За колко време децата ви се отказаха от бибата?

  • 2 108
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Сина ми от 4 дена е без биба и не може да заспи денем по час- час и полувина ,а нощно време се буди често и плаче за нея.След 2 седмици ще ходи на ясла и се чудя дали не избързах с бибата да не му дойде стреса в повече/отделя се от мама за първи път с непознати пък и без биба Cry/и се чудя дали до тогава ще може да свикне без нея newsm78Мами моля споделете при вашите деца как беше

# 1
  • Мнения: 2 960
дъщеря ми се опъва яко ,като и взехме бибата.Сигурно 15 дни си я терсеше,като за световно.После месеци наред гледаше по бебешките биберони по разходките с такива жадни очииииии #CrazyСинът ми още не съм започнала да го отказвам ,но той си я ползва само докато заспива вечер ...като заспи му я махам и не я търси !!!

# 2
  • Мнения: 8 207
Първият неуспешен опит направихме през есента. След това през януари направихме втори опит, този път успешен. Само че при нас стана малко случайно. Малкият нещо си беше объркал нощния режим, първо заради новогодишните празници, след това имаше силно запуше нос. Беше започнал нощем да се буди към 3ч и категорично да настоява да излезе от креватчето да си играе и някой да му прави компания. След като ни тероризира така няколко нощи, репих че ще го оставя да плаче и няма да ставам. Наистина ни беше дошло до гуша. Та въпросната нощ си легнах доста късно и малко преди да заспя, чух че биберона му падна на земята. Изобщо не ми се ставаше и го оставих така. Към 3ч малкият отново се събуди и се разрева. Плака един час и накрая заспа - без биберона. На другия ден реших, че сега е момента. Щом веднъж е заспал без него, значи може и пак. Хвърлихме биберона. Търси го 2-3 вечери докато заспиваше и го забрави, а и спря да се буди нощем. Така ние с един куршум убихме два заека - отказа се и от биберона и от нощните си претенции за игра.

# 3
  • Мнения: 413
Преди около 2 месеца я отказа на цяло.
Първо не й давах биба за следобедния сън, а вечер си я търсеше.

Една вечер й обясних, че кучето я е взело и не й я дадох.Помрънка 10-тина минути и заспа.
Няколко вечери после питаше, аз поддържах версията за кучето  Simple Smile и край.
Стана от раз.
Ако обаче плачеше и не можеше да заспи щях да се откажа и да изчакам малко.
Защо не изчакаш още малко?Явно момента не е подходящ, а и той не е готов.
Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 396
Дъщеря ми също я ползваше само за преспиване.
Бях и казала, че е вече голяма, а големите нямат биберони, освен това правят криви зъбките.
Както всяко женско същество , тя иска да е красива и това при нас изигра голяма роля!
МОжеш да му кажеш , че мъжете като порастнат не смучат биби!

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 03:39 от AnMary

# 5
  • Мнения: 871
И двете ми дъщери ги отказах от раз на около годинка и половина. Голямата даже и не протестира, а малката се сърди 2 вечери.

# 6
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
при нас е голям проблем.на 2г.и 6м. сме и заспиваме с биба,иначе през деня не я търси.ходим на ясла там не му я дават и си спи без нея,а вкъщи......рев голям.изтърпях го 40мин. и повече неможах.казахме че тати отива да я вземе от градината и той милият се успокои и заспа без нея.по някое време започна да я търси и като не я намери пак голям рев в 2ч.посред нощ и така сме с биба все още.трябваше докато е малък и не разбира много да я махнем но...........

# 7
  • Мнения: 207
На 2 години точно беше - срязах я и тя сама я изхвърли. После към 10тина дни по-трудно заспиваше и мрънкаше, но бибата не искаше - само като я види и я хвърляше.

# 8
  • Мнения: 27 524
Още си спи с нея  Crazy Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Почти не ползваше биберон , така ,че след годинка го изхвърлихме от употреба.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Никога не е искал биберон. Постоянно го изплюваше, когато се опитвах да му го дам, за да не плаче.

# 11
  • Мнения: 4 290
Много трудно я отказа, беше на две годинки и половина някъде. Направо се бях видяла в чудо.

# 12
  • Мнения: 1 586
До сега имаме два неуспешни опита да махнем бибата,заспи един път без нея и след това рев докъто не му я дам....  Crazy и при нас така се случи,че тръгването на ясла съвпадна с вторят опит за махане на бибата но и аз реших,че двете неща заедно ще му дойдат в повече и му я върнах,сега я носим в яслата само за заспиването и вечер спим с нея.Ще изчакам малко и пак ще пробвам!

# 13
  • Мнения: 4 290
Лошото е, че когато детето ходи на ясла се случва с другите дечица да си "разменят" бибите. Колко пъти съм го вземала от ясла с чужда биба, ужас просто. Предполагам, че това е била една от причините за честите му боледувания през онзи период.  Tired

# 14
  • Мнения: 191
Махнахме бибата на 1 година и 11 месеца. Всичко стана без да го обмислям предварително, просто една вечер и срязах бибата и като и я дадох тя се спука от смях защо бибата и има такъв вид hahaha. Същата вечер заспа лесно и без бибата, защото видя че нещо не става и не може да я захапе както трябва. Но през ноща се събуди със зверски рев и писъци, някак си я успокоих и така близо седмица и беше трудно със заспиването. Но все пак със много четене на книжки, песнички, гушкане и т.н. заспиваше. Казах и че кучето е изяло бибата и тя цял месец та и повече повтаряше на всички "ееееее, куцето аде бибатаааа...". Сравнително бързо я забрави, но трябва да се изтърпи периода на свикване без бибата, а тои е доста ревящ и пищящ, но все пак е кратък. Успех Peace.

Общи условия

Активация на акаунт