Задръстванията към Бургас - какво да правим?

  • 2 683
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Друг вариант е да смените пътя. След като ще имате спирка в Стара Загора, след това през Раднево - Тополовград-Елхово- Болярово- Средец- Бургас.

И ние ползваме този маршрут, казваме му през селата. В най-натоварения сезон пътувахме за и от Бургас и беше спокойно. Пътят не е толкова зле и няма толкова "състезатели", които да те притесняват. Когато се върнахме чухме по новините за задръстване и километрични опашки до Петолъчката, само се усмихнахме и благодарихме, че сме си избрали правилния маршрут.

# 16
  • Мнения: 794
Препоръчвам и аз: София- Пловив-Хасково-Харманли-Елхово-Средец- Меден Рудник Simple Smile

Имате съвсем малко удължаване на пътя, но за сметка на това в отсечката след Тополовград почти няма да срещнете автомобил ...

# 17
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ако тръгвате неделя сутрин е ок. Насрещното движение е поносимо, не всички завръщащи се са си тръгнали, изчакват късния следобяд. Аз не бих избрала да мина  през Тополовград. Нервите, от трафика, който ще спестите , ще се преобразуват в нерви от дупките по пътя. Peace Лек път и весело изкарване на морето.

# 18
  • Мнения: 5 370
Друг вариант е да смените пътя. След като ще имате спирка в Стара Загора, след това през Раднево - Тополовград-Елхово- Болярово- Средец- Бургас.
Брат ми пътува неделя през този маршрут и никакъв проблем не е имало. Слабо движение, малко по-лош пътя.
Преди малко дойдоха приятели от Бургас и не е имало проблем, но часът е 5 сутринта Simple Smile
Подкрепям Джес с 4 ръце. Този маршрут сме го правили, преди 3 години, когато беше голямото наводнение през август, сещате ли се? Ей, бога ми, то нямаше жива кола почти да срещнеш там. Но повече от 80 км/ч. трудно се вдигат.
А другият вариант да нямаш задръствания е да ходиш на море в началото на юли. Докато не направят и ония прословути 100 км., така ще е.

# 19
  • Мнения: 2 467
Аз не бих избрала да мина  през Тополовград. Нервите, от трафика, който ще спестите , ще се преобразуват в нерви от дупките по пътя.

Били позакърпени дупките.

# 20
  • Мнения: 742
Сели, в Гърция може и да е по-близо, но гъркините са по-грозни. А Бургас си е хубав по всяко време на годината! Естествено, че ще ти се обадя, знаеш, че това между нас е истинска страст, не някъв сурогат.

Не знам как е попътя ЗА Бургас, но В Бургас е някакъв ад в пиковете. Не чак като в София, но почти.

# 21
  • Мнения: 12 662
Докато не направят и ония прословути 100 км., така ще е.

Да, м...му - до Стара Загора 2ч., до Бургас - още 2 в най-добрия случай. Колкото до обиколните маршрути - колкото пъти съм се изхитрявала, винаги съм съжалявала. Градове, села - котки, кучета, крави.

# 22
  • Мнения: 738
Абе не се плашете, не е толкова страшно. Пък и сезона е на приключване вече. Пътувайте си спокойно. В неделя движението е в обратната посока, а в града е сравнително спокойно. Зорът е между Стара и Нова и Загора и Петолъчката-Карнобат, но пак казвам - вече не е като в края на юли примерно.

Сели, в Гърция може и да е по-близо, но гъркините са по-грозни. А Бургас си е хубав по всяко време на годината!

Позволи ми да се съглася напълно! Heart Eyes Grinning

# 23
  • Мнения: 377
Аз редовно си пътувам София - Бургас и обратно - наглеждам си родителите и водя децата да подишат морски нефтохимски въздух. Задръстванията са през уикенда. Аз винаги пътувам през седмицата и избягвам пиковите часове. Сега в сряда ми предстои да се върна в София с бебе на 8 месеца в кола без климатик. Смятам да тръгна към 5 ч. сутринта - така то ще спи до Нова Загора, където ще закусаме и ще го накърмя - а другите пътуващи още ще си пият кафето и ще товарят багажа по колите. После ще си поиграе и след втора почивка ще заспи някъде в началото на магистралата. А в 12 ч ще сме не само в София, но и ще сме прекосили южната дъга на Околомръсното и ще сме си у дома - тези последни 25 км градско каране винаги са най-мъчителни.

Съветвам ви да последвате моя пример, независимо дали сте с климатик. Най-добре се шофира на изгрев слънце, под звуците на Пинк Флойд/Депеш мод/ Азис...  (попълнете по желание   superuu)

 Grinning Айде да е Депеш мод, въпреки че по-скоро бих избрала от тоя сорт INXS, но в стария им вариант с Хътчинс!

# 24
  • Мнения: 2 792
 Снощи се прибрах по този път, нямаше задръствания, движението беше много спокойно, задръстванията се образуват в определени часове/дни, за това е по-добре да се пътува в алтернативни дни/часове, когато движението е по-малко натоварено. Винаги съм предпочитала този вариант на пътуване. Снощи тръгнахме от Созопол в 19.50 и в 12.30 бяхме в София, като пътуването беше изключително спокойно.

# 25
  • Мнения: 377
Аз в Бургас освен по бизнес не ходя.
(Бих отишъл по всяко време на
денонощието и годината  и заради Еллист,
 ако ми се обади с новината, че
орнитолога  е в командировка )
А бизнес в областа, в която аз работя
през лятото в Бургас не се прави.
Предполагам, че вие не пътувате
към Бургас по бизнес, за това и не мога
да ви разбера, кво правите там през лятото...?!
Гърция не е ли по-близо и по-хубаво?
Баси как структурирах поста си в стил Лиси.
Лиси, здравей Simple Smile



Честно казано и аз не бих стъпила в Бг на море, ако не беше синът ми.Още е малък и се притеснявам да го водя в Гърция или Турция, но другата година ще опитам. Причината да отидем в Бургас е че искаме да го заведем на море, а там леля ми има гарсоиера и ще сме в домашни условия.Като за първо море  с дете, така ще ми е по-спокойно.

# 26
  • Мнения: 377
Благодаря на всички за отговорите! Ще посъветвам мъжа ми за маршрута през Раднево , или т.нар. "през селата".  bouquet

# 27
  • Мнения: 415
Една забележка ако може за обходните маршрути. Единият вариант е да се стигне до Ст. Загора и след това през Раднево, Средец и Бургас , а другият е Пловдив , Хасково , Харманли , Тополовград , Елхово , Средец и Бургас.
Миналата седмица пътувахме през Хасково и мога да кажа , че няма голямо движение , пътят е ремонтиран и сме поддържали средна скорост над 100 км .


# 28
  • Мнения: 1 447
Движението наистина е натоварено,но чак да се притесняваш толкова от задръствания не виждам защо.Ние когато пътувахме не попаднахме на такова нещо.Може да си късметлийка и да не попаднеш в задръстване.Като се сетя попаднахме в задръстване в Бургас,но вие сте до там така че...

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ми сменете дестинацията.
Варна и на север си е друга България, примерно.

Общи условия

Активация на акаунт