Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора
Абортирам ли? Би трябвало да съм в 12 г.с. Прокървих миналата сряда и почти не съм спряла. Връщам се от ехограф- а тя не видя бебе. Направи и вагинален, видя бяла точка, но като за 5-6 седмици бременност, а ние секс не сме имали. Изобщо къде е сега и какво да очаквам? Бях пуснала тема и в Бъдещи майки още предната седмица. И сърдечен тонус не откри, но ми каза, ако искам, да чакам 2 седмици само да падне, ако  не искам да ходя на аборт сега. Толкова съм объркана, незнам какво да правя и мисля. Значи ли, че нося мъртъв плод в себе си??? Който е умрял отдавна?
Цитирай

Пловдив

Това, което обясняваш най-вероятно е мисед аборт. При него плодът спира да се развива, но организма пропуска да отбележи този факт и още няколко седмици всичко върви уж нормално. После прокървяваш и се оказва, че става въпрос за мисед аборт. Това принципно се слувча в ранни седмици на бременността. И аз като теб съм правила такъв аборт точно в 12 седмица. Предишния го направих още в 8-ма. Според мен няма какво да чакаш да го изхвърлиш сама. Това изобщо не е сигурно, че ще стане. Трябва да те изчистят и то добре, за да няма последващи инфекции. Колкото и да е тежко трябва да ти кажа, че щон не се засича сърдечна дейност в 12-та седмица значи плода наистина е спрял да се развива.
Съжалявам много, че ти се случва това! Бъди силна и гледай напред.
Цитирай
Т.е., и при вагинален ехограф би трябвало да се засича съречна дейност, ако плодът е жив, така ли?
Цитирай

София

Да,мила,на вагинален ефограф сардечната дейност се засича още в 7ма седмица...понякога края на 6та.Щом в 12 такава не се установява...Сажалявам! Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив Белащица

А защо не идеш на още един доктор да те види на вагинален ултразвук? Не ти давам надежди, но за да си сигурна.
Цитирай
Благодаря ви за отговорите, момичета. Явно, трябва да свикна с мисълта. И да си определя час за аборт, за да приключа с това. А тъкмо си мислех- ето, вече не ми се гади, остават само 6 месеца за братче или сестриче на Николас. Но-явно, така е било писано. Късмет, момичета! И благодаря.
Цитирай

BABYLAND

Еh milaaaa, kolko syzalqvam za tova, koeto prezivqva6 v momenta. umolqvam te-bydi silna i vqrwaj, 4e ne6tata 6te se naredqt v naj-skoro vreme. Iskreno ti go pozelavam! Celuvam te i te pregry6tam gore6to i se nadqvam da ti predam 4ast ot silata si.
Цитирай
А защо не идеш на още един доктор да те види на вагинален ултразвук? Не ти давам надежди, но за да си сигурна.

Ох, и аз си мислех дали не е сгрешила... Но, тук в Лондон незнам и къде другаде мога да ида. Мислех, че може така да е застанало, че да не се вижда добре. Но пък не е в матката... Днес спря ярко червеното и започна по малко да изтича като мръсно червена, кафява кръв. Но толкова много съсиреци... мислех, че другият вариант е да чакам 2 седмици за следващия ехограф...ако дотогава не съм получила кръвоизлив...Знам ли.
Цитирай

София

Моят съвет е отиди веднага на лекар! Не е добре да чакаш !
Цитирай

На Триъгълната земя в кьошето ... бях

Ох, и аз си мислех дали не е сгрешила... Но, тук в Лондон незнам и къде другаде мога да ида. ... мислех, че другият вариант е да чакам 2 седмици за следващия ехограф...ако дотогава не съм получила кръвоизлив...Знам ли.

Мами, аz не мога да ти дам съвет и помоЩ какво става при теб, но мога да ти дам идея. Пусни тема в "родители в чужбина". Там има много мамчета от Англия и              са въоръжени с всякаква информация Crossing Arms
Цитирай

Русе

Здравей! Това, което описваш ми е много познато Crying or Very sadНа мен ми се случи в по-ранна седмица. Вече бяхме видели сърдечна дейност на плода, бях щастлива и изпълнена с надежди и на следващият преглед доктора не видя нищо в матката. Аз обаче нямах кървене и той ми каза ако прокървя веднага да отивам в АГ-то. Също като при теб беше престанало да ми се гади, но го приех за нещо нормално. Прокървих 2 дни след прегледа и веднага ми приеха за кюртаж. Казаха ми, че бебето е спряло да се развива преди доста време(колко точно не разбрах). Изчистиха ме и лекарят ми обясни, че положението никак не е безобидно и може да доведе до неприятни последствия за майката. След това изписват антибиотик, но аз получих и възпаление и се наложи да ми поставят инжекции.
   Моят съвет е-щом кървиш да отиваш на кюртаж. Не е страшно-слагат пълна упойка, а и после болките не са чак толкова страшни. Необходимо е да си почиваш повече и да се пазите няколко месеца-колко точно лекарят ще ти каже.
Хайде не се тревожи повече а действай Hug
Цитирай
Аз сгеа се връщам от болницата-не искат да ме приемат за кюртаж, а час след 2 седмици. Причината е, че смятат, че плода е на 5 седмици, а не на 12. Аз казах, че не сме правили секс оттогава, но-не. Така казвали правилата! Т.е., не могат да засекат сърдечна дейност, защото е малък плода, а не че е мъртъв. Но нали не е в матката??? Ще се побъркам. Т.е., по мои сметки излиза, че 7 седмици съм вече с мъртъв плод. Сега отивам при GP-то. Дано се разберем.
Цитирай

София

Мамми, стискам ти палци!
Ужасно объркана ситуация....
Цитирай
Поне ме пращат и в друга болница за второ мнение. В четвъртък сутринта. Наистина е много объркано...Дано поне резултата е добър в крайна сметка.
Цитирай

На пода

Много съжалявам за това което преживяваш и стискам палци да се окаже някаква грешка!

Само се чудя как така плодът е на 5 седмици... Не са ли те гледали досега или правят първия преглед на 12 седмици? Правила ли си прегледи в по-ранни седмици? Те какво показаха?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора