Защо се омъжихте

  • 9 516
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 425
Ами да, прав си! Същото важи и за неформалното съжителство, там също смятам, че не би следвало да има отговор "по любов". Човека се е поинтересувал, обаче за брака. Може да попита и за неформалите като мен, ама тогава Денчо няма да има право да пише в таз тема, защото ще противоречи на собствените й разбирания  Joy
Аз и по-горе писах и пак ще повторя. Това че за вас с Борис любовта не може да е причина, не означава че имате право да ограничавате избора на другите хора.
Ако не друго поне може да видите в отговорите, че за достатъчно много хора любовта Е причина за сключване на брак.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache явно съм те настъпала по болно място, извинявай. Няма да пиша повече в тази тема, за да не те засягам лично

 Joy Joy Joy Твоя работа!

# 62
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами да, прав си! Същото важи и за неформалното съжителство, там също смятам, че не би следвало да има отговор "по любов". Човека се е поинтересувал, обаче за брака. Може да попита и за неформалите като мен, ама тогава Денчо няма да има право да пише в таз тема, защото ще противоречи на собствените й разбирания  Joy
Аз и по-горе писах и пак ще повторя. Това че за вас с Борис любовта не може да е причина, не означава че имате право да ограничавате избора на другите хора.
Ако не друго поне може да видите в отговорите, че за достатъчно много хора любовта Е причина за сключване на брак.

Уффф, честно не ми се спори. Никъде не съм казвала такова нещо. Темата е доста по разностранчива отколкото я представяте.  Wink

Все пак този дето пуска анкетата определя опциите. Как ги определя си е негова работа. Него го интересуват тия опции. Аз не гласувам ако я няма моята и толкова. Не разбирам проблема всъщност... да не е някакво състезание по отговори в анкети. Ако го няма съответния отговор значи сме назад в състезанието.

# 63
  • Мнения: 1 425
Темата е едностранчива заради пропуснатия отговор. Автора даже се "оправдава" защо не е написал един от отговорите и очаква подкрепа, което само по себе си е достатъчен факт, че се съмнява дали е прав.
Иначе няма лошо другия път може да пусне анкета: Каква е според вас формата земята: триъгълна, квадратна, пирамида? Не може да е кръгла щото тея дето са отдолу ще изпадат Wink

# 64
  • Мнения: 761
Живяхме дълго на семейни начала, но за да осиновиш е необходим подпис, така че, просто отидохме и се подписахме и с нищо не промени начина ни на живот, а само ни дари с прекрасно дете.

# 65
  • Мнения: 7 947
Не съм се омъжвала, защото разбиранията са ми такива, че един подпис нищо не променя по отношение на любовта и съжителството! С или без подпис - все ми е тая, на моя също, така че...
Действително обаче любовта не е причина за официалностите като официалния брак, да подпишеш има други измерения - зависи от възпитанието ти, от мирогледа ти, ако щеш и от приемането на брака като традиция...разни хора, разни идеали, какво толкова  Wink

# 66
  • Мнения: 139
Ами да, прав си! Същото важи и за неформалното съжителство, там също смятам, че не би следвало да има отговор "по любов". Човека се е поинтересувал, обаче за брака. Може да попита и за неформалите като мен, ама тогава Денчо няма да има право да пише в таз тема, защото ще противоречи на собствените й разбирания  Joy
Аз и по-горе писах и пак ще повторя. Това че за вас с Борис любовта не може да е причина, не означава че имате право да ограничавате избора на другите хора.
Ако не друго поне може да видите в отговорите, че за достатъчно много хора любовта Е причина за сключване на брак.

Любовта е причина за много неща, но не и за сключването на граждански брак в ритуална зала пред свидетели и длъжностно лице.
Човек може много да обича работата си, но сключва трудов договор по съвсем други причини, което не му пречи да продължи да обича работата си.
Религиозният обряд (светото тайнство на венчанието) е от съвсем друго естество и там никой не се подписва, а само се казва "ДА", което няма никаква юридическа стойност. Ако някой ми каже, че се е венчал(а) за човека до себе си, защото го/я обича и защото би желал(а) заедно да посрещнат бъдещите дни - ок, склонна съм безрезервно да повярвам, но гражданският брак според мен е просто сключване на договор/сделка.
За съжаление у нас все още не е възможно венчавка без граждански брак. Жалко.

# 67
  • Мнения: 1 425
В темата Защо се омъжихте, май пишат повече хора които не са се омъжвали ... Thinking
У нас всичко е възможно, стига човек да има достатъчно желание.  Peace

# 68
  • Мнения: 7 947
Това не те ли навежда на мисълта, че повечето са с такъв статут или поне, че огромна част от младите двойки явно са на мнение, че подписа не е от значение Wink

# 69
  • Мнения: 1 425
Това не те ли навежда на мисълта, че повечето са с такъв статут или поне, че огромна част от младите двойки явно са на мнение, че подписа не е от значение Wink
И с какъв статут са?

# 70
  • Мнения: 7 947
Ми с такъв - неофициално омъжени  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 425
Ми с такъв - неофициално омъжени  Mr. Green
И какъв е смисъла на тоя статут?

# 72
  • Мнения: 7 947
Ми какъвто е и на официално омъжените, с дребната разлика - едно листче брачно...което се къса толкова лесно, колкото и неофициалната връзка.

# 73
  • Мнения: 6 682
Любовта е причина за много неща, но не и за сключването на граждански брак в ритуална зала пред свидетели и длъжностно лице.
Човек може много да обича работата си, но сключва трудов договор по съвсем други причини, което не му пречи да продължи да обича работата си.
Религиозният обряд (светото тайнство на венчанието) е от съвсем друго естество и там никой не се подписва, а само се казва "ДА", което няма никаква юридическа стойност. Ако някой ми каже, че се е венчал(а) за човека до себе си, защото го/я обича и защото би желал(а) заедно да посрещнат бъдещите дни - ок, склонна съм безрезервно да повярвам, но гражданският брак според мен е просто сключване на договор/сделка.
За съжаление у нас все още не е възможно венчавка без граждански брак. Жалко.

И съм съгласна и не съм съгласна, че любовта може да е причина за сключване на брак.
Съгласна съм, че не може да е причина, защото това наистина е договор и той регламентира съвсем други неща от това дали се обичаме или не. Предимно имуществени.
Обаче не е или точно това желание да заявиш съгласно закона и с всички произтичащи от това юридически последствия, че с точно този човек смяташ да остарееш, израз на любов?
А за венчавката без граждански брак - силно се съмнявам, че ако се промени законът и от църковния брак се пораждат същите юридически последствия каквито и от гражданския + по-трудния или невъзможен развод, ще има чак толкова много сключили такъв. По-скоро ще се разпределят както и досега.
Аз съм се омъжила от любов. В анкетата гласувах "защото така е прието в обществото". За мен това значи така е прието да се заяви, че точно това е моят мъж и баща на децата ми.

# 74
  • София
  • Мнения: 13 204
В темата Защо се омъжихте, май пишат повече хора които не са се омъжвали ... Thinking
У нас всичко е възможно, стига човек да има достатъчно желание.  Peace

Ама чакай малко Пантер, защо да не могат да пишат неомъжени, а? Могат да пишат и неомъжени и омъжени и разведени. Семейното положение забранява ли да имат мнение  newsm78
Моето дете не е осиновено, което не ми пречи да имам мнение по въпроса с осиновяванията, вкл. по този абсурд дето сега разбрах, че хора дето нямат брак не могат да осиновят деца.
Нали всички пишат по темата, значи всичко е ОК. Не виждам защо нещата се приемат толкова лично... сега може би трябва да направим разбор на това дали Борис е семеен и аджеба има ли право да задава подобни въпроси  Wink

Общи условия

Активация на акаунт