Искам вашите предложения за забавна част на родова среща. Игри и томбола.

  • 7 298
  • 8
  •   1
Отговори
Моля да ми помогнете с предложения за игри,забава и томбола за родова среща на два рода.Искам да стане много весело и забавно за всички присъстващи и затова съм малко затруднена.Измислила съм няколко игри ,но ми се виждат малко.Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 12 648
Нашите едновремешни игри от рода на тунел, пускам, пускам кърпичка, стражари и апаши.
Възрастните ще си спомнят младостта, малките ще се научат.

# 2
  • Мнения: 2 784
Хранене с кисело мляко със завързани очи. Разбира се трябва да вземеш няколко по-големи парчета плат за лигавници. Асоциации-  разделяш по двойки, показваш написана на лист дума на единия да я обясни на другия само с жестове, имат по половин минута да познаят думата. Познай си половинката- завързваш очите на някоя жена и само с пипане по бузата да си познае мъжа. Гладник- изваждаш 3-4 души, да ваш им по една бисквита, печели който я изяде пръв и свирне с уста.

# 3
  • Мнения: 5 710
Хаха, направи им игра за запознаване.  Laughing  Двама държат параван ( одеало), двете групи са от двете страни.
минава напред по един ( до одеалото) , пуска се, остават 2мата и номера е кой по-бързо ще каже името на другия.
Който отпадне, изгаря ( остава на отсрещната страна). Така, докато всички се съберат от едната страна на стаята.

 - направи им куиз с въпроси от родовата история. Намери стари снимки, питай ги кой е, какво е правил и т.н.

-  дай им по един голям лист от флипчарт, раздели ги на 2 ( смесени) групи и им дай време примерно да нарисуват родословно дърво.

= ако е цял ден срещата, нека направят някакви сценки ( отново в смесени групи), направи тематична вечер ( нещо такова)

-  ако имате техника, цял ден може да имаш 'фотограф' , накрая сваля снимките, прави слайдшоу, показва на телевизора, на фона на музика, баби плачат, накрая всеки получава диск със снимки от деня...

- ако сте навън можете спокойно да направите тип лагерни игри, нещо като родова Олимпиада ( от тези, където се събират точки за различни състезания - тичане с яйце в лъжица , скокове разни и т.н.).

– игра за имитиране на някой ( като играта на филми). Един представя специфични жестове мимики и тн. на роднина, а другите отгатват за кой става в-с.

Изобщо аз бих разделила деня на весело-забавен ( състезания,  и познавателен. И балансирани занимания в двете посоки.
И внимавай, за мнителни и тънкообидни персонажи.

# 4
Много БЛАГОДАРЯ на всички.Помогнахте ми с вашите идеи.Сега остава да напиша какво се случи.Искате ли???? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 784
Много БЛАГОДАРЯ на всички.Помогнахте ми с вашите идеи.Сега остава да напиша какво се случи.Искате ли???? Simple Smile
Да. Надявам се, че сте прекарали приятно! Laughing

# 6
Ще напиша обещавам Simple Smile родовата среща е в събота Simple Smile имайте търпение.Благодаря .

# 7
  • Мнения: 3 550
Приемаш ли още идеи? Онази игра с обикаляне около столове, които са с един по-малко от участниците. При даден знак (напр. спиране на пуснатата музика) трябва да насядат по столовете. Един остава прав и "изгаря" и т.н. докато се излъчи победител.

# 8
Благодаря на всички за предложенията.
Искам да ви разкажа ,как премина родовата среща.Тя беше уникална ,защото се събраха два рода.Сред гостите на срещата бе  потомъкът на двете фамилии Антонио Вълев от далечна Аржентина.Родителите му са от с.Градище,общ.Севлиево бащата от рода Вълеви,майката -от този на Ванковите.Самият Антонио е роден в аржентинския град Комодоро Ривадавия преди 65 години и бе за първи път в родината на родителите си.
Срещата беше в с.Градище.Официалната част в читалището.Посрещнахме Антонио по-стар български обичай с хляб и сол.Водеща на срещата бях аз.Започнах с прочитане на неговото писмо.Написано преди три месеца до негов близък.Прочутите "Градишки баби" му изпяха няколко песни от техния репертоар.Песните им са автентични.Разказват за селския бит и култура.Много от тях са и хумористични.На срещата почетохме най-възрастият от рода  и най-малкият.Подарих му гърненце с пръст взета от мегдана на селото.Там където са се вили кръшните градишки хора и ръченици.С пожелание да си я занесе в Аржентина и когато му е тъжно да сподели мъката си. Тържеството продължи в стола на кооперацията с празничен обяд.Хареса ли ВИ? Simple Smile
Ако проявявате интерес ще препратя линк ,за да разгледате  снимки и да прочетете.

Общи условия

Активация на акаунт