Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юни 2005, 16:07 ч.

моля ви се дайте ми съвет за ангината

• 432
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте значи в петък вдигнахме температура и веднага при джипито тя каза ако до 48 часа не спадне на аугментин минаваме и така направихме сега сме на аугментин обаче много мъчно го приемаме омръзна ми вече да се обаждам на педито тя казва лошо ама трябва а сега последната доза я повърна кажете ми какво да правя трябва ли да я мъча отново или незнам вече какво

# 1
Скоро и двете ми бяха с ангина .....аз чаках 3 дена  ( по съвета и под конрола на JP - то ) , темп . не спадна и положението не се подобри . С антибиотика обаче - веднага ! Моите имаха и налепи , а при малката малко по-различно беше , Herp- angina , като херпесчета по фаринкса , но след 3 дена висока темп . и тя се повлия много добре от антибиотика .
Този път моите бяха на Дурацеф защото преди да се разболеят бяха в контакт с преболедувало от мононуклеоза дете а при това не се дава пеницилинов . На голямата правиха кръвно изсл . за по-сигурно .
Но амоксицилина си е най-добър и пръв избор за ангините , доколкото знам ...

Помага ако не се дава на гладно , най-добре по време на хранене . МИсля и на листовката го пише . поне плодов сок или нещо такова .
АКо повърне дозата , можеш да му дадеш още , но с храна .
А може и да се смени антибиотика , макар че този минава за "вкусен" .

# 2
Мойто маймуне изкара нещо такова преди около месец. Температурата не беше много висока, но пък постоянно беше около 38. Много я болеше гърлото и пиеше и се хранеше много мъчително. Много я облекчи Тантум Верде - едно спрейче за възпалителни процеси в устната кухина и гърлото. Дано ви помогне. А антибиотика като сте го почнали, карайте до край. Маги беше така близо 10 дни.

# 3
Първият път когато ни изписаха аугментин й го давах след храна и го повърна и установих, че е най-добре на гладно и веднага след това й давам да се храни.

# 4
и ние сме така,но нашето гърло според педрото е много леко зачервено,иначе си имаме температура около 37.5,днес не пожела да закусва,дано поне хапне на обяд,предписа ни някакъв сироп,подобен на бисептола ,ако и утре е така,според нея по-голяма е вероятността да са зъби,въпреки ,че не отрече че може и да е сегашния вирус с температурата
стискам палци всички бебоци бързо да оздравяват Praynig Praynig Praynig

# 5
благодаря ви мнсго за съветите продължаваме с аугментина колкото и трудно да го приемаме направо като и дойде часа за него тръпки ме побиват нашето педи каза 5 дена да се пие детето започна да се оправя само понакашля от време на време при вас колко дена продължи всичко

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт