Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

sofia

...Днес направихме изследвания на Мимето. Хемоглобинът е 121...идеално!
...Утре сме на консултация...Ще видим какво ще каже педито ,като разбере че не съм захранила още !?!  doctor

...Направих й ПКК 22 показателя и диференциално броене и СУЕ...Хемоголобинът - добре!... Но като гледам другите резултати и референтните стойности, някои са извън границите и това ме притесни. Sick Confused... А съм сигурна, че педито няма да ми каже нищо, т.е. ще каже че няма нищо обезпокоително. (и друг път е имало подобни случаи с нас и тя изказва мнението си като е прехвърлила набързо резултатите - за секунди!)

Idea Question...Ако е удобно мога ли да ги напиша в темата и някой опитен (лекар) да ги разчете ???
« Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 23:17 от ina_5kova »
Цитирай

Референтните стойности за бебета и възрастни са различни, а на изследванията обикновено са указани тези за възрастни, така че ако не е написано изрично, че референтните стойности са за бебета, трябва да го имаш предвид.
Цитирай

Чудесен ви е хемоглобинът Smile
Я бързо се включи и в закованата анкета за хемоглобина, както и в тази анкета:
захранване и хемоглобин
Цитирай

Стара Загора

Референтните стойности за бебета и възрастни са различни, а на изследванията обикновено са указани тези за възрастни, така че ако не е написано изрично, че референтните стойности са за бебета, трябва да го имаш предвид.

Точно така и при нас се разминаваха някои стойности, но това е нормално предвид възрастта на децата.
Цитирай

sofia

Точно така и при нас се разминаваха някои стойности, но това е нормално предвид възрастта на децата.

...Знам, знам...Но при нас са дадени и тези за възрастни и такива, които са за деца до 4 години !?!
Цитирай

Стара Загора

...Знам, знам...Но при нас са дадени и тези за възрастни и такива, които са за деца до 4 години !?!
Да не забравиш да кажеш как е минало при лекарката.
Цитирай

sofia

Да не забравиш да кажеш как е минало при лекарката.
...Няма да забравя!...Даже си мислех дали да не пусна нова тема...но няма - ще пиша тук.

...Да ви кажа честно, малко съм притеснена...и то не заради изследванията (тях педито не ги видя), а заради това което ми каза... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
...Според нея Мимето има начални признаци на рахит.
За 6-ия си месец тя отново е наддала 0,750 кг ... Педито каза, че това е доста бурен растеж, който е довел до появата на тези признаци...
Пипнах и аз главичката отзад на тила и като че ли наистина беше мекичко на едно място ( а би трябвало вече фонтанелите отзад да са затворени, нали?) ...
...От около седмица се чудя дали да пусна тема и да ви питам за необичайното поведение на Мимозката (защото и на мен ми мина през ума за рахита!), но все отлагах...и се успокоявах, че неспокойствието и  проплакването се дължат на растежа на зъбки ! ... Озадачаваше ме факта, че спря да спи толкова , колкото спеше допреди седмица...Но се чудех дали не е пак в стачка, защото захапва гърдата, смукне няколко пъти и пуска и се върти и пак захапва...
...Абе с една дума - КОЛЕБАЕХ се между стачка, никнене на зъби, жега  и накрая рахит...

...Та за захранването педито ми каза да започна със зеленчуковите пюрета и по най-бързия начин да въведа месото. През 2-3 дни да въвеждам нов зеленчук... И имайки предвид алергиите ми (защото тя е и мое Джи пи) , да започнем с банан ... сутрин - половин банан и след обяд - още половин банан??? newsm78 ... Малко множко ми се вижда - и едновременно плодове и зеленчуци... newsm78...а аз още нищо не съм й давала.

...Утре ще се обадя на другия ни лекар, на когото повече разчитам. да мине да ни види. И на него ще дам изследванията...Надявам се той да ме успокои за този рахит... ooooh!

П.П. Сега изпекох ориз и утре ще пробвам да захраня малката с каша!...Просто явно няма смисъл да изчаквам...Явно тя качва много от кърмата.

Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Аз се намесвам може би не на място, но се намествам.
Моят син през първите две седмици от втория си месец качи 0,900 г (ние сме на адапт. мляко) и педиатърката, която само ме плашеше с рахит, вече зарева на умряло-омекнала му била фонтанелата и пр.
Предходния ден имахме час при ортопед, когото изрично попитах за рахита, защото бях обезумяла от ужас. Ортопедът, който посетихме, според това, което съм чувала е много добър специалист. Той каза, че не е виждал дете с рахит в практиката си и че в конкретния случай не трябва да се притесняваме.
Въпреки неговото становище, педиатъпката ни вдигна двойно вигантола и нарече разходките на слънце вятър работа по отношение на образуването на витамин Д.
Смених педиатърката, не поради тази причина (не искаше да ни бие ваксини безплатно, а искаше да си ги купуваме) и новата смята, че рязкото качване на килограми към настоящото бебе не е такъв проблем по отношение на рахита. Тя смята, че ако извеждам бебе всеки ден на слънце, през юли и август може да спрем вигантола. Аз засега ще давам, защото не е много слънчево.
Задната фонтанела не се ли затваря до първата годинка или  newsm78?
Незнам с каква цел се разписах така, но просто за мен темата за рахита ми е фиксидея.
Пожелавам ви да се разминете и да нямате никакви проблеми.   bouquet
Цитирай

