Въпрос за храненето на три-часов режим

  • 1 349
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета Simple Smile Имам въпрос за храненето на дъщеря ми, която е на два месеца и половина. Тъй като нямаме майчинство се наложи да тръгна на работа след 4 седмици в къщи и най-изгодния начин за хранене на детенцето ми е на 3-часов режим (който все пак следваме гъвкаво със свекърва ми, която е при мен в Америка за няколко месеца). Дъщеря ми сама някак си мина на 3 часово хранене още след първия месец и досега това работеше супер, но от 3-4 дни иска да яде на 4 часа. Нормално ли е това? Вечер хапва доста обилно в 9 или 9:30 часа, след това се събужда около 3 и си хапва добре, но като се опитвам да я кърмя като се събуди около 6 часа, хапва съвсем набързо и гърдите ми остават пълни. След това и в 9 часа като яде кърма от шише, свекърва ми казва, че яде около половината на нормалната доза. Това нормално ли е? Кога минават бебетата на 4 часово хранене???
Да уточня, че дъщеря ми се роди 3кг.670гр., а на втория месец я претеглиха и беше 6кг. и 300 грама. Пишка много, ака почти всеки ден.

# 1
  • Мнения: 272
От това, което съм чела не мисля, че бебетата минават автоматично на 4 часов режим.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
egalova, бебетата нямат часовник и не знаят що е то режим. Затова пък си имат няколко фази на скок в растежа, в които зачестява търсенето на храна. Моето голямо кърмаче също тръгна навремето на 2,5 месеца на ясла, а аз по лекции и се налагаше една голяма пауза от 3-4 часа по обедно време, оставената от мен кърма, кога я дали, кога не...Затова пък като се приберех у дома, ставахме като скачени съдове.  Детето си наваксваше вечер и нощем това, което му е липсвало през деня. Изцедената кърма ми я връщаха редовно или преполовена или направо непокътната Close  Та колкото и обезкуражаващо да звучи, не се надявай на режим, а се опитай когато си у дома да използваш пълноценно времето с детенцето си, и за хранене и за гушкане.  Peace

# 3
  • Мнения: 272
Само да добавя.че Пепеляшка е страхотен експерт по кърменето, така че може да и се вярва.Simple Smile

# 4
Май не съм се изразила правилно - извинявам се, ако е така! Става дума, че дъщеря ми сама започва да яде по-рядко. Преди си огладняваше на около 3 часа, а сега минават по около 4 преди да поиска да яде и аз не знам дали да я насиля да си хапва на 3 часа или да я оставя да яде на 4?

# 5
  • Мнения: 373
Май не съм се изразила правилно - извинявам се, ако е така! Става дума, че дъщеря ми сама започва да яде по-рядко. Преди си огладняваше на около 3 часа, а сега минават по около 4 преди да поиска да яде и аз не знам дали да я насиля да си хапва на 3 часа или да я оставя да яде на 4?
Аз лично не виждам причина да я храните на три щом си хапва сама на четири.И вас ви устройва и детето.Продължавайте така.То си взима необходиммото количество кърма.Успех

# 6
  • Мнения: 76
Напълно съм съгласна с предния пост PeaceА и тя си е направила теглото.Моят син на 3и половина прехвърли на 4 часа и..но беше същите килограми и не се буди нощем .

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А не бих насилвала, предлагам, ако иска да суче- да суче, ако не ще, здраве да е, при следващото хранене ще си навакса. Сега разпитах и моя позната, как е процедирала с нейната беба (и тя тръгна рано на работа) при нея също е имало паузи от 3-4 часа, малката сега се радва на отлично здраве и тежи някъде 10 кг.(на 14 месеца е в момента)
Споменаваш, че пишка и ака редовно, това само от млякото ли е или давате и вода/чай? Притесняват ли те недостатъчно изсуканите гърди сутрин? Самата бебка спокойна ли е? И last but not least, респект, че търчиш на работа и се справяш с бебенце така добре!   bouquet

# 8
Pepelyashka, благодаря ти! Само на кърма сме - цедя се с електрическа помпа като съм на работа и даваме с шише, а като съм в къщи се кърмим. Вода даваме само ако сме навън дълго време - тук температурите през лятото са около 40 градуса и ме е страх да не се обезводни, а е абсурд да се кърмим навън - не и в нашия регион Shocked
Теа е спокойна, смее се като щурче, търси компания и внимание. Има и нощи, в които спи по 6-7 часа непробудно (не, че снощи беше такава нощ, въртя се и рита с крачета цяла нощ). НО в общи линии е в чудесно настроение повечето време Simple Smile)
Сутрин гърдите ми са като балони, а тя няма абсолютно никакъв апетит, та след като цокне 1-2 минути, идва ред на помпата:)

# 9
  • Мнения: 2 614
egalova, шапка свалям за нещата, които правиш (цедене, ходене на работа). Според меня няма никаква нужда, да карате детето да суче насила. Щом наддава така добре, жизнено и, и се изхожда достатъчно в памперса - това е достатъчна индикация, че всичко при вас протича добре!
Всъщност ето това ме впечатли много, и ми стана интересно защо не може да кърмите навън?
Вода даваме само ако сме навън дълго време - тук температурите през лятото са около 40 градуса и ме е страх да не се обезводни, а е абсурд да се кърмим навън - не и в нашия регион Shocked

Но ако не ти се пише и обяснява, няма да настоявам  Simple Smile

# 10
S udovolstvie shte vi otgovoria, Pravda_Z, stiga da niamate protiv che pisha na Latinica - na rabotata niamam Kirilica.
Zhiveem v bivshata stolica na Georgia, no v obshti linii v koito i malyk grad da zhiveehme v uzhnata chast na USA, shte e syshtoto polozhenie. Tuk horata sa strashno konservativni i religiozni. Da nakyrmia deteto si, dori i da se pokrivam, shte se schita za proiava na mnogo losh vkus. Ne, nikoj njama da dojde da mi kazhe neshto, no klientite mi (rabotia s mnogo hora ot grada kato sales person v edna radio stancia), shte sa shokirani i tova naj-veroiatno shte se otrazi na rabotata mi. A za zhenite da ne govorim - shte me odumvat 5 godini:) Znam, che ne bi triabvalo da mi puka ot horskoto mnenie, no kogato hliaba ti zavisi ot tiah, triabva da se syobraziavash:)) Pak povtariam - tova e v malkite gradove! Ne znam kak e v Atlanta ili New York, zashtoto ne zhiveia tam, no nikoga dosega, kato sym pytivala iz shtatite, ne sym vidiala maika da kyrmi deteto si. Kato se nalaga da sme izvyn kyshti za po-dylgo vreme, naj-chesto kyrmia v kolata - ima zatymneni stykla i kato parkiram v po-otdalechen kraj na parkinga, imam niakakvo usamotenie.
Nadiavam se, che otgovorih na vyprosa vi! Blagodaria vi za nasyrchenieto i milite dumi!

# 11
  • Мнения: 700
 Гледай ти...а бях останала с впечатлението,че в САЩ нещата седят другояче.

# 12
  • Мнения: 2 829
Бунгичка, разликата между различните щати там е огромна. Моите родители живеят в източната част, в Делауеър, а брат ми живее в Ню Йорк- по тия земи кърменето навън е приемливо, въпреки, че аз лично когато бяхме в заведение се покривах с пелена. Иначе из парковете си кърмех и без да се прикривам. Но ако потърсиш по Американските форуми ще попаднеш на същите дискусии "за и против кърменето навън", каквито има в "майките" например.

# 13
Абсолютно вярно е - всеки щат си е собствена държава, дори от град до град има разлика. В общи линии тук има много плюсове, но като става дума за отглеждане на малки деца, за жалост се сблъсквам и с много минуси, но това е друга тема:)
Много благодаря за отговорите - няма да я насилвам да яде, а ще гледам да съгласувам служебния си график около нейното хранене.

# 14
  • Мнения: 272
egalova, извинявай че те питам, но кой ти помага с гледането на бебчето? И аз искам да почна работа пак, ама се чудя как ще я комбинирам...

Общи условия

Активация на акаунт