Кажете ми начини за отучване от биберон-залъгалка!?

  • 5 689
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Здравейте!
Искам да ме посъветвате как да отуча дъщеря си от биберон-залъгалка.Много ще съм ви благодарна,ако споделите как сте отучили децата си или как смятате да го направите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 22
Привет! Като гледам сте на възрастта, на която и нашият син се отказа от бибата Heart Eyes Няколко дни си повтаряхме, че вече е много стара и мръсна, че зъбите стават грозни от нея и...сам си я хвърли в коша. Аз я извадих за всеки случай, но не му я дадох като я потърси вечерта преди заспиване. Беше кисел за първите 1-2 вечери. Сега си я пазя за спомен  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Мен са ме отказали като са отрязали върха и така не става за смучене + обяснението, че е така, защото е многооооооооо стара! Успех!!!

# 3
  • Мнения: 54
Срязах с ножица каучуковата част и като си я поиска му я дадох. Опита се да я лапне, но естествено не успя. Погледна ме с една много учудена физиономиял. Казах му, че е счупена. Имаше още няколко неуспешни опита да я захапе и накрая по собствена инициатива я хвърли в кофата за боклук. Не я е потърсил повече.

# 4
  • София
  • Мнения: 528
На средната ми дъщеря й "отнех" биберона-залъгалка на около годинка и месец. Просто една вечер казах - "няма я, ще заспиваме без биберон". Много плака. Но аз седях до нея и се стараех да й отвличам вниманието. Честно казано, не помня каква е била втората вечер или втория ден като цяло, но повече не й я дадох. Малката ми дъщеря не е била фен на биберона и сама си я изплюваше на около 10-11 месеца. Няколко дена така и си казах, че аз трябва да съм луда да не се възползвам от това отношение, и престанах да й предлагам залъгалка. А тя така и не я потърси.  Peace

Успех!
  bouquet

# 5
  • Мнения: 455
Благодаря ви!
Аз това с отрязания биберон го пробвах преди месец,но не се получи.По принцип тя има 3 биберона и веднага поиска другия.И понеже беше малко болна и го дадох.
Май не избрах подходящия момент!? newsm78

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Дъщеря ми беше нон-стоп със залъгалката.За всеки тоалет имаше биба в съответния цвят Blushкато стана на 2.1 месец и казах,че вече е кака и яде луканка,а който яде такива всуснотии биба не му се полага.Та с 2 думи с обяснения.Преди това опитите ми завършваха с фиаско.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не го правете насила  Stop Децата имат нужда от утехите си и спокойствието си. Когато са готови - сами ще се откажат  Peace
Синът ми още си спи с бибата  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 807

И аз отрязах върха на бибероната на дъщеря ми - беше на около година и осем-девет месеца.
Понякога искаше да се разхожда с биберон и навън, според мен навик...
Беше си доста пристрастена, най-вероятно и аз също, т.к. и тя, като дъщеричката на siska79 имаше биберони за всеки тоалет  Blush...

Когато реших, че вече е достатъчно голяма, за да има нужда от биба я отрязах - тя естествено не беше съгласна с моите прибързани решения  Wink...
Ядоса се няколко пъти, хвърляше я на 4-5 метра напред - удряше се в стената направо...
На следващият ден уж се съгласи с мен, че вече е кака, че бебето Мони няма биба, т.е. и тя няма  нужда от такава...
Около 3-4 дни след това обаче пак си я търсеше, но тихичко, да не чуе бебето  Laughing , заспиваше и по-бавно от обикновено.
След тези 3-4 дни вече не се сети за бибата си Wink


Успех на вас!  Hug

# 9
  • Мнения: 1 174
Не го правете насила  Stop Децата имат нужда от утехите си и спокойствието си. Когато са готови - сами ще се откажат  Peace
Синът ми още си спи с бибата  Grinning
Aбсолютно подкрепям!И моите деца още са с биберони и не смятам да им ги отказвам на сила. Peace

# 10
  • Мнения: 625
При нас стана така,че детето все повече се пристрастяваше към залъгалката и решихме ние да го откажем от нея.Детето беше на 1 год и 6-7 мес.просто го приспивах с най-милия и нежен глас ,отнемаше ми повече от 40-50 минути,но си заслужаваше,галех по главичката и челцето и така.Не беше лесно,но имаше ефект.Иначе детето се сещаше за бибата си поне още месец и половина,но никога не плачеше,защото го успокоявах с милувки и нежност.

# 11
  • Мнения: 259
Ние се отказахме от залъгалка на около 1 г и 8-9 месеца. Беше я понагризала, а на мен не ми се даваха пази за друга, защото тази и без това беше нова, а ме беше страх да не я разкъса съвсем и да я погълне. Обяснявах й, че тази залъгалка е последна, няма друга в магазина и да я пази да не се скъса. След няколко дни я скъсах без да ме види и после й казах, че не я е пазила достатъчно. Няколко вечера я държеше в ръчичка, докато заспиваше, после съвсем забрави за нея. Всичко това отне около месец. Преди това бях направих няколко безуспешни опита, но явно децата се отказват, когато му дойде времето.

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Дари беше на около годинка и спрях да давам бибата през деня,след няколко дена на следобедния сън и така я махнах и за през ноща без проблем.Даже не съм очаквала да стане толкова лесно,е отначало се сърдеше малко,но като заспи и минава. Wink

# 13
  • Мнения: 140
Снощи пробвах и успях. През деня я накарх да я изхвърли на "бау-бау" Simple Smile Вечерта започна да хленчи и да си иска "бибата", но аз започнах да повтарям, че тя сама си я е хвърлила на кучето и вече я няма. Гушнах я, повъртя се 10 мин. и заспа Simple Smile

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз все още не смея да отучвам детко от биберона, но много ми хареса как свекърва ми е отказала мъжа ми и сестра му. Взела биберона и го слагала в различни лютиви и миризливи неща (като буркан с люти чушки, лютеница, салата с чесън и т.н). След като биберона добре е попил от всички тези миризми го е измила хубаво и го е дала на децата си. Тъй като вкуса му е вече друг и двамата се поучудили и след обяснението, че бибата е вече само такава - сами я изхвърлили. Аз лично не съм опитвала този метод, но след време ако има пробем ще пробвам!

Успех!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт