бебчо не иска биберон

  • 6 103
  • 27
  •   1
Отговори
  • sliven
  • Мнения: 113
Вече сме почти на месец и не мога да накарам моя син да смуче биберон.
Аз го кърмя и между храненията ми е много трудно да го залъгвам.Вечер го приспивам  докато суче,ако се разбуди пак го слагам на гърдата си за да се унесе.
Трудно ми е да го залъгвам и докато плаче, а и ужасни колики имаме вече.Като излезем на разходка и заплаче не мога да се справя  лесно.
Ако има и други майки които са се сблъсквали с подобни ситуации моля да споделят с  мен.

# 1
  • Мнения: 7 723
Това, че не иска да смуче биберон не би трябвало да те притеснява.
Дори може и като повод за радост да го приемеш.
Всичко се дължи на коликите. Скоро ще отминат
и детето ще се успокои. Търпение Hug

# 2
  • Мнения: 750
Безкрайно съм се радвала, че моите деца не искат залъгалки. Както е казала Руска, всичко се дължи на коликите, а при тях и биберонът не помага  Peace Трябва да си търпелива, всичко скоро ще отмине.
Моя успешен опит при колики бе, кагато дойде кулминацията им, да хвана детето през коремчето с лице към пода и да го полюшкам докато поотминат  Peace

# 3
  • Мнения: 4 362
Само можеш да се радваш,че не иска биберон,това не е проблем,има доста такива деца.

Пробвай съвета на a.velcheva за коликите,аз също така практикувах

# 4
  • Мнения: 1 900
Подкрепям предните две мнения. Бебето ще плаче заради коликите с биберон или без. Само че след това ще ти е много по-лесно, няма да се налага да се чудиш как да го отучваш.

# 5
  • Мнения: 223
Моя син не искаше залъгалки. Първия месец не му давах, защото не бях сама и имаше кой да го взема от ръцете ми(ние така ги изкарахме двата месеца - на гърда, на ръце и спане). После много се чудеше какво е това чудо, което му пъхам в устата, а по-късно се смееше на опитите ми. Полека лека и от шишето се отказа. За хубаво или лошо.
Случвало ми се е да съжалявам, че така стана - когато започна да си лапа ръчичките и аз си мислех, че ще си намери пръстта и няма да мога да го откажа и когато беше неспокоен. Но много бързо това отмина. Не знам дали трябва да се опитваш да го промениш.
За неспокойното стомахче - слагах го в поза "тигър на клон" - ръката ми е клонът, а тигърът си вее крака и ръце:))) И освен това много много разговори за слънцето, небето, причината за смяната на сезоните...
Кога друг път ще можеш да гушкаш човек колкото зърно бобено

# 6
  • Варна
  • Мнения: 634
Радвай се че не иска биберон . Ако имам второ дете никога не бих направила грешката да му набутам биберон в устата , виж ми лентичката, преди месец едва му го изкарах от устата, да не говорим че с времето все повече се пристрастяваше към него  ooooh! .
Относно коликите пожелавам ти съвсем скоро да отминат  Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 02:04 от Росица

# 7
  • Мнения: 101
И моето бебе неиска залъгалка - кеф! newsm44

# 8
  • Мнения: 2 197
Ако то не реши, че иска биберон нищо не можеш да направиш. Дъщеря ми засмука биберон на 6 или 7 месеца, много след коликите. Като малка не го искаше. Инаше на година и половина просто го изхвърлих и не съм имала проблем с махането му.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
Няма причина, да караш бебчо да смуче биберон. Просто предлагаш няколко пъти, а щом не иска, добре. Зори така и не засмука биби, въпреки че пробвах поне 3 вида, при това нактоятелно  Mr. Green. А когато коликите много я мъчеха, просто я слагах на цица.

# 10
  • Мнения: 1 546
И моята дъщеря не искаше залъгалка до към 6тия си месец.  Сега я цока като заспива, иначе когато е будна не се сеща за нея. Wink

# 11
  • Мнения: 1 919
капки за колики може да помогнат, дано бързо намериш решение.

# 12
  • Мнения: 253
и аз не съм давала залъгалка и сега само се кефя че не са зависими от разни гуми или силикони...

# 13
  • Мнения: 1 121
Ние бяхме по същият начин, с изключение на коликите, поне те ни се разминаха. Но моят син така и не пожела биберон, само веднъж след ваксинация го прие, ама май това беше от желанието да суче и от липсата на апетит. Това приспиване на гърда по-късно ми излезе през носа, просто защото не искаше да заспи по друг начин... но твоето бебче е още много малко, пък и има колики. Давай му гърда, щом го успокоява и като попреминат, пробвай пак със залъгалката.

# 14
  • Мнения: 179
Мила ние бяxме по същия начин знам че е много уморително какво ли не сам пробвала е на караме 5 месец и не иска биба според мен и по добре ,бебчето ти е мъничко и е нормално да се притесняваш всичко ще си дойде на място като започне да се заиграва и на разходка ще е по спокойно а приспиване с цица докато го кърмиш като минахме на адаптирано мляко го няма този момен Simple Smileт

Общи условия

Активация на акаунт