Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bulgaria

Здравейте мили дами,

От една седмица имам по веднъж - два пъти на ден кафеникаво течение. Изведнъж просто изтича и после край - до следващият ден. Бременна съм в седма седмица, миналата седмица видяхме сърчицето на бебо. Пия Дуфастон и НоСпа, много съм притеснена, защото не спира това кафяво течение. Понякога е по-силно, дръг път е само една капчица. Има ли повод за паника, защото съм психясала от страх.....Моля помогнете ми със съвет... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

ДОБРИЧ

А гениколога какво каза ?
Цитирай

Белгия/София

Не се притеснявай, и аз съм имала от по-груб преглед. Може да се получава след полов акт, от стоене дълго време прав или просто да си го има. Много жени имат кръвотечение или зацапване през цялата бременност и това не влече проблеми след себе си. Почивай си повече. Важното е кръвта да не е червена и обилна. Кафеникавото означава, че кръвта не идва от матката, което е добре  Hug
Цитирай

Варна

Има доста теми изписани тука във форума за това. случва се доста често. На мене също два пъти до третия месец. Освен прогестеронов препарат обаче ми слагаха и Прегнил,от който до вечерта проблема изчезваше. Може би трябва да подпиташ лекаря си за Прегнил, аз така направих.
Цитирай

Bulgaria

Хммммм....При мен е определено кафяво, нямам кръв. Докторката тук (В Холандия съм) ми каза, че не вижда проблем, когато бях на преглед и ми каза да си живея спокойно живота. Но аз се тревожа, тъй като зацапването просто не спира, ами е от една седмица. Към средата или края на другата седмица ще си пътувам за България по спешност и ме е страх сега да не стане беля от полета и с това зацапване...Как мислите?
Цитирай

там където не искам

Ами мисля,че щом докторката ти е казала да не се притесняваш и да си живееш живото спокойно значи не трябва да се притесняваш и да психявсаш,защото така ще си навредиш повече.Нужно ти е спокойствие и почивка и всичко ще бъде наред.Аз също съм имала подобно кафеникаво течение. Не виждам защо трябва де се притесняваш и от пътуването.Нали нямаш други оплаквания ( да те боли корем и т.н).
Цитирай

Белгия/София

Аз бих те посъветвала да потърсиш още едно мнение при друг доктор, и заради пътуването, и не само заради това. В Холандия са хипер безхаберни и крайни по отношение на родилки, раждане и разбирания.  Confused
Цитирай

софия

И аз мисля, че е добре да потърсиш второ мнение. Аз онзи ден имах леко кафеникаво зацапване, доктора каза, че всичко е наред и на следващия ден стана червеникаво и се оказа, че имам леко отлепена плацента. Сега лежа и не пазя леглото.

Плюс това в книжките пише, че често в по напреднали месеци течението може да придобие леко кафеникав цвят. Ако все пак лекаря прецени и каже, че всичко е наред, може би да е така. Но отиди на още един лекар и внимавай с пътуването.
Цитирай

Варна

спри секса ако го практикуваш, при мен имаше зацапване няколко пъти почивка и дуфастон помогнаха при мен.
Цитирай

Bulgaria

galentinass , секса съм го спряла докато не мине още един месец, бях чела да се избягва секс в първите три месеца, а особено сега с това кафяво течение толкова съм стресирана, че не ми е до никакъв секс.

nikolina-pikolina, след два дена - в сряда имам час на лекар, при дръг гинеколог ще ходя. А що се отнася до пътуването, нямам избор и трябва да летя до БГ.
Мерси за съветите...Дано всичко е наред и се спре с това кафяво течение...

Цитирай

UK, Harlow/София

Аз като минала през такова зацапване те съветвам да не пътуваш.На мен също ми биеха всяка седмица Прегнил и пиех Утрогестан.Наистина потърси още едно лекарско мнение.Не е безобидно това зацапване всеки път.Успех!
Цитирай

Бургас

В ПРЕДНАТА СИ БРЕМЕННОСТ ИМАХ ТАКОВА ЗАЦАПВАНЕ  ,на което не обърнах сериозно внимание и което продължи до 5 месец.НЕ ВЛЯЗОХ И В БОЛНИЦА ПО ПРЕДПИСАНИЕ НА ЛЕКАРИТЕ И ЗАГУБИХ БЕБЕТО СИ В 6 МЕСЕЦ.ПРИ ТАЗИ бременност също имах зацапване в 9 г.с , но вече наплашена влязох в болница- пих Дуфастон до 16 г.седмица и нямаше никакъв проблем.Износих си успешно 4,100 бебенце
Цитирай

UK, Harlow/София

В ПРЕДНАТА СИ БРЕМЕННОСТ ИМАХ ТАКОВА ЗАЦАПВАНЕ  ,на което не обърнах сериозно внимание

И аз загубих бебе при такова зацапване, но тогава лекарите извън БГ отказаха да ми обърнат внимание.
Цитирай

Bulgaria

За съжеление съм в Холандия, а тук не ти обръщат внимание. Пия Дуфастон и Но Спа, а относно полета ми няма начин да го отложа и заминавам по спешност за БГ. Живот и здраве още другата седмица ще ида на лекар в София, че ако се наложи и в болница ще вляза ако трябва. Тук лекарите ми казват, че това с леженето било остаряла измишлиотина и съм можела и с бънджи да скачам ако искам.

Благодаря за съветите...
Цитирай

Kita, в никакъв случай не искам да те плаша, но няма лекарство, което може да спре спонтанният аборт, ако той трябва да се случи или вече е започнал. Затова и лекарите на Запад по принцип не изписват нищо при зацапване и кървене, а само препоръчват да лежиш и да си почиваш. Но зацапването не винаги значи аборт, то може да е стара кръв, може да бъде и друг проблем. Никога не се знае. Дано всичко да бъде наред на прегледа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.