Стара Загора

Бях чела някъде, че ако само главичката на детето се излага на слънце за 30 мин. получава необходимата доза вит. Д, ако е с боси крачета и голи ръчички са достатъчни само 4-5 мин.
Отдавна вече не давам вит. Д, по-точно откакто се затопли времето и започнахме да се разхождаме по слънце.
Ина, не се притеснявай, бързият растеж предразполага към рахит, но не е задължително щом детето ти качва по много да се разболее. Най-добре се консултирай и с другия лекар за който говориш и съм сигурна, че той ще те успокои Smile
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Тъй, де, аз това се опитах да обясня, ама още подскачам като гърмян заек и трудно редя свестни мисли по отношение на рахита. Според новата педка няма пряка връзка между рязкото наддаване и рахита.
Цитирай

София

ina_5kova,

моят съвет е да не захранваш...
Не може ли просто да ти изпише по-голяма доза вит. Д ? - няма как детенце да не се оправи от него.
Сега приемате ли го?
И ако да - по колко капки на ден?

Ако все пак решиш да започнеш да захранваш - прави го бавно и постепенно, всеки нов плод/зеленчук за не по-малко от седмица, още повече, че и ти имаш алергии и детенце и без това е предразположено...
Какви са тея - по половин банан сутрин и следобяд  Shocked...

И да знаеш, че бананът също се води алерген, макар че се реди зад мъхести, семчести, цитруси.

Цитирай

Plovdiv

Ина,

защо не се консултираш с поне още един педиатър преди да захраниш? . Понякога витамин Д не се усвоява добре и се налага допълнителна терапия с него, но аз не виждам с какво скоростното захранване ще помогне в случая.   Не ми се струва че бебе ще качва по-малко ядейки каши и банани. А и при толкова алергии при теб такова скоростно захранване крие много рискове.  Аз бих потърсила  второ мнение от специалист. Бъди спокойна! Всичко ще се оправи Smile
Цитирай

До хладилника, който обичам

Ина, и аз като момичетата смятам. Потърси назад темите на Ala, чиято педиатърка също я плашеше с рахит - според мен с цел захранване.
Иначе - може би си струва да изчакаш още малко, докато детето реши, че е готово.
Не е проблем месото да е сред първите храни за захранване, но в никакъв случай не трябва да се захранва с такива темпове!!! Особено при фамилна история с рахит! Педиатърката трябва да го знае, щом е и твое джипи.
Признаците на рахита не са тези, които описваш. Това е по-вероятно от жегите и зъбите.
Дъщеря ми в 8 или 9 месец, не помня, качи 800 грама, че и отгоре...не беше само на кърма вече, но децата по принцип в тези месеци качват по 300-500 гр... какво сега, да се гръмна ли? Бебетата наддават на подскоци - колко качи предните два месеца Мария?
Бананът се препоръчва сред първите храни за захранване, но не тук - тук доскоро банани нямаше целогодишно, както сега, т.е. за нашите (родителските и бабешките) организми не е типичен плод - вероятно за децата ни и за техните деца вече няма да е така. Поради това аз не бих дала веднага банан, а след 8-ми месец - знаеш, че бананът съдържа хистамин - щом си с алергии, ще разбереш.
Освен с безглутенови каши можеш да започнеш и с авокадо. То също не е типичен плод (зеленчук?) за тук, но не е алерген и е подходящо за бебета.
Ако се тревожиш за рахит, потърси обезателно второ мнение - не наблягай на диетата на детето - нека първо лекаря я види, а после споделяй какво яде Wink
А Джейд е права - и аз така знам, включително съм чела неведнъж,, че 4-5 минути излагане на крачета-ръчички на слънце е достатъчно за нужната доза вит. Д (не забравяй, че и в кърмата има водоразтворима форма на вит. Д). А ти със сигурност я разхождаш повече от 4-5 минути на ден Smile
Успех!   bouquet
Цитирай

Overijse, Belgie

Доколкото знам, признак за рахит не е незатварящите се фонтанели, а меката глава в областа на черепните шевове! Мартин е с доста голяма фонтанела за възрастта си, но Вигантола съм го спрява от май месец, т.е. откакто има хубаво слънце навън. Все пак сме по 5-6 часа на разходка! А това, че те кара да даваш месо, не мога да разбера!
Толкова много изключително кърмени бебета качват доста на тегло и сантиметри, че ако това беше причината, всичките щяха да са болни от рахит!!! Слушай си ортопеда, а педито...да пасе!
Цитирай

Ина, аз дадох на моята щерка Вигантол точно веднъж и после ми попадна таблицата за излагането на слънце и превенцията на рахита. Става дума за това:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/vitamin-d.html
Педито разбра, че не съм давала Вигантол преди месец, когато й изтърсих накуп цялата ерес по отглеждането на Ирина (изключително кърмене, "късно" захранване и пр., но само се засмя и заяви, че сме за пример.
Това, което описваш, най-вероятно са зъби+жеги+нови мурафети, защото вече сте поизрастнали.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора