Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 158 отговора
Здравейте,сега ще Ви разкажа моята история,надявам се да ми помогнете.Аз съм на 21г. студентка съм редовно обучение, имам приятел с който сме от 2 г заедно(разликата в годините ни е 9г) ,наскоро разбрах че съм бременна и от тогава живота ми се преобърна.Той иска бебето а и аз го искам ,но майка ми иска да направя аборт защото кариерата ми и живота ми били да се съсипят за цял живот.Аз не съм на това мнение но не мога да я убедя в противното.Приятеля ми е финансово подсигурен,самостоятелен е и мен не ме притеснява,че няма къде да живея и нямам ,и има кой да ми помага за отглеждането на детето.Проблема идва оттам че майка ми и баща ми не го харесват според тях трябва да съм с друго момче което да ми било отивало.Баща ми още не знае че съм бременна ,а незмам как да му го кажа(дайте ми съвет)Мен ме е страх че той е много агресивен и не знам как ще реагира (за тях освен образование и престижна професия друго не съществува).Дайте ми съвет МОЛЯ ВИ
Цитирай

софия

Ситуацията в която се намираш наистина е доста сложна. Гадно е когато не намираш подкрепа от най-близките ти хора, и даже напротив трябва да криеш от тях.

Трябва да премериш рисковете и да видиш кое ще е най-добре за теб и твоето бъдеще. Щастлив живот с човека който обичаш и едно сладко бебе или загуба и болка. Не знам дали някой ще може да ти даде съвет, по-добре слушай сърцето си и поеми по пътя, който смяташ, че е най-добре за теб.

Ако можеш да разчиташ на човека до теб, без помощта и съветите от твоите родители и искаш това бебе, просто го направи. Няма нищо по-хубаво от това. Някой ден, не дай си Боже, можеш да съжаляваш, че не си взела правилното решение.
Цитирай

там където не искам

Много е жалко,че има такива родители,които държат повече на образованието и престижната професия,а не на щастието на детето си , да решават кои мъж ще отива повече на дъщеря им.Не е важно външната красота,а вътрешната.Може де е много красив и да е пълно леке.И в крайна сметка ти си вече на 21 години и сама решаваш с кого да живееш.А след като и приятелят ти иска това дете,независим е,подсигурен финансово,има кой да ти помага можеш да се справиш с отглеждането на детето и завършване на образованието си.Има толкова много жени който са родили,отглеждали деца и едновременно с това и следвали.Съвета ми е да родиш това дете и да не позволяваш важните решения в твоят живот да се вземат от родителите ти.Слушай съветите им,но имай и собствено мнение.Направи това което ти смяташ за правилно,вслушай се в сърцето си.
Цитирай

Живей своят живот, не животът на родитлите си. Ще ти е трудно, но ще се справиш. Не допускай да ти се месят толкова и за толкова лични неща. Диплома можеш да вземеш и след време, но не се знае след аборт дали Бог ще те дари отново с дете. Съжалявам, че го казвам, но е така. Слушай сърцето си и живей за себе си! Бъди щастлива! Сигурна съм, че ще успееш да се справиш и ще намериш начин да завършиш, дори и да прекъснеш година-две.
Цитирай

Пловдив

Хайде всички на пързалката  35
Цитирай
Аз за прекъсване на университета не си мисля,защото има кой да ми помага за бебето,незнам дали не расъждавам глупаво но момента така си мисля.
Цитирай

Варна

повечето от нас са родили децата си именно когато са били студенти и аз включително, това не ми пречи на кариерата, надявам се да намериш своя път, сигурна съм че родителите ти щом видят внучето когато се роди ще променят решението си.Успех.
Цитирай

СОФИЯ

Живей своят живот, не животът на родитлите си. Ще ти е трудно, но ще се справиш. Не допускай да ти се месят толкова и за толкова лични неща. Диплома можеш да вземеш и след време, но не се знае след аборт дали Бог ще те дари отново с дете. Съжалявам, че го казвам, но е така. Слушай сърцето си и живей за себе си! Бъди щастлива! Сигурна съм, че ще успееш да се справиш и ще намериш начин да завършиш, дори и да прекъснеш година-две.
Подкрепям абсолютно казанато. Аз бих постъпила по същия начин!!!Трябва да направиш избор за твоят живот и за това трябва да вземеш решение, независимо от чуждото мнение.
Цитирай

Варна

Ако нещо се случи недай боже и след години не можеш да забременееш, никога няма да си простиш това, че си послушала родителите. Мойта майка също искаше да уча и работя вместо да раждам на 19, но слава богу не я послушах. Сега и кариера и семейство и всичко си ми е на мястото. Имам познати кариеристи на по 40 години, още без деца, и повярвай ми, ги съжалявам.
Цитирай

Пловдив

Трудно е даде човек съвет,а още по-малко да помогне в такава ситуация.Но мисля,че родителите са за това,за да прощават.Дори и да са сърдити в началото ще им мине,особено като видят бебето.А за учене и кариера-живота е пред теб!
Цитирай

Това е подобна на моята история. Само че, когато аз забременях бях на 19, т.е. току-що завършила училище. Моите родители също не харесваха приятеля ми, а като разбраха, че съм бременна тотално откачиха. Не намерих нужната подкрепа в тяхно лице, но не се отказах от бебето и баща му. Сега вече близо три години по-късно живеем с въпросния човек щастливо и си отглеждаме вече двете деца. Междувременно завърших бакалавър в Икономическия във Варна и сега записах магистратура. Така че, едното не пречи на другото. Може да имаш и семейство, и образование и впоследствие кариера  Peace

Успех ти желая!
Цитирай

Бургас

Не съди родителите си , всеки иска най доброто за детето си.Ако смяташ, че това е човека с който искаш да живееш и на който да разчиташ , просто ги убеди , че не са правии поговори спокойно с тях.НЕ ми се вярва , колкото да е агресивен родителя в такъв момент да прояви агресия, а не разум.Стига ти да си убедена в решението си , просто послушай сърцето си.Преброй + и -
Цитирай

Анкх-Морпорк

Кажи на родителите си, че какво е лошото да имаш и едното, и другото.
Много мои колежки си родиха и отгледаха деца като студентки.
Ще си изучиш и ще си изгледаш бебето, а то не е пречка за престижна професия.
Цитирай
Благодаря за отговорите ,в момнта аз се намирам под преса и от 2-те страни майка ми ми казва че семейството няма да ме погледне а приятела ми иска да правим сватба и всичко да е по реда си, от друга страна майка ми ми каза че оставам без семейство ,тя не иска да чува за бебета и сватби докато не получа диплома и кариера,ситуацията в момента е жестока, а аз не искам да се притеснявам да не се отрази на бебето.Намирам се в един омагьосан кръг и незнам как да изляза от него а и да кажа че бебето не е направено от грешка.
Цитирай

Варна

Цитат
незнам как да изляза от него а и да кажа че бебето не е направено от грешка.
то каквото и да кажеш....нямаш нужда да се оправдаваш а да гледаш напред а в коя ГС си?На ДОКИ ходи ли да потвърди бременността?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 158 отговора