Необходим багаж за болница при раждане!

  • 15 654
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
аз си бях взела от тези спортните бутилки и от голямо шише си преливах в тях.също така за МД трябва чаша,вилица и лъжица.2 нощници не ми стигнаха,тъй като беше много топло и сменях по 1 на ден.лигнина според мен е излишен.докато раждаш ти дават,а после ако си с епизиотомия и имаш конци само полепва по тях.

# 16
  • Мнения: 800
мммда,всичко това е необходимо ама забравяте памука и лекопласта/лияно на мен ми искаха,даже ме навикаха ,че ненося/
 Леко раждане!!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 181
ааа забравих че на мен ми искаха и термометър,защото нямали за всички Laughing

# 18
  • Мнения: 6 315
В "Света София", където раждах и аз не дават да обличаш собствена нощница. Сменят нощниците всеки ден и ги изваряват. За там си носете (ползвам списъка на Мармаладката) Simple Smile:

Лични документи
Изследвания и Обменна карта
Картонче с кръвната група - на мен въпреки документа за групата ми взеха кръв.
Жилетка - раждах през юли и изобщо не я ползвах
Къси чорапи - и те не ми влязоха в употреба
Чехли/Джапанки
Хавлиени кърпи-голяма и малка
Ластик и Четка за коса
Четка и Паста за зъби
Сапун
Самобръсначка
Тоалетна хартия 
Лигнин 500 гр.
Дамски превръзки-нощни-2 пакета
Дезодорант и червило
Помпа за кърма
(Може да я донесат след раждането,кърмата слиза на 3-тия ден) - на мен ми я донесоха когато ми слезе кърмата
Тоалетна хартия-1 руло
Отвара от смрадлика - свекърва ми ми носеше всеки ден по два литра и ми стигаше
Бивацин-спрей
Гармастан-за зърната
Чаша
Минерална вода/Бисквити
Нещо за четене/Химикалка и листа
- аз лично четох по време на контракциите (докато стигнах 6-7 см и мъж ми дойде)
Джобни пари
Мобилен телефон и зарядно
Бельо/Бикини-2 чифта и Сутиени
Фотоапарат


За бебето в болницата:

Памперси за новородени/фабрично опаковани/-20 бр.
Ръкавички-1 чифт
Kомплект за изписване

# 19
  • Мнения: 2 142
Да добавя още нещо, няколко пелени по малки, за да слагаш под главата на бебчо да му е сухичко, защото много плюят и се мокрят.

Ако се сетя още нещо, ще добавям!

Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 11:15 от michel

# 20
  • Мнения: 2 407
Вземи си две кърпи, тоалетни принадлежности, нощни превръзки, моб. тел,чаша, лъжица , вилица, минерална вода -аз бях много жадна, джапанки, 2 нощници, лична карта и свидетелство за граждански брак! За бебо памперси и мокри кърпички! Гармастан за зърната е мн важно, даже почни да ги мажеш още от сега!

# 21
  • Мнения: 532
Гармастан за зърната е мн важно, даже почни да ги мажеш още от сега!
Не съм използвала изобщо( въпреки , че докторите препоръчват ) и не знам , защо да е толкова важно. Зърната си се омазняват допълнително по време на кърмаческия период. Така съм чела в дебелите книги. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт