксер. После бавно се разбърква сместа на ръка, докато постепенно се прибавя брашното. Получената хомогенна смес се излива в намаслена с олио и поръсена с брашно тавичка. Покрива се с тънка хартия и се пече на 220 градуса за около 20 мин. Когато платката изстине, се отделя хартията и се разрязва на 3 равни части.
Млечен баварски крем: В заврялото на котлон мляко прибавяте захарта и ванилията. В част от млякото разтваряте брашното и получената течност прибавяте на тънка струйка при непрекъснато разбъркване към кипящото подсладено мляко. Бърка се още известно време и се отстранява от огъня. В горещата смес един по един се прибавят жълтъците при непрекъснато бъркане.
Когато и двата компонента са изстинали, всеки ред платка се сиропира с предварително приготвен сироп от вода и захар/2:1/ и се намазва с крем. Отгоре се подреждат плодове в различни форми, предварително разбъркани с желатин.

# 178
  • Мнения: 1 122
asti много хубави тортички  Peace Шипковия мармалад купешки ли е или домашен?

# 179
  • Мнения: 11 747
Аз също последната торта я мазах с шипков мармалад (купешки), тука от форума прочетох за тази опция (вероятно asti е казвала) и стана добре. Птритеснявах се за вкуса, че няма да се върже, бездруго бях сложила вече 100 вида крем в тортата...., но изобщо не се усещаше вкуса на шипковия мармалад, а стегна прилично след седене в хладилника.    И да, излиза по-евтино, че с маслото ми е бая скъпо...

Общи условия

Активация на акаунт