Раждане във ВМИ- Пловдив

  • 102 217
  • 853
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте, предварително се извинявам, защото знам че има такава тема. Ориентирала съм се да раждам там. Има доста мами, които са раждали там и доста мнения. Ще се радвам ако се включат още мами. Мене ме е интересува дали ако си поискам епидурална упойка и си я платя, ще ми сложат???

# 1
  • Мнения: 683
Здравейте, предварително се извинявам, защото знам че има такава тема. Ориентирала съм се да раждам там. Има доста мами, които са раждали там и доста мнения. Ще се радвам ако се включат още мами. Мене ме е интересува дали ако си поискам епидурална упойка и си я платя, ще ми сложат???

Ако държиш на епидуралната упойка, раждай във Весела, Селена и Торакс -в тези болници прилагат епидурална упойка.
Във ВМИ ще те убедят, че не ти трябва никаква упойка, защото там практиката им е такава. Моя приятелка роди във ВМИ преди няколко дни и не са и правили НИКАКВО обезболяване, сподели, че е било кошмарно, поне всичко е минало добре. Въпреки че мъжа й е лекар и роди при негов колега, не е очарована.  Peace

# 2
  • Мнения: 82
Оле....ти ме разби!!!! Това истина ли е? Доста страшничко звучи!!!!
Моят доктор работи в Торакс и той лично казва, че ако не държиш да си като на хотел или на-малко по-любезно отношение, отиваш във ВМИ. Това според него е разликата!!!

# 3
  • Мнения: 285
Задавайки такъв въпрос,трябва да знаеш,че ще получиш всякакви мнения...реши си ти сама накъде ще се ориентираш! Иначе според мен всичко е много относително и е въпрос до късмет! Дано всичко е наред и накрая да се похвалиш с бебче,живо и здраво! Кога ще раждаш,самата аз също мисля да отида там,но...ще реша в последния момент! Късмет!

# 4
  • Мнения: 43
Моята генеколожка е във ВМИ, д-р Шишкова. Аз още от сега не съм доволна от нея, а съм още в третия месец.Не ни дава никаква информация и чака само ние да питаме...какво знае една "първескиня" все пак?!?
Така че аз от сега съм решила да НЕ раждам във ВМИ!
Ще се радвам ако други мами от Пловдив си споделят мнението   bouquet
лека бременност  pregnant

# 5
  • Мнения: 384
Доколкото си спомням,такава гЕнеколожка ъв ВМИ,няма.
Но нека мама на Вале каже,тя е по-компетентна. Naughty

# 6
  • Мнения: 683
Доколкото си спомням,такава гЕнеколожка ъв ВМИ,няма.
Но нека мама на Вале каже,тя е по-компетентна. Naughty

Аааа, ще ме прощаваш, ама ти си дупе и гащи с персонала на ВМИ, мен хич не ме интересуват, аз тия съм ги отписала като лекари, ама който иска да си троши главата, негова си работа.  Hug
Приятелката ми, която роди този месец при Ямаков се оплака, че този ужас цял живот няма да го забрави. Разбира се, всеки има право да си избира спомените, дали да са хубави, или лоши.

# 7
  • Мнения: 384
Не си наясно-дават ми процент да ги рекламирам. hahaha
Та въпросната Шишкова работи в ДКЦ-то на Военна болница и е разбираемо защо не я харесват.А раждане вероятно е виждала само на филм...

# 8
  • Мнения: 82
Задавайки такъв въпрос,трябва да знаеш,че ще получиш всякакви мнения...реши си ти сама накъде ще се ориентираш! Иначе според мен всичко е много относително и е въпрос до късмет! Дано всичко е наред и накрая да се похвалиш с бебче,живо и здраво! Кога ще раждаш,самата аз също мисля да отида там,но...ще реша в последния момент! Късмет!
Здравей, Детелина,
аз ще раждам живот и здраве октомври, но времето си минава и ще трябва да се ориентирам вече. Прави са момичетата, че всичко е късмет!!! на мене ще ми е второ раждане пък като си спомня първото.......оф, не знам вече какво да мисля!!!! Ти кога ще раждаш?

# 9
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Раждах там, доволна съм от екипа, бях във ВИП зала, с което си спестих стреса да слушам и виждам неконтрулируемите родилки от ромски произход. От престоя след това картината е пъстра - част от персонала е любезен и доброжелателен, но естествено има и такива, които вечно са станали на криво или по-скоро демонстрират самочувствие. За да получиш някаква информация, било от доктори или акушерки, се настрой да бъдеш активната страна, т.е. не трябва да се стесняваш да питаш. Въпреки, че родилното отделение се води "Приятел на бебето", персоналът (или поне не целия) не е приел присърце мисията около поощряването на майките да кърмят.  Поне аз случих на акушерка, която беше безкрайно лаконична в обясненията си около храненето на бебето. Самоподготовката ми помогна в случая, иначе още там щях да се откажа от кърменето.
За епидуралната, която всъщност те интересува - вярно е, че там не са й привърженици, но все пак слагат. Кажи от време, че искаш такава, оставиш ли се да мине разкритието 4 см, никой няма да ти сложи.
Иначе по време на раждането слагат стандартни обезболяващи, но при мен нямаха някакъв осезаем ефект.
Успех!

# 10
  • Мнения: 108
Раждах там преди 35 дена с епидурална-рай Hug.Ноооооооооооооо...........бях при проф Милчев.Категорично няма да ти дадат или ще те излъжат и когато дойде момента ще измислят причина.Единствена бях с тази упойка и горещо я препоръчвам.Като гледах и слушах другите жени ooooh!-направо ужас,а сега имам само хубав спомен от раждането,болницата и екипа  bouquet Grinning Grinning.Ако имаш вупроси-пиши ми на лични.

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И аз раждах там , исках ВИП зала и мъжа ми да присъства , но докато се наканят да ни пуснат там " защото съм щяла да раждам цял ден и нямало смисъл да ангажират акушерката от ВИП залата да стои с мен цял ден" , аз взех , че родих.Преди това бяхме ходили на оглед и ни разказваха и показваха , но в действителност нещата стояха по-различно.Всички имат толкова много работа , че никой няма време да ти обърне внимание.След това в отделението е пълна лудница , постоянно някой търчи за нещо , иска нещо от теб и ти се кара , аз много се изнервих , едва издържах 3 дни.Избрах тази болница , защото е голяма , ако има усложнения биха реагирали по-бързо , но в последствие останах с впечатлението , че дори и всичката апаратаура да им е под ръка , те може и да не забележат , че нещо не е наред.Не знам защо е така , наистина имат страшно много работа , отделението е претъпкано , когато родих нямаше свободно легло за мен , чаках 4 часа да изпишат някой , може би е това.Общо взето не бяха груби , бяха просто незаинтересовани.

# 12
  • Мнения: 674
Препоръчвам ти да родиш там.Като човек,който веднъж си е изпатил от частни клиники,любезно отношение и хотелски условия,смятам че точно там е мястото където ще се погрижат добре за теб и най-вече за бебето.Наистина е голяма лудница,но все пак това е доста голямо отделение.Направи си уговорка с лекар за епидуралната упойка.Чувала съм че слагат,но май избягват да го правят  Rolling Eyes Успех и леко раждане   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 453
Доколкото си спомням,такава гЕнеколожка ъв ВМИ,няма.
Но нека мама на Вале каже,тя е по-компетентна. Naughty

Аааа, ще ме прощаваш, ама ти си дупе и гащи с персонала на ВМИ, мен хич не ме интересуват, аз тия съм ги отписала като лекари, ама който иска да си троши главата, негова си работа.  Hug
Приятелката ми, която роди този месец при Ямаков се оплака, че този ужас цял живот няма да го забрави. Разбира се, всеки има право да си избира спомените, дали да са хубави, или лоши.

   Ех, много сте ми сладки и с интерес ви чета мненията и на двете за ВМИ Laughing Моето е положително като това на Мами- аз лежах там в трети месец и съм впечатлена от отношението.Аз също знам, че такава лекарка няма/Шишкова/ Peace

    Намесвам се по повод д-р Ямаков.Мен той ме наблюдаваше и д-р Делев.Искам да кажа че са страхотни специалисти-наистина съм много доволна от тях.А дали определено раждане е кошмарно или не като на приятелката на Мама на Вале си е относително.Има хора, които са лигави по природа.За тях всяко нещо свързано с болници  е ужасно травмиращо.., но не съм съгласна че точно Ямаков ще остави някой да се мъчи зверски.Както и да е.Аз също съм много страхлива и когато отидох там цялата треперех, но само когато влезе д-р Ямаков в стаята/не знаех тогава кой е/-видях в погледа му много добрина и се отпуснах.Доверих му се на него и на д-р Делев и благодаря на бога всичко беше наред и мина леко.Наистина имат много работа, но пък аз не отидох на хотел и да ме глезят- доволна съм че попаднах на такива хора и живот и здраве октомври отивам да раждам там Peace

 

# 14
  • Мнения: 82
Благодаря ви много, момичета... то като се замисля същите отзиви сигурно ще получа и за другите болници в Пловдив. Още се чудя и не знам....

Общи условия

Активация на акаунт