Ръгате ли чушки в боба?

  • 3 799
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 662
Никога не съм се сетила. Ще ръгна.
Ръгам девесил /и за тая дума не съм сигурна как се пише/ - пресен.

Любимият ни боб е с много лук, много домати, печен в тавичка. Ама го правя май само на Бъдни вечер.

# 16
  • Мнения: 5 001
И аз ръгам чушки  Laughing Laughing Laughing
И лук и морков и домати.Подправките са джоджен,чубрица,мащерка.
Понякога за разнообразие слагам и кимион на зърна (ядох едно време така приготвен боб от един овчар.Закъсахме с колата високо в планината.Човекът ни приюти и ни гощава с тоя "Боб по планински" както каза той.Обаче кимиона беше див...Страхотен!)

# 17
  • София
  • Мнения: 15 458
Слагам чушки ако имам, но домати никога, киселее ми.

# 18
  • Мнения: 27 524

И аз  Peace Много го уважавам  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
аха пресни или от фризера, но печени  Naughty

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Да слагам много зеленчуци в боба и джоджен. А ако чушките  са печени  става по-вкусно. Забелязала съм , че всички гозби  с печени чушки стават по-вкусни. Peace

# 21
  • Мнения: 396
Верно, че печената чушка има незаменим вкус и аромат!
Но аз казвам чушка на онези малките братовчедчета на пипера!
От тях дядо ми /Бог да го прости/ слагаше винаги и от него знам , че без чушлета боба не е същия!
Иначе подправям с чубрица и джоджен наред с домата и червения пипер.
Не обичам да развалям вкуса на гозбите с булюни на кубчета или пикантина.
Предпочитам си солчицата и яденето да даде от вкуса си.
А ненадмината комбинация на боб с ребърца /сурови или пушенички/ не коментирам!

# 22
  • Мнения: 1 447
Леле само аз ли чувам за първи път,че се слага печена чушка  Embarassed смятайте каква готвачка съм ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 774
Ръгам чушки в боба да   Joy и лук и морков.
Подправките - магданоз и джоджан.
Брашно слагам около 1ч.с най много 1с.л ,зависи колко боб варя.

# 24
  • Мнения: 354
По въпроса - слагам когато имам под ръка, вкуса става съвсем друг.

Иначе задължително кисна боба. Слагам го да се вари с лук, морков, чушки(ако са печени  ги слагам по към края на варенето) или използвам една подправка, която майка ми приготвя, в нея има всякакви зеленчуци. И освен джоджен(гьозум, както е известен в нашия край) слагам и чубрица и мащерка.
Научила съм няколко важни неща за варенето на боба. Доматите и солта се слагат след като боба се е сварил. Слагам първо на максимална степен за около 30 мин., после намалям котлона. Доливам студена вода при варенето.

И никога не готвя зрял фасул с месо. Който иска си го хапва отделно  Wink

# 25
  • Мнения: 3 268
Аз слагам пресни зелени чушки.Имат специфичен аромат,който червените нямат.През зимата не слагам.Джоджен,чубрица,дивесил и червен пипер са задължителните подправки.

# 26
  • Мнения: 320
Не харесвам нито аромата, нито вкуса на пресни чушки в което и да е ядене, поради която причина не слагам, но иначе ми харесва стар боб със сухи червени чушки  Peace

# 27
  • Мнения: 1 352
Не съм се сещала за печени чушки, следващия път ще пробвам. Салагам задължително морков, червена чушка и повече домати (обичам да ми киселее), както и много чубрица (обожавам я и я ръгам навсякъде). Харесвам го на фурна - много гъст, бобена чорба оприличавам на пумия и изобщо не я вкусвам. Всичко е въпрос на вкус.

# 28
  • Мнения: 3 550
Не, готвя го със сушени чушки.

# 29
  • София
  • Мнения: 604
когато готвя боб задължително нарязвам една зелена и една червена чушка, дабавям и настръргани домати

Общи условия

Активация на акаунт